Bosch 2200 kombi su kaçırıyor

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
Ben önceki tip yoğuşmalı kombilerden bahsettim.
Onlarda 3 eşanjör oluyor.
Biri aleve maruz kalan ana eşanjör, diğeri musluk suyunu ısıtan eşanjör, üçüncüsü de bacadan önce bulunan yoğuşma yapan eşanjör.
Premix'te zaten gaz hava karışımı ile daha verimli yanma amaçlanıyor.
Yoğuşma da, bildiğim kadarıyla o dairesel eşanjörün içinde gerçekleşiyor.
Yukarı veya aşağı olmasının farkı nedir onu bilmiyorum bak. :sirit
zaten piyasada çok 3 eşanjörlü kombi kalmadı , olanları da zaten fiyat farkı az olduğu için tutulmuyor.

baca eğimi maximum yoğuşma verimi için yapılıyor hocam.Yani şöyle düşünün içerisinde ısı barındıran ve doğalgazın içinde bulunan suyun eşanjöre dönmesi gerekli ki maximum yoğuşma verimi olsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,847
zaten piyasada çok 3 eşanjörlü kombi kalmadı , olanları da zaten fiyat farkı az olduğu için tutulmuyor.

baca eğimi maximum yoğuşma verimi için yapılıyor hocam.Yani şöyle düşünün içerisinde ısı barındıran ve doğalgazın içinde bulunan suyun eşanjöre dönmesi gerekli ki maximum yoğuşma verimi olsun.
Bu yüzden aşağı 2 derece yapılsa, oradan yapacağı geri basma nedeniyle atık gaz içeride daha fazla kalmaz mı? :alala

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
44
Yere kadar damlıyor mu cihaz içindemi kalıyor

Yoguşmalı kombi de tam tersi içerideki su kombi içine gelmesi lazım
Su iceride birikip dışarıya damlıyor. İc kısımdaki baca bağlantısı nin dibinde birikiyor.

aynen hocam yoğuşmalı larda baca yukarıya bakmayı 2 veya 3 derece kadar.Maximum yoğuşma verimi için bu gerekli.Arkadaş suyun nereden geldiğini bulmayı cihaz garantili hiç kurcalamadan servisi aramalı kombi işi kurcalamaya gelmez.
Hafta sonuna denk geldi. Bugün servis bakacak. Baca bağlantılarını kontrol ettim sorun bulamadım.

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
44
Belki bir arkadaşın işine yarar problemin sebebini yazayim. Bugün servis geldi kontrol etti baca uzatması orjinal değil di sebeb buymuş. Kombi montajı yaparken uzatma gerekirse orjinal ürün kullanmaya dikkat edelim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,847
Bosch kombilerde yanında gelen boru kısa olduğu için uzatma takmıştık. Diğer markalar da uzun boru geliyor.
O zaman haklısınız.
O boruların orijinal olması cidden önemli.
Hem çap ölçüsünün tutması hem de sızdırmazlık için.
Neyse, geçmiş olsun, çözülebilmesine sevindik.
Orijinal boruyu ne kadara taktılar peki?

Geri
Üst Alt