Bulaşık makinesi farklı programda yıkıyor

B Çevrimdışı

Berat.148

Yeni Üye
26 Ağu 2021
11
19
Bulaşık makinesini 2. Programda açıyorum ama ara sıra 1. Ya da 3. Programda yıkıyor yani ön yıkama yaparak başlıyor sebebi nedir sizce 2. Programda ön yıkama olmamasına rağmen ön yıkama ile başlıyor ve çok uzun sürüyor program.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kullanım kılavuzu duruyorsa oraya bakın.
2. programda ön yıkama olmadığı kanaatine nereden vardınız?
Ön yıkama benim bildiğim soğuk suyla yapılan ilk yıkama değil mi?
Onun olması gayet normal bence ama?

Makinenin marka modeli neydi?

B Çevrimdışı

Berat.148

Yeni Üye
26 Ağu 2021
11
19
Kullanım kılavuzu duruyorsa oraya bakın.
2. programda ön yıkama olmadığı kanaatine nereden vardınız?
Ön yıkama benim bildiğim soğuk suyla yapılan ilk yıkama değil mi?
Onun olması gayet normal bence ama?

Makinenin marka modeli neydi?
Kullanım kılavuzunda yazıyor 2. Programda ön yıkama yok hep o programda yıkarız
Ön yıkama olmadığı zaman makine suyu aldıktan 10 saniye sonra deterjan kapağını açıyor ordan da anlıyoruz.
Model arçelik 6230 ht

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kullanım kılavuzunda yazıyor 2. Programda ön yıkama yok hep o programda yıkarız
Ön yıkama olmadığı zaman makine suyu aldıktan 10 saniye sonra deterjan kapağını açıyor ordan da anlıyoruz.
Model arçelik 6230 ht
Program seçim düğmesi arızalı & kirlenmiş olabilir.
Ön panelin sökülüp kontrol edilmesi lazım.

Yani siz 2 seçtim zannediyorsunuz ama anahtar 1 konumuna temas ediyor olabilir.
Veya kart üzerinde başka bir bileşen arızalı olabilir.
Ön paneldeki elektronik kart ve üzerindeki bileşenler gözden geçirilmeli.

Elim yatkın derseniz kendiniz bakın, yok bulaşamam derseniz yetkili servis veya güvenilir bir özel servis çağırın.
Kullanım kılavuzuna baktım sizin dediğiniz gibi, söylenebilecek başka bir şey yok.

Makineyi kendiniz sökerseniz dikkatli olun, kartı kurcalarken elektriğe bağlı olmadan bakın.
Bir de klemens bağlantılarını vs mutlaka fotoğrafını çekin, yanlış soketi yanlış yere takma ihtimaline karşı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Umut Barış Umut Barış sürekli olmuyor ara sıra oluyor ama servis çağırmak gerek gibi duruyor. Teşekkür ederim yardımınız için
Elinizden geliyorsa kendiniz bakın.
Olmadı bir tamirciden yardım alın.

Mikrodenetleyici gibi ciddi bir eleman arızalı ve kartın yenisi gerekiyorsa onu da piyasadan temin etmeye çalışın.
Serviste pahalıya mâl olursa eğer.

B Çevrimdışı

Berat.148

Yeni Üye
26 Ağu 2021
11
19
Elinizden geliyorsa kendiniz bakın.
Olmadı bir tamirciden yardım alın.

Mikrodenetleyici gibi ciddi bir eleman arızalı ve kartın yenisi gerekiyorsa onu da piyasadan temin etmeye çalışın.
Serviste pahalıya mâl olursa eğer.
Bulaşık makinemin alt pervanesi garip bi şekilde kapağa çarpıyor. Bulaşıklar yıkanırken içeriden tak tak sesi geliyordu. Bir bakayım dedim ve kapak açıkken pervaneyi döndürdüğümde bir sorun yok ama pervaneyi döndürüp kapağı kapattığım zaman anladım ki pervane kapağa çarpıyor eskiden olmazdı şimdi niye böyle oldu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bulaşık makinemin alt pervanesi garip bi şekilde kapağa çarpıyor. Bulaşıklar yıkanırken içeriden tak tak sesi geliyordu. Bir bakayım dedim ve kapak açıkken pervaneyi döndürdüğümde bir sorun yok ama pervaneyi döndürüp kapağı kapattığım zaman anladım ki pervane kapağa çarpıyor eskiden olmazdı şimdi niye böyle oldu?
Pervaneyi tutan tırnak kırılmış olmasın?
Pervane balansı bozuk muhtemelen ondan çarpıyor.
Ya da gelen su tazyiğinde bir sorun var.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
pervanenin takılı olduğu su kanalı dip tarafta yerine oturmuyor olabilir içindeki conta eskimiş yada çıkmış olabilir su tazyiği ile öne geliyordur

B Çevrimdışı

Berat.148

Yeni Üye
26 Ağu 2021
11
19
pervanenin takılı olduğu su kanalı dip tarafta yerine oturmuyor olabilir içindeki conta eskimiş yada çıkmış olabilir su tazyiği ile öne geliyordur
Su tazyiği ile öne gelmiyordur çünkü makine boşken pervaneyi ben döndürdüğümde de aynı şekilde çarpıyor
Pervane balansı dediğiniz şey tam olarak nerede

Geri
Üst Alt