Bu masaüstü PC alınır mı ?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam sinerji, teknobiyotik, itopya gibi siteler parça parça alınan sistemi monte edip yolluyorlar. 30-40 lira bir montaj ücreti olmalı. Nakliye nedeniyle sadece cpu cooller ile ekran kartını takmıyorlardır. Vatanbilgisayar direkt aldığınız şubede toplayıp verir ama çok özensiz olur. Hazır sistemlerde mutlaka beğenmeyeceğiniz parçalar olacaktır. Ama toplaması da çok zor değil kendiniz youtube videoları ile dahi yapabilirsiniz. Yok ben toplayamam derseniz dediğim sitelerden size sistem önerisi verebiliriz. İtopya ve teknobiyotikte kendi yaptıkları hazır sistemler de var onları da bir değerlendirin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Desteğiniz için teşekkür ederim Hocam.
Ayrı ayrı sitelerden toplasam bu sefer de bunların montajı olacak.Ben o konuda bilgisizim.Bilgisayarcıya da güvenemiyorum bu konuda.Bu yüzden hazır sistem almak.
Kısaca oynamak istediğim oyunlar şöyle ;
Pubg , Farcry 5 , GTA 5 , FİFA 9 , CS:GO vb.oyunlar.

O zaman tek siteden toplayın, onlar size montajını yapar gönderir. Size sadece Windows işletim sistemini yüklemek kalır.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Hocam,
O kadar çok öneri ve farklı ürünler tavsiye edildi ki inanın kararsız kaldım..Hem doların artması hemde kararsız yaşadığım için şu anlık askıya almış durumdayım.

Geçen sene bende dolar yüksek düşsün diye beklerken en az 300 ile 400 TL fazla para verdim öneri tavsiye çok oluyor biliyorum ama genelde en çok örenilen parçaları almanı tavsiye ederim..

Dolar düşerse fiyatlar ucuzlarsa bana kızma ??

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Desteğiniz için teşekkür ederim Hocam.
Ayrı ayrı sitelerden toplasam bu sefer de bunların montajı olacak.Ben o konuda bilgisizim.Bilgisayarcıya da güvenemiyorum bu konuda.Bu yüzden hazır sistem almak.
Kısaca oynamak istediğim oyunlar şöyle ;
Pubg , Farcry 5 , GTA 5 , FİFA 9 , CS:GO vb.oyunlar.
Çok rica edeceğim, sistem toplamakta inanın hiçbir şey yok. Gerek kendiniz, güvenmez iseniz kendinize, en basiti bulunduğunuz yerde bile, bilgisayarcı arkadaşlar çok kolay bir şekilde monte edecektir. Siz de başında durup, gerekirse yardım edin. Sistem toplayamayacağım endişesi ile, tek bir yerden alıp pahalı ürünleri almayınız. Tüm satış sistemini ve ağını kullanarak internetin çok daha düşük maliyet ile toplama fırsatını kaçırmayınız.

Tabi son karar sizin. Vebal almakta istemem. Benden bu kadar, şimdiden iyi oyunlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Geçen sene bende dolar yüksek düşsün diye beklerken en az 300 ile 400 TL fazla para verdim öneri tavsiye çok oluyor biliyorum ama genelde en çok örenilen parçaları almanı tavsiye ederim..

Dolar düşerse fiyatlar ucuzlarsa bana kızma ??
Dostum, ülkemizde maalesef geçerli olmuyor bu sistem. Eski parçalar bile yeni çıkandan daha pahalı :)

Bir ddr3 ram ddr4 ram den pahalı, bu nasıl iş :hihi

Ha yeni çıkacak mimari alınacak ise ( o da ne kadar üstüne koyacak eskisinin muamma) o zaman beklenir. Tabi fiyatları da tuzlu olur.

Öte yandan bu fiyat sıkalasında Amd tarafında önerilen işlemci ve anakart ikilisi belli. Hemen hemen herkes hem fikir, ki aklın yolu birdir.

2600 ve Asus veya Msi b450. ( Diğer sitede geçenlerde gözüme çarptı her b450 kart iyi değil, bunuda söylemiş olayım)

Son düzenleme:
bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Dediğiniz gibi indirim bekleyip farklı sitelerden toplayacağım. Artık bir bilgisayarcıya gidip montajı yaptırırım yada eve çağırırım. Sadece takip edeceğim parçaları belirledim.Artık yükseltme düşürme yapmak istemiyorum.Benim istediğim 5 sene içerisinde yeni çıkabilecek oyunları sorunsuz ultra olmasa da yüksekte kasmadan donmadan şekil değiştirmeden oynatması..Alacaksam alayım kurayım oynayayım diyorum.Seneye bir üstü çıkmış daha iyiymiş olaylarına girmeyeceğim.O yüzden sizlerin de yorumları tavsiyeleri ile birlikte listedeki ürünleri almaya karar verdim..Birbiri ile uyumsuz parça varsa lütfen söyleyiniz.
Bütçem sadece Kasa için toplam 5 bin TL idi ama yine de geçiyor.Artık indirim kovalayıp taksitle falan alacağım.

İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek

Anakart : MSI B450 TOMAHAWK AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz (A-XMPOC MODE) HDMI DVI

RAM : Kingston 16GB (8GBX2) HyperX Predator RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35V XMP

Ekran Kartı : Sapphire Pulse OC RX580 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12

SSD : ADATA 480GB SU630 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

Kasa : Cooler Master MasterCase Pro3 USB3.0 x 2 MiniTower MATX Modüler

PSU : Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS

Monitör , klavye ve mouse'yi bakarak dokunarak alacağım.Çünkü küçük yada büyük gelebilir.Yada mağazalarda beğenip kodunu öğrenip netten sipariş verebilirim.
Bu sistemi ITOPYA da topladım.

@Let's _be_ honest @Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Dediğiniz gibi indirim bekleyip farklı sitelerden toplayacağım. Artık bir bilgisayarcıya gidip montajı yaptırırım yada eve çağırırım. Sadece takip edeceğim parçaları belirledim.Artık yükseltme düşürme yapmak istemiyorum.Benim istediğim 5 sene içerisinde yeni çıkabilecek oyunları sorunsuz ultra olmasa da yüksekte kasmadan donmadan şekil değiştirmeden oynatması..Alacaksam alayım kurayım oynayayım diyorum.Seneye bir üstü çıkmış daha iyiymiş olaylarına girmeyeceğim.O yüzden sizlerin de yorumları tavsiyeleri ile birlikte listedeki ürünleri almaya karar verdim..Birbiri ile uyumsuz parça varsa lütfen söyleyiniz.
Bütçem sadece Kasa için toplam 5 bin TL idi ama yine de geçiyor.Artık indirim kovalayıp taksitle falan alacağım.

İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek

Anakart : MSI B450 TOMAHAWK AMD B450 Soket AM4 DDR4 3466MHz (A-XMPOC MODE) HDMI DVI

RAM : Kingston 16GB (8GBX2) HyperX Predator RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35V XMP

Ekran Kartı : Sapphire Pulse OC RX580 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12

SSD : ADATA 480GB SU630 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

Kasa : Cooler Master MasterCase Pro3 USB3.0 x 2 MiniTower MATX Modüler

PSU : Corsair VS Serisi VS650 650W 80PLUS

Monitör , klavye ve mouse'yi bakarak dokunarak alacağım.Çünkü küçük yada büyük gelebilir.Yada mağazalarda beğenip kodunu öğrenip netten sipariş verebilirim.
Bu sistemi ITOPYA da topladım.

@Let's _be_ honest @Umut Barış

Sistem güzel fakat o PSU biraz eskidi diye düşünüyorum. Fiyatı itibariyle uygun tabi. Ses dışında bir sorun çıkmamıştı sanırım bu modellerde.
Ama verimlilik için daha iyi modeller düşünülebilir. İleride daha güçlü ekran kartlarını takabilmek açısından.

SU630 Adata'nın en düşük SSD ailesi olması lazım. SU650 kullanmış biri olarak diyebilirim ki HDD'den sadece biraz daha hızlı.

Kasa en fazla Micro-ATX destekliyor, seçtiğiniz anakart ise ATX ölçülerinde. ATX anakart destekleyen bir kasa bakın derim.
Bütçeniz kısıtlıysa ve indirime denk gelmediyseniz, sıfır almak istiyorsanız, daha ucuz ama genişliği kabul edilebilir kasalara da bakabilirsiniz.
Teneke sonuçta, bütçe el vermiyorsa daha ucuzunu almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Önümüzdeki 5 yılın oyunlarını kaldırmasını istiyorsanız RX580-590 & GTX 1660Ti modelleri işinizi görecektir diye düşünüyorum.
Aslında daha yüksek kartlar gerekebilir diye düşünüyorum ama bu sefer de diğer bileşenlerden feragat etmek gerekecek ki bence hiç o yola başvurulmamalı.

İşlemci yükseltmeyi düşünmezseniz, anakartı MSI B450 Gaming Plus, ASUS TUF PRO & TUF PLUS, PRIME B450 gibi modellere düşürebilirsiniz.

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Sistem güzel fakat o PSU biraz eskidi diye düşünüyorum. Fiyatı itibariyle uygun tabi. Ses dışında bir sorun çıkmamıştı sanırım bu modellerde.
Ama verimlilik için daha iyi modeller düşünülebilir. İleride daha güçlü ekran kartlarını takabilmek açısından.

SU630 Adata'nın en düşük SSD ailesi olması lazım. SU650 kullanmış biri olarak diyebilirim ki HDD'den sadece biraz daha hızlı.

Kasa en fazla Micro-ATX destekliyor, seçtiğiniz anakart ise ATX ölçülerinde. ATX anakart destekleyen bir kasa bakın derim.
Bütçeniz kısıtlıysa ve indirime denk gelmediyseniz, sıfır almak istiyorsanız, daha ucuz ama genişliği kabul edilebilir kasalara da bakabilirsiniz.
Teneke sonuçta, bütçe el vermiyorsa daha ucuzunu almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Önümüzdeki 5 yılın oyunlarını kaldırmasını istiyorsanız RX580-590 & GTX 1660Ti modelleri işinizi görecektir diye düşünüyorum.
Aslında daha yüksek kartlar gerekebilir diye düşünüyorum ama bu sefer de diğer bileşenlerden feragat etmek gerekecek ki bence hiç o yola başvurulmamalı.

İşlemci yükseltmeyi düşünmezseniz, anakartı MSI B450 Gaming Plus, ASUS TUF PRO & TUF PLUS, PRIME B450 gibi modellere düşürebilirsiniz.
Hocam çok teşekkürler..Tavsiyelerinizle boş zamanımda tekrar bakacağım

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Rica ederim. Taksit imkanınız varsa belli bileşenleri önden almaya başlayabilirsiniz dediğim gibi.
SSD, güç kaynağı, kasa gibi.
Hocam merhaba,
Şöyle bir değişiklik yaptım. Tekrar bakabilir misiniz ? Son şekli verelim de satın almaya başlayayım..

Adsiz8804383f65730279.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Hocam merhaba,
Şöyle bir değişiklik yaptım. Tekrar bakabilir misiniz ? Son şekli verelim de satın almaya başlayayım..

Adsiz8804383f65730279.jpg

Merhaba, Sinerji'den şu sistemi topladım;

Sinerji.jpg

Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, İnventus, İncehesap gibi firmalar size toplama hizmeti vermektedir.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt