Bu kadar ışık sızması normal mi ? (toshiba 65ul2063dt)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,229
şimdi çok yeni olarak 48lik OLED panel de çıkardılar,bu ebat bana uyar yaw:ok
madem PDP ler kalmadı o zaman bugün den sonra Oled çok daha mantıklı!

bir çuval paraya LED filan alınmaz kimse gaza gelmesin,Marka diye kala kala Samy/Sony kaldı
bunların HiEnd leri de sıkıntılı,gerisini geçtim zaten,enayi olmayın bunları almakla,madem
kafaya taktın o zaman git büyük denizde boğulurum diye Sony Oled al o zaman!
Samsung da Oled yok QLED(LED olarak) var milleti kaç senedir Oled model ayağına yiyor bu çakallar
HiSense de ise ULED var o da başka bir uyanık Oled ayağına yediriror bunları! yetmedi TCL/Skyworth da
da MicroLED bilmem ne var bu da Oled le rekabet adına bir başka yedirici

ama Allah için insanlar da çok güzel yiyor bunları,özellikle bunların gönüllü veya fake satıcıları v.s
forumlar da olduğu sürece daha çok yersiniz bunları afiyetle:haha

K Çevrimdışı

kingforaday

Yeni Üye
26 Haz 2020
17
41
Işık sızması testini hangi modda yapmalıyız, bendeki Vestel Tv'de dinamik modda siyah ekranda, direkt yanlardaki beyaz ışıklar parlıyor, ama doğal ve diğer modlar da bu rahatsız edici ışık azaliyor, dinamik mod mu baz alınıyor testte

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Işık sızması testini hangi modda yapmalıyız, bendeki Vestel Tv'de dinamik modda siyah ekranda, direkt yanlardaki beyaz ışıklar parlıyor, ama doğal ve diğer modlar da bu rahatsız edici ışık azaliyor, dinamik mod mu baz alınıyor testte

K Çevrimdışı

kingforaday

Yeni Üye
26 Haz 2020
17
41
Sevgili Teknowest beni iki konudan birinine sürekli yonlendiriyorsunuz ? ama soruma cevap alamıyorum, Adem Bey'in videolarını izledim , testi dinamikte yaparsam sorun var görünüyor yapmazsam problem yok gözüküyor, servis demez mi dinamikte böyle olur, sen doğal kullan, diğer modları kullan,bunun tam kuralı ne olmalı, sonuçta aldığım ürün yuksek segment bir ürün değil, yönlendirmelerinize göre hareket ediyoruz

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,229
Dynamic mode=Shop mod tur=daha da Türkçesiyle malı gazlama modudur yaw:haha

normal de Shop mode;teknik olarak biraz farklı olsa da biz buna anlaşılır lafla malı gazlama diyoruz
sen buna istersen başka sıfatlar da bulabilirsin!

Dynamic mode ile bütün renk üretim sistemi v.s saçmalaşır,ancak kişilerinde bir göz zevki vardır ve buna da
saygı duymak gerekiyor yani birisi çıkar da sana ne kardşeim benim göz zevkimden diyebilir! dolayısıyla kişi
dilediği mod ta tabiki izleyebilir ancak Araba parasına satılan Samsung/Sony nin hesap da FALD dedikleri TV de
bile bu homojenite sorunları olur ve vardır zaten

sonuç olarak Pic.Mode>>Dynamic olursa bu sorunu yaşarsın yaşayacaksın

çok çok az panel vardır bu sorunun sıfır olduğu hatta olamadığı!
o da artık yok,zira böyle paneller yok bu dünyada 10 sene evvel bir iki markanın belki bir iki
modelinde vardı

Biraz şans biraz da bu işin fıtratı sebebiyle zaten bunlar çok doğaldır,örneğin şimdi senin bu panelin
SONY olsaydı da heriflere müraccat etseydin adamlar gelip seni döverlerdi bizimle dalgamı geçiyorsun diye!

Zaten sen de olayı farketmişsin,bunlar çok doğaldır,biraz daha iyi olsaydı....işin bu kısmı senin şansınla ilgilidir!
"MARKA" diye bir şey alsaydın durum yine böyleydi üzetelik o zaman daha da hasta olacaktın
ülen ben bunamı parayı bastım diyerek!

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sevgili Teknowest beni iki konudan birinine sürekli yonlendiriyorsunuz ? ama soruma cevap alamıyorum, Adem Bey'in videolarını izledim , testi dinamikte yaparsam sorun var görünüyor yapmazsam problem yok gözüküyor, servis demez mi dinamikte böyle olur, sen doğal kullan, diğer modları kullan,bunun tam kuralı ne olmalı, sonuçta aldığım ürün yuksek segment bir ürün değil, yönlendirmelerinize göre hareket ediyoruz
Dinamikte aydınlatma full yanar, ledlerin lümen leri yüksek olunca cell yani panelin de 2mm gibi ince olma teknolojisi ile bu şekilde ledlerin olduğu kısım daha belirgin olması normaldir. Teknoloji bu yani ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605

Dinamik modda ledlere giden voltaj tam kapasitedir. (Ledlerin ömrünü azaltır)
Kontrast tam açıktır. ( Cell içerisindeki tft lerin ömrünü azaltır)
Renk ve keskinlik açıktır.
Dinamik kontrast yüksek konumdadır.
Kısacası bütün ayarlar tamamen açıktır.
Dinamik modda bahsedilen bulutlanma ve ışık sızması normaldir.
Fakat hangi modda olursa olsun alt ayarları kısabilirsiniz. Resimdeki ayarları kullanmayı deneyin.

Farklı bir tarif ile
Dinamik mod = Son gaz giden araba demektir.

Son gaz giden arabada uğultu , lastik sesi , rüzğar sesi , titreşim vs duymak ve bundan rahatsız olmak gibi

resimm.jpg

Led daha uzun ömürlü olur.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kingforaday

Yeni Üye
26 Haz 2020
17
41
Ayarları denedim daha dogal oldu tesekkurler, 46ud6000 Samsung tvim vardı, panel arizasindan dolayı değiştirdim Vestel 58 inch aldim ilk geldiğinde hiç beğenmedim Tvyi ama göz alisiyormus hakkaten, 2012 yilinda 1500 dolara almışım dolar 1.8tl imiş o zamanlar ?, şimdi 1500 dolara sanırım en baba Tvyi alırım, 3500tlye 58 inch TV alabilmemiz bile iyi aslinda, forumdan okuduklarimla birşeyler öğrenmeye çalışıyorum, ama ışık sızmasi bulutlanma olsa da pek yapacak birşey yok, 3 yıl garantide iyi bir bakıma, madem ömürleri 5 yıl falansa çok da bütçeyi zorlamamak takilmamak lazım ayrıntılara sanırsam.

Geri
Üst Alt