Boya silinmesi garantiye girmiyor mu?

O Çevrimdışı

orakm 

Yeni Üye
23 Ara 2021
15
29
Merhaba degerli forum üyeleri, samsung camasir makinem var uzun bi ariza serüveni sonrası simdi de on paneldeki boyalar silinmeye basladi, servis bunun garanti kapsamı dışında olduğunu söylüyor, dogru mu?

IMG_20220324_141616.jpg

O Çevrimdışı

orakm 

Yeni Üye
23 Ara 2021
15
29
Evdeki elektronik cihazlardan ben sorumluyum yani temizligini falan ben yaparim, kullanim kilavuzunda islak bez ile silin yazıyordu ben de oyle yaptım, emsal bi kaynak bulursam anca oyle care olacak görünen o.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evdeki elektronik cihazlardan ben sorumluyum yani temizligini falan ben yaparim, kullanim kilavuzunda islak bez ile silin yazıyordu ben de oyle yaptım, emsal bi kaynak bulursam anca oyle care olacak görünen o.
Zamanla gitmiş. Alkollü bir temizleyici kullanılmadıysa durum sizden kaynaklı değil. Üreticiye bunu kabul ettirmek zaman alır. Belki de hiç bir sonuç çıkmayabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
En temel konu servisin ve firmanın yaklaşımıdır.
Sevgili Sota Sota kardeşimin belirttiği üzere firma tarafından zaten bilinen o seriye özel bir durum ise garanti dahilinde hizmet alır ancak bu çok istisna bir durumdur.

Genelde yeni üretimler bizlerin beklediği ölçüde dayanıklı değil ne yazık ki. Kozmetik paneller çok şirin ve caf caflı ancak bir o kadar da narin.
Bizler tüketiciler olarak çok nadir davrandığımızı düşünsek de (Bir önceki İnox makinemden gayet iyi biliyorum) ne yazık ki istenmeyen durumlar karşımıza çıkıyor ve firmaya bunun kendilerinin üretim maliyetlerini düşürmek adına aldıkları aksiyon ile paralel olduğuna ikna edemiyoruz.

O Çevrimdışı

orakm 

Yeni Üye
23 Ara 2021
15
29
Umut bey dediginiz gibi zamanla silindi sanırım ama hic hos olmadi bu, zaten bundan once birsuru sorunla karşılaştım bu makineyle.
Adem abi dedigin gibi paneline ve addwash özelliğine kandım :) anneme aldirttik, 3.yılında kazan gitti körük lastigi ucretli değişti kazan tahliye hortumu degisti, simdi de on panelde boya silinmesi başladı, degisim istesem nasil bi yol izleyecegim bilmiyorum bakalım bi sorun daha çıksın kesin kararım değişim istemek.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut bey dediginiz gibi zamanla silindi sanırım ama hic hos olmadi bu, zaten bundan once birsuru sorunla karşılaştım bu makineyle.
Adem abi dedigin gibi paneline ve addwash özelliğine kandım :) anneme aldirttik, 3.yılında kazan gitti körük lastigi ucretli değişti kazan tahliye hortumu degisti, simdi de on panelde boya silinmesi başladı, degisim istesem nasil bi yol izleyecegim bilmiyorum bakalım bi sorun daha çıksın kesin kararım değişim istemek.
Garanti süresi içerisindeki mevcut kullanımlarda beklenen faydayı sağlamadığı, işleyişi aksatacak arızalar çıkardığı yönde en azından ayıp oranında bir bedel indirimi talebinde bulunabilirsiniz.

Eleştirilecek çok husus olabilir ve eleştiriyorum da lakin Devletimizin sunduğu şu çok kolay ve ücretsiz şikayet edip hak isteyebilme olanağı bulunmaz nimet hakikaten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt