Bosch 2200 kombi su kaçırıyor

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
kombi91119beb6f45fda5.jpg

Bosch 2200 kombi icinden su damlatiyordu bende ön kapağı söktüm üst tarafta baca çıkışının en altinda birikmiş su vardı. Kombiyi kapatıp temizledim. Kombiyi çalıştırdım 4 saat sonra yine birikmeye başladı. Bi arkadaş baca borusunun geriye su kaçırdığını bacanın sökülüp bakılması gerektiğini söyledi. Bilen arkadaşlar yorup yapıp yardımcı olurlarsa sevinirim. Resim temizlendikten sonra biriken su.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Baca hatalı bir açıda duruyorsa evet su içeri akar.
Bunun dışında baca çekişi veya diğer eşanjör gözden geçirilmeli.
Bacanın takıldığı yer oynuyorsa, açı nedeniyledir.
2 derece bacanın aşağı durması lazım.

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
Ustam baca 2 derece aşağı değil 2 derece yukari bakıyor. Bu şekilde takılır dediler.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam geçmiş olsun, bu konuda yardımcı olabilecek bir tecrübem yok (bizim bacamızda belirttiğiniz gibi bir açı yok, 10 küsür senelik Vaillant) lakin yakın zamanda izlediğim videonun başlığını görünce paylaşayım istedim, canınız sıkılmıştır illaki ama bir nebzede olsa gülmenizi sağlar belki :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi yoğuşma bacadan önceki ikinci eşanjörde gerçekleşiyor.
Konvansiyonellerde 2 derece aşağı takılıyor.
Ki içerideki basınç, fanın debisi vs derken zaten gaz atılır.
Yoğuşmanın baca açısı ile gram ilgisi yok bence.
hocam premix lerde ikinci eşanjör yok zaten , maximum yoğuşma verimi için %2 eğim şart. Ayrıca bacadan damlayan su asidik olduğu için çevresel faktörden de eğim şart.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hocam premix lerde ikinci eşanjör yok zaten , maximum yoğuşma verimi için %2 eğim şart. Ayrıca bacadan damlayan su asidik olduğu için çevresel faktörden de eğim şart.
Ben önceki tip yoğuşmalı kombilerden bahsettim.
Onlarda 3 eşanjör oluyor.
Biri aleve maruz kalan ana eşanjör, diğeri musluk suyunu ısıtan eşanjör, üçüncüsü de bacadan önce bulunan yoğuşma yapan eşanjör.
Premix'te zaten gaz hava karışımı ile daha verimli yanma amaçlanıyor.
Yoğuşma da, bildiğim kadarıyla o dairesel eşanjörün içinde gerçekleşiyor.
Yukarı veya aşağı olmasının farkı nedir onu bilmiyorum bak. :sirit

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt