Bu Router Nasıldır?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
İsimleri aynı değil hocam , isimleri farklı ayrı ayrı ağlar. 5ghz özelliği olan cihazlarımız 5ghz ağına bağlılar , 5ghz özelliği olmayan cihazlarımızda 2.4ghz ağına bağlılar. 5ghz özellikli cihazlar 2.4ghz ağa bağlanmıyorlar çünkü otomatik bağlanma yapmadım 2.4ghz ağa , yani 5ghz ağından kopma felan olursa otomatik olarak 2.4ghz ağa bağlanmıyor. 5ghz ağım evin her yerinden bir ucundan diğer ucuna kadar her yerinde çekiyor.
olması gerektiği gibi çalışıyor hocam. isimleri ayrı yapılandırmak her zaman daha mantıklıdır. 5 ghz sinyali düştüğünde cihaz 2.4 ghz ye geçmek istiyor sinyal yükseldiğinde tekrar 5ghz ye geçmek istediği için uzun süreli kopmaların yaşandığı noktalar oluyor.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Umut Barış Umut Barış Evimde kullanıyorum ayrıca bir aparta 5 adet kurulum yaptım TP-LINK Zaten en kral marka tavsiye ederim ama fiyat çok çok çok uygun ya bizim burda 190 tl ye satıyorlar hepsi buradadan ben 130 Tl ye almıştım 1 ay önce :mutlu:mutlu

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Yurtdışından Mi Router 3G alıp, üzerine OpenWRT kurmak da güzel bir alternatif olabilir. Baya bir süredir kullanıyorum bu aleti. SQM QoS ile yük altında pinglerin uçmasını da engelleyebiliyorsunuz.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Arkadaşın satın almak istediği modem bende var custom rom olarak openwrt yüklü normalde yıldırım düşmelerinde modem restleniyor kendi yazılımında fakat openwrt ile sorun çıkmıyor bağlantı biraz olsun daha stabil özelleştirme daha fazla. costum rom yüklediğinizde orjinal rom'a dönemiyorsunuz dönmek için önce modlanmış rom yüklemek gerekiyor bilginize

00.jpg

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşın satın almak istediği modem bende var custom rom olarak openwrt yüklü normalde yıldırım düşmelerinde modem restleniyor kendi yazılımında fakat openwrt ile sorun çıkmıyor bağlantı biraz olsun daha stabil özelleştirme daha fazla. costum rom yüklediğinizde orjinal rom'a dönemiyorsunuz dönmek için önce modlanmış rom yüklemek gerekiyor bilginize

00.jpg
böyle bir yazılımla ilk kez karşılaşıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt