Bugüne kadar kullandığınız ve kullanmakta olduğunuz panel tv ler...(Nostalji konu)

caution Çevrimdışı

caution

Yeni Üye
7 Nis 2018
24
44
Merhaba boyle bir konu nostalji olarak bize panel dünyasının nereden nereye geldigini ya da gelemediğini gösterebilir.Eskiyi hatırlamak adına paylaşmak istedim.
Şahsen 2007 2008 yılında evlenirken aldlığım ilk panelim toshiba 46zf355 amiral gemisi ile başlamıştım bilen bilir Can hoca da dahil eksiksiz bir paneldi.(Bu arada selamlar abi) Va 100hz 10 bit özellikleri mevcuttu .İnanılmaz bir hoparlör kalitesi vardı. Sony de o günlerdeki rakibi 46x3500, Philips te ise 9 serisi idi.İkisi arasında çok gidip gelmiştim.Çok kafa yoruyorduk o dönemler incelemeler vs..O yıllarda 40 ve 46 lar genelde va panel 42 ve 47 ler ips panel olarak kesiliyordu fabrikada...Plazma olarak rakibi ise o yıllarda tabiki pioneer idi bu saydıgım paneller 2007 2008 model..daha sonra 2010 yılında toshiba 32"av serisi yine toshiba değişimden gelen ips 47"panel ve son olarak 2011 yılında lcd pazarına giren sonrada nedense çıkan giden panasonic 37e30e modelini kullandım.Şu an bu paneller panasonic dışında evde kullanılmakta...Bir de babamlara aldığımız 2010 model sony 40w5500 modelinin halen kullanmakta ve çok güzel bir panel olduğunuda belirtmeliyim.o dönemde orta segment sony ler çok kaliteli idi şimdi sanırım ips panel kullanıyor orta ve giriş seviyede..saygılar...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
2013 Yilindan Beri
Samsung UE55F6640 Kullaniyorum
Memnunmuyum Bulutlanma Harici Evet
Ilk Zamanlarda Yok Denecek Kadar Azken
Simdilerde Bayagi Artti

Kendimi Toparlarsam Alirim Bir OLED Bakarim Keyfe
icimde uhtedir çünkü :kas

52ZF355 Çevrimdışı

52ZF355

Yeni Üye
17 Nis 2018
22
Döktürelim bizde :hoba1

Toshiba 52ZF355 / Kathrein UFS 913 / Humax HDCI 2000
Toshiba 55SV685 / Jameson Js 3003 HD
Panasonic P65VT30 / Technisat Digit ISIO S

Şu an hepsi faaldir.
**Aklım gidiyor Toshlara bir şey olacak bozulacaklar diye :seytan
Özellikle ZF serisini sadece ve sadece maç seyretme maksatlı açıyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
ülen adamı hasta etmeyin şimdi:mutlu+

millete kırdırmayın panellerini şimdi!

eski dostlar hoşgeldiniz yaw,TF/DH kaldımı gari,"miktir" edin gitsin haybecileri

biz şimdi burada muhabbet etsek yine bilgi dolu olur,oralar da ise birileri birilerini yer hergün yiyor
Allahdan korkmaz kuldan utanmazlar!

++

Şimdi bizim panel alemi de aynen böyle;ortalık da adam gibi oyuncu kalmayınca,Koreli/Çinli yandan çakma caponu
bende oyuncuyum diye saha da dolanıp duruyor:ogg

52ZF355 Çevrimdışı

52ZF355

Yeni Üye
17 Nis 2018
22
Can baba allah senden razı olsun , sırf bu tosh ve receiver ısrarların ve yönlendirmelerin için :clap

Forever zf :mutlu

Maç seyretmek için bazen bize gelen eş dost bu ne biçim televizyon diyor, ne bir bulutlanma ne bir top izi.. var ne başka bir falso.
Çimlerin hareketini bile görüyorum. Neyse traşı keselim cidden millet panel kırmasın şimdi.:nanik

Hele ki SV 685 'Carrefour dan almıştım. Garibim öyle duruyordu Millet yüzüne bakmıyordu baba bunun. Yok kasası kalın yok çok kaba v.s

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
bende lg 42ld550 almıştım 2009 yılında ...nasıldır bilmem :haha ama gündüz izlenmiyor parlaklıktan :))) ortasından da bi çizgi çıktı..değiştirmeyi planlıyorum 3 aydır...:haha üstadlardan biri şunu alın dediği anda gidip alacam artık :mutlu

52ZF355 Çevrimdışı

52ZF355

Yeni Üye
17 Nis 2018
22
Receiverlerden de özellikle Jameson js 3003 HD kalite ve görüntü bakımından şaşırttı beni.
orjinal kore malı , 3 otuz paraya almıştım köşede dursun maksatlı. next, goldmaster bile pahalıydı bunun yanında,
Ama tam bir f/p cihazı çıktı bu koreli, SV685 buna bağlıdır şu an.
Sanırım bu da yok artık piyasada.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Naftalin sen önce TPV den 7502 paneli bence bir izle ama sakın yanına Satıcı filan yanaşırsa
kulağını tıka geç,ben arkadaşı veya hanımı filan bekliyorum de salla gitsin yanında!

49/IPS li bu paneli oldukça beğendim ben! 7303 den daha iyi resim veriyor alet!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
toshibazf355-jpg.jpg

Beyler efsane FERRARI ZF355 işte bu gördüğünüz alet dir:clap2

Üzerin de Samsung S_PVA panel takılı dır! yarı-mat katmanla kaplıdır fazla yansıma yapmaz ve katmanı da
Çin işi üç-paralık bir şey de değildir! modeli 2008 dirAvrupa da 2009)

Dizayn ödülü de almıştır ama bizler dizaynını filan yemişiz zira hiç bakmadık bile buna:mutlu

Bakınız dünya da panel konusunda çoğu "ilklerin" babasıdır Toshiba! şimdi onların teknik v.s şeylerini
yazmayacağım,ama yukarıda gördüğünüz aletin aldığı bir ödül daha vardı;"Speaker" ları zira dünyada ilk
"sound-bar" işte bu panel de çıkmıştır! 2x10 Onkyo vardır ama şimdiki LGE nin çakma sound-barlı v.s
gibi değildir ayrıca "optional" filan da değildir! 2x10 belki size az gibi gelebilir ama bağlayın Bluray ve
alın sesi o zaman anlarsınız ses kalitesini ve ülen bu ses şimdi nereden çıkıyor dersiniz:clap2

Bu seri bir kaç başka serisi daha adeta DERS verir nitelikte-kalitede paneller di! şimdiki panelleri de biliyorum
ve gözlerim yaşarıyor yaw:ciks

Bu kadar kalitesiz malı olur yaw,hadi bunu geçtim eşşek yükü para istiyor özellikle Samy ile Sony
abi her tarafında kalitesizlik akıyor bu garip Çin işi aletlerin!!

caution Çevrimdışı

caution

Yeni Üye
7 Nis 2018
24
44
Bizimde kulladığımız receiver salonda hala jameson 3003 gerçekten etkileyici resim kalitesi veriyor...

52ZF355 Çevrimdışı

52ZF355

Yeni Üye
17 Nis 2018
22
Can baba, Bu ferrariyi Türkiye'de bizlere aldıran ve sattıran adam sensin zaten.
Sen olmasan , Tosh bayisi kendi başına bu kadar satamazdı bu zf serisi.
Sana madalya vermeleri lazımdı.

Hep sormak istemişimdir, nerden uyandın bu zf işine ?
İşte budur dediğin anı merak ettim. kaldı ki o zamanlar sharp var , panasonic , pio , hitachi v.s babalar var ortada .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Can baba, Bu ferrariyi Türkiye'de bizlere aldıran ve sattıran adam sensin zaten.
Sen olmasan , Tosh bayisi kendi başına bu kadar satamazdı bu zf serisi.
Sana madalya vermeleri lazımdı.

Hep sormak istemişimdir, nerden uyandın bu zf işine ?
İşte budur dediğin anı merak ettim. kaldı ki o zamanlar sharp var , panasonic , pio , hitachi v.s babalar var ortada .

Can abi bu işin membağında yetişmiş bir abimiz bilirsiniz. :sirit

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
yaw ben bir moktan anlamam,DH de bir tane haybeci var herif tam bu işlerin adamı bana da o bulmuştu ZF355 paneli:haha
Pio yu da hiç bilmezdim,onu da bana bir başka çakal vardı herif 145 defa BAN yiyip sürekli fake giren bir tipti Pio yu da
o yazmıştı!
Panasonic hayatım da görmedim onuda bir başka sallamacı vardı herifin sitesi vardı adı neydi biliyormusunuz?
"anlayanbiri" aha işte o anlayan herif bana Pany yi öğretmişti ee netice de herif anlayan biri değilmi:yeah

Ben kimim yaw hiç bir moktan çakmam herşeyi bu haybecilerden öğrendim!

ülen ne muhabbet ama:mutlu

Geri
Üst Alt