BU MATKAP F/P ÜRÜNÜ

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Bu matkapla 2,5 Ah akü ve 3 Amperlik şarj cihazı hediye. Üstelik 5 yıllık Bauhaus garantisi var.

MATKAP.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Tavsiye etmem, Hollanda'da satılan bir Alman markası. Burda idareten alınan değersiz bir marka. Profesyonel işler çıkarmasını beklemeyin. 40 yılda bir delik deler vida sıkarım derseniz iş görür. Ama iş için alıp sürekli kullanımda yolda bırakır

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Tavsiye etmem, Hollanda'da satılan bir Alman markası. Burda idareten alınan değersiz bir marka. Profesyonel işler çıkarmasını beklemeyin. 40 yılda bir delik deler vida sıkarım derseniz iş görür. Ama iş için alıp sürekli kullanımda yolda bırakır
Prof değil de amatör için zaten sevgili Akigo35,bendeki mesela atlas olan,evde ufak tefek işimi görüyor (gerçi arkadaşım verdi bana ,kullanmıyormuş)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bendeki kırıcılar ikiside kaliteli sağlam kırıcı delici arayanlar fiyatlar fazla artmadan koçtaşa baksın
Büyük olanı geçen sene 1000TL ye aldım şimdi 1400 olmuş öbürünü 700'e aldım
Favori aletlerim çok kaliteli sağlam 2 yıl sıtandart garanti +3yıl koçtaş garantisi var 5 yıl garanti

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Dostum biz Türkiyede yaşıyoruz ve tabiki buradaki fiyatları baz almak zorundayız. Her şeyi kazık fiyata almak zorundayız. Profesyonel olanı almayı kim istemez? Ama o kadarda kötü bir ürün değil. Saatlerce kullanılabilecek bir ürün. O yüzden F/P diyoruz zaten. Örneğin bir Dewalt dururken buna kim bakar ama yıllar önce kapanan praktikerden budget marka bir matkap almıştım. Ni-Ca pilli. Evin tavanını ve çatısını yaparken saatlerce kullandım banamısın demedi. Kardeşimdeki profesyonel Bosh su koyvermişti... Hala kullanabiliyorum ama pilleri artık şarj tutmuyor. Yeni Li-ion pillere geçiş yapmak gerekiyor. Bu arada param olsa Dewalt DCD996P2-QW alırım tabiki ama yedi kat fiyat farkı var.

devalta47bae5a03c98f0a.jpg

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Dostum biz Türkiyede yaşıyoruz ve tabiki buradaki fiyatları baz almak zorundayız. Her şeyi kazık fiyata almak zorundayız. Profesyonel olanı almayı kim istemez? Ama o kadarda kötü bir ürün değil. Saatlerce kullanılabilecek bir ürün. O yüzden F/P diyoruz zaten. Örneğin bir Dewalt dururken buna kim bakar ama yıllar önce kapanan praktikerden budget marka bir matkap almıştım. Ni-Ca pilli. Evin tavanını ve çatısını yaparken saatlerce kullandım banamısın demedi. Kardeşimdeki profesyonel Bosh su koyvermişti... Hala kullanabiliyorum ama pilleri artık şarj tutmuyor. Yeni Li-ion pillere geçiş yapmak gerekiyor. Bu arada param olsa Dewalt DCD996P2-QW alırım tabiki ama yedi kat fiyat farkı var.

devalta47bae5a03c98f0a.jpg
Milwaukee, festool, makita bunlar gerçekten profesyonel daha üst sınıflar da var tabi. İnşaat ve restorasyon işinde olduğum için şirketi olan, bu işi yapan profesyonel kişiler genelde bunları kullanır Dewalt tercihi yapan nadirdir ama tabiki kötü demek değildir. Bir ara iş makineleri alım satımı yaptım 2. El olarak o yüzden tecrübem var tüm markalar üstünde, lütfen yanlış anlaşılmasın söylediklerim. Ahkam kesmek isteyen biri olarak algılamayim?benim bahsettiğim iş için einhell VS alsak bize en çok 1 ay dayanır zira sürekli yoğun kullanım. 1 alet 5 batarya oluyor genelde ?

Son düzenleme:
RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Milwaukee, festool, makita bunlar gerçekten profesyonel daha üst sınıflar da var tabi. İnşaat ve restorasyon işinde olduğum için şirketi olan, bu işi yapan profesyonel kişiler genelde bunları kullanır Dewalt tercihi yapan nadirdir ama tabiki kötü demek değildir. Bir ara iş makineleri alım satımı yaptım 2. El olarak o yüzden aynı zamanda kendi tasarepey tecrübem var tüm markalar üstünde, lütfen yanlış anlaşılmasın söylediklerim. Ahkam kesmek isteyen biri olarak algılamayim?benim bahsettiğim iş için einhell VS alsak bize en çok 1 ay dayanır zira sürekli yoğun kullanım. 1 alet 5 batarya oluyor genelde ?
Hayır dostum niye yanlış anlayalım. Tabiki sürekli profesyonelce kullanım için üst düzey araçlar var ama ev kullanımları için de o kadar para vermek, alım gücü orta seviyedeki insanlar için zor. Hani 'Ne kadar ekmek, o kadar köfte...' diye bir tabir vardır. Bir aletten para kazanacaksanız yüksek paralar verilebilir ve hatta en iyisi alınmaya çalışılmalıdır. Maalesef ülkemizde bu iş çok külfetli... Hele bir de serbest piyasa ekonomisi olunca ve devlet tarafından yapılması gereken denetimler yapılmayınca, işin iyice çivisi çıktı. O yüzden profesyonel aletlerin yanına bile yaklaşamıyoruz maalesef. Sevgili fikolojinin bahsettiği ürünler yanında bunlar en azından bir parça daha iyi. Yani ehveni şerle idare etmek zorundayız.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Yıllar önce (2012 olabilir) bu markanın 10.8 Volt akülü vidalamasını aldım. İşim gereği elimden farklı bir çok matkap ve vidalama geçti. İnanın en zor işlerin bile altından rahat kalktı. Basit kullanımda bile makitanın şanzımanı dağıldığını gördüm. Bosch ve black decker markalarının aynı kategorideki vidalamalarından bile daha güçlüydü bendeki. 2 sene önce pili arıza yaptı. Bms devresi alıp pillerinin yeniledim. Halen daha ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor. Belki bosch markasının mavi renkli profesyonel vidalaması ile yarışamayabilr ama diğer markaların ürünlerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Ev işleri için fazlasıyla yeterli olabilecek bir ürün.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Yıllar önce (2012 olabilir) bu markanın 10.8 Volt akülü vidalamasını aldım. İşim gereği elimden farklı bir çok matkap ve vidalama geçti. İnanın en zor işlerin bile altından rahat kalktı. Basit kullanımda bile makitanın şanzımanı dağıldığını gördüm. Bosch ve black decker markalarının aynı kategorideki vidalamalarından bile daha güçlüydü bendeki. 2 sene önce pili arıza yaptı. Bms devresi alıp pillerinin yeniledim. Halen daha ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor. Belki bosch markasının mavi renkli profesyonel vidalaması ile yarışamayabilr ama diğer markaların ürünlerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Katılıyorum. Bazen amatör dediğimiz aletler gerçekten çok iyi iş çıkarıyor ve muadillerine baktığınız zaman yedi sekiz kat fiyat farkı var. Bende Makita da var. Ama bu ürünü inceledim ve gerçekten güçlü bir ürün. Hatta bunun sadece vida sıkan 180 torklu kömürsüz bir ürünü de var ki çok kuvvetli. 630 liraya aldım. Aynı ayarda bir Makita almaya kalkarsanız, beş katından fazla fiyat ödemeniz gerekiyor. Daha öncede belirttim. Yıllar önce Praktiker yeni açıldığında Budget marka akülü vidalama almıştım. Neredeyse günde 12 saat aralıksız bir hafta çalıştım ve banamısın demedi. Kardeşimin profesyonel Bosh'u cortlamıştı... BMS devresiyle pillerini yenilesem hala iş görür.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Milwaukee, festool, makita bunlar gerçekten profesyonel daha üst sınıflar da var tabi. İnşaat ve restorasyon işinde olduğum için şirketi olan, bu işi yapan profesyonel kişiler genelde bunları kullanır Dewalt tercihi yapan nadirdir ama tabiki kötü demek değildir. Bir ara iş makineleri alım satımı yaptım 2. El olarak o yüzden tecrübem var tüm markalar üstünde, lütfen yanlış anlaşılmasın söylediklerim. Ahkam kesmek isteyen biri olarak algılamayim?benim bahsettiğim iş için einhell VS alsak bize en çok 1 ay dayanır zira sürekli yoğun kullanım. 1 alet 5 batarya oluyor genelde ?
Yoğun kullanacak olan zaten Makita vs bakar hocam.
Einhell'da 2 çeşit seri vardı diye hatırlıyorum.
Bosch'daki gibi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri