Bizim paşalara çerez parası

N Çevrimdışı

Nordre

Yeni Üye
1 Ara 2021
24
41
Bence siz ütopik bakıyorsunuz Avrupa'ya, yüceltiyorsunuz; orada insanların çocuklarının gelecek kaygısı taşımadığını söylemek ya da yolsuzluk olmadığını söylemek biraz abartılı geliyor. Bizden yüz kat, bin kat ileride olabilirler, bizim daha da geri gittiğimiz doğrudur, ama öyle güllük gülistanlık bir şey yok. Son mesaja istinaden, onlarda da dedikodu var.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Bence siz ütopik bakıyorsunuz Avrupa'ya, yüceltiyorsunuz; orada insanların çocuklarının gelecek kaygısı taşımadığını söylemek ya da yolsuzluk olmadığını söylemek biraz abartılı geliyor. Bizden yüz kat, bin kat ileride olabilirler, bizim daha da geri gittiğimiz doğrudur, ama öyle güllük gülistanlık bir şey yok. Son mesaja istinaden, onlarda da dedikodu var.
Birak Türkiye'yi tüm İslam ülkelerinden daha güvenli, refah seviyesi yüksek ve Hollanda'da gelecek kaygısı yok gerçekten. Çalışmasan bile sürekli maaşın var ve bunu kötüye kullanan yine çoğunlukla Türkler. Biz cennet gibi bir coğrafyayı cehenneme çevirmekte birinciyiz hepsi bu.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Bende zaten cennet tanımının ütopik olduğundan bahsettim ama kıyas yaptığınız Türkiye ile Avrupaysa evet orası cennettir dedim. Tabiki oralardada problem oluyor ama bizdekiyle kıyaslarsanız şaşırtıcı sonuçlar elde edersiniz. Misal Afganistan ile Türkiyeyi kıyaslarsanız Türkiye cennet kere cennettir ama yukarıda arkadaşlarında dediği gibi sürekli geriye gidiyoruz her alanda. Yani o tu ka ka dediğimiz ülkeler gibi olmayalım derdindeyiz. Sokakta cepteki telefonu soran amcalarda “avrupa acından ölüyo yeenim” diyen bir sürü insan var. Amacınız doğruları anlatmak. Umuyorum daha kötüye gitmeden toparlanırız.

N Çevrimdışı

Nordre

Yeni Üye
1 Ara 2021
24
41
Bende zaten cennet tanımının ütopik olduğundan bahsettim ama kıyas yaptığınız Türkiye ile Avrupaysa evet orası cennettir dedim. Tabiki oralardada problem oluyor ama bizdekiyle kıyaslarsanız şaşırtıcı sonuçlar elde edersiniz. Misal Afganistan ile Türkiyeyi kıyaslarsanız Türkiye cennet kere cennettir ama yukarıda arkadaşlarında dediği gibi sürekli geriye gidiyoruz her alanda. Yani o tu ka ka dediğimiz ülkeler gibi olmayalım derdindeyiz. Sokakta cepteki telefonu soran amcalarda “avrupa acından ölüyo yeenim” diyen bir sürü insan var. Amacınız doğruları anlatmak. Umuyorum daha kötüye gitmeden toparlanırız.
Bu dediklerinizin altına imzamı atarım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,845
Bunlar biraz da topluma şirin görünme çalışmaları. Prenses çok insani ve örnek bir davranış sergilemiş ve hakkı olmadığı bir parayı almayı reddetmiş ama 6 ay sonra bu kararından vazgeçip kendisine verilen geliri geri alabilir. Daha sonra da bu gelirle çeşitli hayır kurumlarına bağışlarda bulunabilir.
Avrupa'da o işler öyle olmaz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,845
Arkadaşım bu çocuklar yıllardır yağmur çamur bisiklet ile okula gider, başbakan dahil. Kız hatta barda çalışıyor diyor o'da doğru. Sirin görünme çabası diyorsun. Sen bizim bırak başbakanı bir kurumdaki müdür bile gitmez. Ben markette alışveriş yaparken belediye başkanı ile sırada bekliyorum. Yaşadığım için biliyor ve söylüyorum. Şirin görünme çabası bizim siyasetimizde var.
Bakınız itfaiye öncü aracı. :kas :kop

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Cennet çocuklarının mutlu, güvende olduğu, anne babaların gelecek kaygısı taşımadığı, cocuklarina istediklerini alabildiği, hayvanlarında insanlar kadar yaşama hakkına saygı gösterildiği, her insanım eşit sağlık haklarına sahip olduğu kendini insan hissettiği yerdir arkadaşım. O yüzden Avrupa cennet bana göre. En güzel doğaya sahip ama sadece zenginlerin gittiği, kendi halkının yanından geçemediği, sadece zenginin itibar gördüğü, şiddet olan yer cennet değildir. Cennet sadece güzel bir coğrafi konum değildir
aha benim komuşları saydın diyecektim ki sen de Hollanda da yaşıyormuşsun :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Hollanda yaşıyorum ben alayı Müslümanım der ama hep Hollandali firmada iş arar, neden? Hakkımı veriyor der. Herkes selam verir birbirine yolda giderken Türkler ne bakıyon der gibi bakar, Türkler, Türklerden birsey satın almaz çünkü bir i..nelik ararlar arkasında. 10 yil önce buraya geldiğimde ilk farkettigim şey, insan olarak bir değerim olduğu. Bizi Türkiye de o kadar hor kullanmış ki hukumetler, iş yerleri, medya vs değerimizi unutmuşuz
Aynen yazdığınız gibi.. Oranın düzenini bozanda bizim türkler... Her kural ihlali bizimkiler yapıyor. Buraya yazacağım o kadar örnek var ki yaz yaz bitmez...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Reklam kokan hareketler bunlar mayk :kiskis

Gelsinler biraz MEDENİYET(!) dersi verelim kendilerine. :kas

Adsiz286d42bb74aeea14.png

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Bugün instada gördüm ss aldım (kağıda gelen zammı kitaba gelince değil de tuvalet kağıdına gelince anlayan toplum dünyaya neresinden baktığını gösterir)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yorum yok .

Avrupa hikaye Türkiye şahane

Geri
Üst Alt