Bu Alet Her Evde Olmalı

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hmmm Akü zaten DC 12 Volt değil mi?
Adaptörün çıkışı DC, Akünün kendisi DC
7812 neden kullanıldı ben anlayamadım. :alala

Çok eskiden o kadar sık elektrik kesintisi olurdu ki, elektrikle çalışan radyolar ayunı zamnada billi olurdu. Elektrik gittiğinde piller otomatikman devreye girsin ama, elektrik geldiğinde ise pillere enerji gitmesin ki patlamasın amaçlı bir Diyot bağlantısı yapılırdı araya. Burada bakıyorum bataryayı şarj etmek için ve aynı zamanda modemi beslemeye devam etmek için kullanılan sistem zaten dalgalanma olmayan bir DC gerilim.

Yine de vardır ustamızın bir bildiği :alala
Akünün amperi biraz yüksek modeme zarar vermesin diye dengelemek 7812 kullanılmış olabilir Adem Abi.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Hmmm Akü zaten DC 12 Volt değil mi?
Adaptörün çıkışı DC, Akünün kendisi DC
7812 neden kullanıldı ben anlayamadım. :alala

Çok eskiden o kadar sık elektrik kesintisi olurdu ki, elektrikle çalışan radyolar ayunı zamnada billi olurdu. Elektrik gittiğinde piller otomatikman devreye girsin ama, elektrik geldiğinde ise pillere enerji gitmesin ki patlamasın amaçlı bir Diyot bağlantısı yapılırdı araya. Burada bakıyorum bataryayı şarj etmek için ve aynı zamanda modemi beslemeye devam etmek için kullanılan sistem zaten dalgalanma olmayan bir DC gerilim.

Yine de vardır ustamızın bir bildiği :alala
Aküyü şarj eden adaptör 12v dan fazla olduğu için lm7812 kullandığını açıklamış. Öte yandan lm7812 kataloğuna giriş gerilimi en az 14.5 v demiş onunda altında. Ben olsam 12v adaptörüne adaptörü korumak için artısına bir diyot bağladıktan sonra aküyü paralel bağlayıp buradan da modeme çıkış alırdım. Akü elektrik olduğu sürece sürekli 12 volta maruz kalır elektrik kesildiğinde ise modemi besler. Hangimiz yaklaşımı doğru onu da bir bilen açıklasın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Akünün amperi biraz yüksek modeme zarar vermesin diye dengelemek 7812 kullanılmış olabilir Adem Abi.
Ama abi 7812 gerilim dengeleyicidir. Giriş voltajı çıkış voltajından takribi 3V yüksektir, 15 girer 12 çıkar ve aradaki 3v ısı enerjisi olarak atılır.
Yani amper konusu sıkıntı.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,651
59

Sıcak hava istasyonu​

How To Make A Hot Air Gun Using Old Soldering Iron | Hot Air Gun Soldering | Heat Gun | Hot Air Gun​

Hi Dear. ➤Welcome to my "Crazy Think" channel. This channel includes of guiding videos. ➤They are: * Life Hacks * Home Made * Craft * How To Make * Amozing project * Ardunio project * Solar panel * Rc Drone * Rc Airplane ➤Hi friends to day I am going to show "How To Make A Hot Air Gun Using Old Soldering Iron" ➤Things I used : 1. Ac/Dc Swish = 2x 2. 5mm Led = 1x 3. Motor Speed Controller = 1x 4. Soldering Iron Coile 60wat=1x 5. Super Glue=1x 6. AC Led = 1x 7. PVC Pipes 8. Wire 50cm 9.Old Soldiering Iron ________Plase Like Comment And Share This Video ___ ________ And Don't Forget To Subscribe _______ ➤For Any Kind Of Information You Can Comment Below I Will Try To Replay... ➤For Business Inquiries: crazythink360@gmail.com

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt