Bu Kompresörü Nasıl Bilirsiniz? (Profilo Buzdolabı)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evdeki dolabın kompresörünü bir çekip atayım dedim. Nasıldır bu kompresör? :hihi
A Ado

img_20180510_173042-1-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evdeki dolabın kompresörünü bir çekip atayım dedim. Nasıldır bu kompresör? :hihi

Ekli dosyayı görüntüle 812

A Ado

Yeni nesil üretimlerin %40 ında kullanılır bu marka.
R600 soğutucu akışkan sayesinde artık kompresörlerde ultra güç olmasına gerek olmamasıyla birlikte düşük güçlü stabil kompresörler yoğunlaşmaya başladı. Daha sessiz, daha az elektrik harcayıp daha az gramajda akışkan ile daha yüksek verim :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Yeni nesil üretimlerin %40 ında kullanılır bu marka.
R600 soğutucu akışkan sayesinde artık kompresörlerde ultra güç olmasına gerek olmamasıyla birlikte düşük güçlü stabil kompresörler yoğunlaşmaya başladı. Daha sessiz, daha az elektrik harcayıp daha az gramajda akışkan ile daha yüksek verim :ok

Nasıl Gümler Onuda Anlat Hocam :haha

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nasıl Gümler Onuda Anlat Hocam :haha

Evet tüpgaz gibi :haha

Ahmet hatırlatmışken belirteyim ben atlamışım, R600 bütan içeriklidir arkadaşlar yani yanıcı harici olumsuz koşullarda patlayıcı özelliği de vardır. İçerisindeki gaz tam boşalmadan oksijen ile sisteme müdahale eden beyaz eşya ustalarından acı deneyimlere sahip olanları var.

Ammmmann dikkat, amatör müdahalelerden lütfen uzak durunuz :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet tüpgaz gibi :haha

Ahmet hatırlatmışken belirteyim ben atlamışım, R600 bütan içeriklidir arkadaşlar yani yanıcı harici olumsuz koşullarda patlayıcı özelliği de vardır. İçerisindeki gaz tam boşalmadan oksijen ile sisteme müdahale eden beyaz eşya ustalarından acı deneyimlere sahip olanları var.

Ammmmann dikkat, amatör müdahalelerden lütfen uzak durunuz:ok

Kompresörlerle ilgili patlama olayını biliyorum hocam, o yüzden arkasındaki tozu alırken bile dikkatli davrandım.
Yüzümüze patlasa, yüz diye birşey kalmaz sonra. :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Kapali devrede patlama yasandigini duymadim

Yanma olayi icin yanici+yakici+isi kaynagi lazim
Kapali devrede yakici yani oksejin olmadigi icin patlama yasanmaz :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Peki hocam ACC yi nasıl bilirsiniz?Benim vestel nfky 510x te acc kullanılmış.Hafif biraz fazla sesli özellikle ilk çalışmada.Bunun dışında hafif tiz bir çalışma sesi var dolap 44 db olarak belirtilmiş.

secop danfoss , acc , embroco , jiaxpera sıralacak olsanız kalite uzun ömürlülük olarak nasıl sıralarsınız hocam?

images-2.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

meebbe meebbe, Umut Barış Umut Barış A Ado

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Sogutmak icin neredeyse tum daireyi yakicak bi tuple evde takiliyoz vayy be :clap2:clap2aksama bende bakayim bi ne kadar patlayici ozelligi varmis ogrenelim :hihi bi daha mutfakda sigara icmem:seytan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt