Bu yaz vaktinde Klimamın dış ünitesinden damlayan su

F Çevrimdışı

frkomr

Yeni Üye
9 Tem 2021
2
20

Merhabalar benim lg dual plus klimamın dün dış ünitesinden su akıttığını fark ettim ic ünitenin drenaj borusundan degil de dış ünitenin alt kısmından su akıtıyordu bu konuyu klimayı kuran servise ilettigimdeyse bana klimaniz defrost yapıyor bu normal bir durum şeklinde geri dönütte bulundular bem de burada paylaşmak istedim bu derdimi bu normal bir durum mudur çünkü klimaların defrostu kış günlerinde yaptığı şeklinde bilgiler gördüm internette klimamın garantisi devam ediyor şimdiden vereceğiniz cevaplardan ötürü teşekkür edip yazımı burada sonlandırıyorum

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İç üniteden gelen su tahliye hortumu dış ünitenin drenaj tavasına akıyordur. Doğal olarakda dış üniteden su akar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yok drenaj borusunu baglamamış yetkili servis dış üniteye
Dış üniteye de takılıyordu sanırım, su zaten akması gerektiği yerden akıyordur muhtemelen.
Ben klima kullanmadığım için bilmiyorum konuyu.
Dış ünitelerde de böyle bir kanal oluyordu sanırım.

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Dış ünitenin altında drenaj çıkışı vardır. Su oradan geliyorsa normal. Aslında montajda drenaj borusuna bir Y parça takılıp oraya bağlanması lazım.

J Çevrimdışı

jerimader

Yeni Üye
9 Tem 2021
2
24
Kusura bakmayın ama bazılarınız aynı sorunla karşılaştınız ama içeriye su damladı mı? Yani, benim odamda. Bazen bir şeyle karıştırdığımı düşünüyorum, ama gerçekten zaman zaman klimanın altında minik su damlaları hissedebiliyorum.

H Çevrimdışı

Huncu

Yeni Üye
20 Kas 2018
22
74
Dış ünitenin alt tepsisindeki su tahliye deliği zamanla tıkanabiliyor.(toz kir yaprak v.s)Başıma geldi.O zamanda sağdan soldan akıtıyor..

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Benim dış ünitede drenaj borusu olduğu halde altında otururken sağından solundan damlamalar oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri