BOSCH BULASİK MAKINESI E01 ARIZA

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valla kartin butun soketlerini takinca ısitici dan puf diye bi ses gelio e01 e gecio. Mor kabloyu cikarinca bu sefer karttan çıt cıt bi iki ses gelio e20 arizasi yazıo

O sesler karttaki rölelerden geliyordur. 3 tane röle var kartın üzerinde.
Üstteki arkadaşın dediği gibi, aynı özellikte rezistans temin et, takmayı dene istersen?

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Rezistans arızası o değişecek başka arıza yok mor kabloyu çekince motor devre dışı kalıyor makina E20 motor arızalı hatası veriyor daha fazla kurcalama iyice bozarsın senin makinende Rezistans arızası var onu değiştir kullanmaya devam et yada yeni makinaya bak onu sök dene bunu sök deneme yaparken kartı yakarsın Rezistansını değiştir işlem tamam :ok
Peki hocam rezistansi nerden bulurum nasil sökülüp degisir

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Bosch silente plus SMS72L02TR
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rezistans kondansatör felan hep berabermis bosch larda. Arcelikte adam kondansator degisio sorun cozuluo bosch icin de motor komple degisecek dio tamir olmaz diyo. Simdi netten bakincada isiyici 300 e var 550 ye var fiyat degisken bunlarin hangisi is gorur yan sanayidir heralde bu parcalar

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bosch silente plus SMS72L02TR

Rezistans kondansatör felan hep berabermis bosch larda. Arcelikte adam kondansator degisio sorun cozuluo bosch icin de motor komple degisecek dio tamir olmaz diyo. Simdi netten bakincada isiyici 300 e var 550 ye var fiyat degisken bunlarin hangisi is gorur yan sanayidir heralde bu parcalar
evet komple değişecek sanırsam mor kablonun takıldığı yer motor ve rezistans tümleşik söyle bir ürün buldum sizinkine uyarmı acaba bilmiyorum motoru sökün üzerindeki kodlar ile arama yapın yada aynı görünümdeki ürünü alın takın kronik sorunmuş zaten rezistans arızasına motorda değişiyor bedava işe bak link bırakıyorum uyarmı senin makinaya bi bak

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Kartin lehimlerini kontrol etmek icin evirip ceviriyodum. Birden çıt çit ses gelio. Hani tv kumandasinin icinde bi kirik olur da sallayinca çıt cıt vurur saga sola onun gibi bi ses. Rolelerin birinden gelme ihtimali varmi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ucuz olanı al hepsi aynı bosch parçaları pahalı oluyor yan saniyi yok ama çıkma oluyor

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Valla aynen oyle demisler bn evde yoktum malum is guc. Hani madem oyle bi durum var senin test icin kartin olur takarsin bakarsin ariza nerden bellu olur bosch servis hakketen boş bi servismis
Öncelikle geçmiş olsun bu devirde elini kolunu sallayan servis açıyor işin ehli olmayanlar bile.

örnek veriyim bizim burda bir bilgisayarcı var adam makina mühendisi bide çalgıcı gitmiş bilgisayarcı dükkanı açmış.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yalnız kartı salla onusök bunu sök makina çöp olacak servis 500 demiş ver 500 servise değiştisin cihazı bozmaktan iyidir hiç uğraşma az masrafla kurtulmak istiyorsun ama arasına para sıkışmış

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Yok hocam servis 500 istemediki 1500 istedi makine zaten 2 binlira bozarim gider sifirini alirim vermem servise para

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yok hocam servis 500 istemediki 1500 istedi makine zaten 2 binlira bozarim gider sifirini alirim vermem servise para
hocam dene o zaman motoru sökebilirsen makinaya zarar vermeden aynı motordan uygun fiyatlı olanı tak kullan

olmazsa yenisini alırsın olursa az masrafla 3-5yıl daha kullanırsın son çare yenisini almak olsun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kartin lehimlerini kontrol etmek icin evirip ceviriyodum. Birden çıt çit ses gelio. Hani tv kumandasinin icinde bi kirik olur da sallayinca çıt cıt vurur saga sola onun gibi bi ses. Rolelerin birinden gelme ihtimali varmi

Bu ses kart boştayken mi geliyor?
Herhangi bir yere bağlı değilken?

Havya akım kaçırsa rölenin bacağını çektirir mi acaba?
Havyadan nasıl akım kaçacak ki gerçi? :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt