Bosch Buzdolabı

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Şimdi benim buzdolabının alt cam kapağı kirildi ve servisten yuksek fiyat cektiler kavga gürültü derken indirim talebi filan derken uygun fiyata düşürdük ve taktirdik

Yetkili servisten gelenler kapıyı takti ve 12 saat açmayın yoksa contalar yapışmaz diye şikayette bulunursunuz dediler bizde uyduk üzerinden 1 ay geçti pek dikkat etmemistim

Üst kapak contası tam yapışıyor alt kapak yapışıyor ama sanki vakumlama yapmıyor bunu fark ettim incelemeye başladım alt kapağın contalari sicak geldi sonra fark ettim ki ust ve alt bölmeyi ayıran kısım yumurta koysan pişecek sıcaklıkta simdi biraz sogumus ama aksam cok sicakti

Netten arastirdim fan motoru calismiyor olabilir demisler baktim calisiyor

Makine garantili ama bu olay normalmi degilmi ilk sorum bu

Tekrar servis cagirmama gerek varmi

Marka model bu
Siemens Kg57nst34n

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Eski Bir Yetkili servis çalışanı olarak üst kısımdaki hafif ısı normal fotoğraf paylaşmanız mümkünmü?

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Buzdolabinin alt ve ustu ayiran kısımda kılcal rezistans oluyormus bizim modelde rezistan yerine gaz borularını geçirmişler ordan isinmasi normalmis oyle soylendi sol yanida az isinmasi normalmis

Ama alt kapak dondurucu kısmında sıkıntım var serce parmak ile kolayca aciliyor ust dolap kısmı elle acarken belli bir guc kullaninca aciliyor ama alt ole deil bunun cozumu varmidir

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Buzdolabinin alt ve ustu ayiran kısımda kılcal rezistans oluyormus bizim modelde rezistan yerine gaz borularını geçirmişler ordan isinmasi normalmis oyle soylendi sol yanida az isinmasi normalmis

Ama alt kapak dondurucu kısmında sıkıntım var serce parmak ile kolayca aciliyor ust dolap kısmı elle acarken belli bir guc kullaninca aciliyor ama alt ole deil bunun cozumu varmidir
contayı ılık su ile silin yeni takıldı ise purda yağ vs olabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Evdeki vestel dolapta da aynı durum vardı,parmakla açılıyordu neredeyse ,hatta üst dolap da aynı gibiydi ,ama hadi ona 4 parmakla açılıyordu diyeyim anlaşılması için .Lastikleri sildim ,pudraladım,olmadı tekrar sildim ,ne yaparsam yapayım bir türlü olmadı ,hatta dondurucu içinde buzlanma dahi oluyordu,bende bir kalemle lastiğin izlerini dışardan çizdim,gördüm ki lastik iki metalin birleştiği yerde kalıyordu ,üst kapağı alttan hafifçe kaldırınca havaya kalktı ,o zaman oğlana tekrar çizdirdim , o çizgi tam dolabın düz metaline denk gelmişti,üst kapağın plastiğini en üstten çıkartınca 2 vidanın gevşemiş olduğunu gördüm ,bende içine biraz japon sıkarak vidaları iyice kapağı oturtarak sıktım ,karlanma bitti ,kağaı bırak 4 parmak,elle zor açılmaya başladı ,aynı işlemi alt kapak için de yaptım ,lastiği izini çizdiğimde aynı şekilde iki metalde kalıyordu ,meğer o kapak ta üst gibi çökmüş ,alta iyice ayarlayıp sıkıştırınca ilk aldığımız gibi oldu :)
Hatta hanım" önceden daha kolay açılıyordu ,ne yaptın buna "dedi :)
Bunları yazdım ,acaba sende de böyle bir şey olmuş olabilir mi ,çizmeden de bakabilirsin ,ama en azından kurşun kalemle kapak kapalıyken ,lastğin üstten ve alttan yapıştığı yerlerden çiz bak bakalım ,lastik nereyi tutuyor. (silebileceğin kalemle çiz yani) :ok
Isıtma için bir şey diyemiyeceğim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt