Bizim paşalara çerez parası

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Bugün haberlerde karşılaştım. Bizimkilerde olsa günlük harcarlar o parayı ?

IMG_20211209_233340.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
Üniter parlamenter anayasal monarşi ile yönetiliyormuş.
Prenses deyince şaşırdım bir an. :sirit

Biz de neler neler oluyor da, çıkar için görmezden gelen çok bence.

N Çevrimdışı

Nordre

Yeni Üye
1 Ara 2021
24
41
Bunlar biraz da topluma şirin görünme çalışmaları. Prenses çok insani ve örnek bir davranış sergilemiş ve hakkı olmadığı bir parayı almayı reddetmiş ama 6 ay sonra bu kararından vazgeçip kendisine verilen geliri geri alabilir. Daha sonra da bu gelirle çeşitli hayır kurumlarına bağışlarda bulunabilir.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Bunlar biraz da topluma şirin görünme çalışmaları. Prenses çok insani ve örnek bir davranış sergilemiş ve hakkı olmadığı bir parayı almayı reddetmiş ama 6 ay sonra bu kararından vazgeçip kendisine verilen geliri geri alabilir. Daha sonra da bu gelirle çeşitli hayır kurumlarına bağışlarda bulunabilir.
Yaptığım iş gereği Neredeyse tüm Avrupa ulkelerini duzenli olarak ziyaret ediyorum, yetmedi Okyanusya'ya gittim (y.zelanda - avustralya vs) hayatımda asla "yolsuzluk haberi vs" görmedim. 25 kuruş artan süt ucreti icin protesto eden bilinçli halklar topluluğundan bahsediyoruz... bugün itibari ile bir kutu süt 14 TL 14 ! Birak protestoyu hic bir sey olmamış gibi camiilerde "devletimize zeval vermesin naralari" atılıyor. Bırakın tonton aşkına.

Bu tükürdüğümün coğrafyasinda takim elbiseli ayı oğlu ayılar ayakkabi kutuları ile para kaçırdı yetmedi proje ayagina komisyon uzerinden para kacirdi, yetmedi bankalara kredi taktilar sirketler kurdular vergiden muaf hale getirildiler yetmedi gemi var gemicik var dediler yetmedi bu milletin a..... koyacaz dedi bir tane gerizekali laz gitti milyar dolarlik vergiden muaf sirket kurdu.

Bunlar başımıza gelirken başkasını eleştirmek bize düşmez.

Bizim siyasetci tayfa da Hayır kurumuna bağış yapiyor ama hayra ihtiyaç olanların elinr Hayır gitmiyor.

Üstünüze alınmamanızı rica ederim. Iyi hafta sonlari.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Arkadaşım bu çocuklar yıllardır yağmur çamur bisiklet ile okula gider, başbakan dahil. Kız hatta barda çalışıyor diyor o'da doğru. Sirin görünme çabası diyorsun. Sen bizim bırak başbakanı bir kurumdaki müdür bile gitmez. Ben markette alışveriş yaparken belediye başkanı ile sırada bekliyorum. Yaşadığım için biliyor ve söylüyorum. Şirin görünme çabası bizim siyasetimizde var.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Arkadaşım bu çocuklar yıllardır yağmur çamur bisiklet ile okula gider, başbakan dahil. Kız hatta barda çalışıyor diyor o'da doğru. Sirin görünme çabası diyorsun. Sen bizim bırak başbakanı bir kurumdaki müdür bile gitmez. Ben markette alışveriş yaparken belediye başkanı ile sırada bekliyorum. Yaşadığım için biliyor ve söylüyorum. Şirin görünme çabası bizim siyasetimizde var.
Bizi kıskanıyor musunuz sevgili Akigo35 Akigo35 ?.

Lütfen bana moral verin...

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne şirin görünmesi dostum, Avrupa bisiklet kullanımı yaygın insanlar hem spor yapıyor hemde seviyorlar..

Kıza gelince yurt dışında bu tarz olaylar gayet normal. Onların normları böyle. Barda çalışıyor olabilir ki gayet normal. Çalışma şartları onlarda güzel olduğu için herhangi bir iş farketmiyor. İnsanlar nasıl mutluysa o işi yapmalı zaten

N Çevrimdışı

Nordre

Yeni Üye
1 Ara 2021
24
41
Haklısınız, bu gelişmiş ülkelerle yaşam düzeyi farkı o kadar açıldı ki herkes buralara göç etmek istiyor, ama onlar da istemiyor seni haklı olarak. İngiltere artık vatandaşlık verdiği insanları bile vatandaşlıktan çıkarmayı düşünüyor. Bizden daha iyi ama bir cennet değil Avrupa.

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Haklısınız, bu gelişmiş ülkelerle yaşam düzeyi farkı o kadar açıldı ki herkes buralara göç etmek istiyor, ama onlar da istemiyor seni haklı olarak. İngiltere artık vatandaşlık verdiği insanları bile vatandaşlıktan çıkarmayı düşünüyor. Bizden daha iyi ama bir cennet değil Avrupa.
Daha? Cennet ütopyadır, kavga gürültünün olmadığı,hırsızlığın olmadığı,kaynaklarınız size ve doğaya yettiği ütopik bir yerdir. Böyle bakarsanız evet cennet değil ama Türkiye ile kıyaslarsanız Avrupa (insan hakları ve yaşam biçimi olarak) cennettir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Cennet çocuklarının mutlu, güvende olduğu, anne babaların gelecek kaygısı taşımadığı, cocuklarina istediklerini alabildiği, hayvanlarında insanlar kadar yaşama hakkına saygı gösterildiği, her insanım eşit sağlık haklarına sahip olduğu kendini insan hissettiği yerdir arkadaşım. O yüzden Avrupa cennet bana göre. En güzel doğaya sahip ama sadece zenginlerin gittiği, kendi halkının yanından geçemediği, sadece zenginin itibar gördüğü, şiddet olan yer cennet değildir. Cennet sadece güzel bir coğrafi konum değildir

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Bizim ülkeden bir nane olmaz. Sebebi bizim insanlarımız. Yobaz üçkağıtçı bir topluma sahibiz. İyi günler teşekkür ederim demekten aciz bir toplumuz. Sempatik insancıl bir toplum değiliz. Yada bu tip insanların sayısı maalesef ülkemizde çok az. Dedikodu kıskanç fesat bir toplumuz. Bu bağlamda insanı ipe götürür lafını çok doğru buluyorum. Ben Avrupada da yaşadım. Orda yaşayanlar bilir. İnsanlık bizde olması gerekirken onlarda.. Bu yazdıklarımın geneli maalesef böyle.. İstisnai durumlar hariç, fakat sayısı çok az...

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Bizim ülkeden bir nane olmaz. Sebebi bizim insanlarımız. Yobaz üçkağıtçı bir topluma sahibiz. İyi günler teşekkür ederim demekten aciz bir toplumuz. Sempatik insancıl bir toplum değiliz. Yada bu tip insanların sayısı maalesef ülkemizde çok az. Dedikodu kıskanç fesat bir toplumuz. Bu bağlamda insanı ipe götürür lafını çok doğru buluyorum. Ben Avrupada da yaşadım. Orda yaşayanlar bilir. İnsanlık bizde olması gerekirken onlarda.. Bu yazdıklarımın geneli maalesef böyle.. İstisnai durumlar hariç, fakat sayısı çok az...
Hollanda yaşıyorum ben alayı Müslümanım der ama hep Hollandali firmada iş arar, neden? Hakkımı veriyor der. Herkes selam verir birbirine yolda giderken Türkler ne bakıyon der gibi bakar, Türkler, Türklerden birsey satın almaz çünkü bir i..nelik ararlar arkasında. 10 yil önce buraya geldiğimde ilk farkettigim şey, insan olarak bir değerim olduğu. Bizi Türkiye de o kadar hor kullanmış ki hukumetler, iş yerleri, medya vs değerimizi unutmuşuz

Geri
Üst Alt