Bitcoin hakkında bilgisi olan.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Cümleten selamın aleyküm arkadaşlar fark ettiyseniz uzun süredir forumda aktif değilim işler güçler derken pek fırsatım olmuyor bazı sıkıntılarım sorunlarımda var neyse konuya gireyim 1 aydır işsizim iş yok güç yok bizim komşu bana oturduğun yerde para kazanmak istermisin sordu ? nasıl dedim abi paran varmı kıyıda köşede falan var yok niye abi dedim mevzuya gel koray 5 bin tl getir yatır bitcon ine üye yapak seni ee dedim abi para kazan 5 bin yatır 10-15-20 tl kazan ne kadar fazla kazanırsan o kadar iyi üye yaparsın ben sadece üyeliklerden 6 tl kazandım dedi iyi düşün bak para güzel falan filan ikna çabaları derken düşünüyüm dedim ama içim hiç rahat deyil.

Bitcoin nedir arkadaşlar.?

Bitcoin güvenilirmi?

Daha önceden eski çalıştığım yerde iş arkadaşım parasını kaybetti.

Bir tanıdığım amca dediğimiz yetişkin biri 5 bin yatırdı sonra üstüne bir bardak su içti.

bu iş yasalmı gireyimmi sizler ne diyorsunuz?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bitcoin dediğimiz şey bir kripto para birimi. Kimsenin tam ne olduğunu bilmediği bu şey Blockchain dediğimiz bir teknolojinin üzerine kurulmuş, tam aynı olmasa da Dolar,Euro,TL gibi bir para birimi. Para ile yapılan her şey bir kayda işleniyor böylece yapılan her iş teyit ediliyor ve sistem şimdilik güvenlik açığı bulundurmuyor kabul ediliyor. Yani sahte para basmanın, paranın nerden gelip nereye gittiğini takip etmenin imkansız olması vizyonuyla kurulmuş sanal para birimi. Sizin tanıdık borsada Bitcoin alıp satmaktan bahsediyor olmalı. Bir nevi yatırımcılık borsa işi yani. Öyle şu kadar yatır bu kadar kazan tamamen yalandır. Çalışmadan para kazanmak maalesef mümkün değil borsadan para kazanmak ciddi teorik bilgi, deneyim, öngörü yetisi ve zaman gerektirir. O yüzden bu konuları oturup öğrenip çözmeyen birinin borsada para kazanmak peşinde koşmaması gerekir. Kör bir yatırım yapsanız misal bu Bitcoin almak gibi, belki 10 denemeden birinde bir miktar kar edersiniz ancak diğer dokuzunda elinizdeki parayı kaybedersiniz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O komşunuza da pek güvenmeyin derim, buram buram dolandırıcı kokusu ta buraya kadar geldi.:hihi Kurduğu cümleler klasik YouTube yatırım reklamından alınmış.

Bu arada umarım yakında tüm problemleriniz çözülür, gönlünüze göre bir iş bulursunuz. Allah yardımcınız olsun, karşınıza iyi insanlar çıkarsın.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bitcoin dediğimiz şey bir kripto para birimi. Kimsenin tam ne olduğunu bilmediği bu şey Blockchain dediğimiz bir teknolojinin üzerine kurulmuş, tam aynı olmasa da Dolar,Euro,TL gibi bir para birimi. Para ile yapılan her şey bir kayda işleniyor böylece yapılan her iş teyit ediliyor ve sistem şimdilik güvenlik açığı bulundurmuyor kabul ediliyor. Yani sahte para basmanın, paranın nerden gelip nereye gittiğini takip etmenin imkansız olması vizyonuyla kurulmuş sanal para birimi. Sizin tanıdık borsada Bitcoin alıp satmaktan bahsediyor olmalı. Bir nevi yatırımcılık borsa işi yani. Öyle şu kadar yatır bu kadar kazan tamamen yalandır. Çalışmadan para kazanmak maalesef mümkün değil borsadan para kazanmak ciddi teorik bilgi, deneyim, öngörü yetisi ve zaman gerektirir. O yüzden bu konuları oturup öğrenip çözmeyen birinin borsada para kazanmak peşinde koşmaması gerekir. Kör bir yatırım yapsanız misal bu Bitcoin almak gibi, belki 10 denemeden birinde bir miktar kar edersiniz ancak diğer dokuzunda elinizdeki parayı kaybedersiniz.

O komşunuza da pek güvenmeyin derim, buram buram dolandırıcı kokusu ta buraya kadar geldi.:hihi Kurduğu cümleler klasik YouTube yatırım reklamından alınmış.

Bu arada umarım yakında tüm problemleriniz çözülür, gönlünüze göre bir iş bulursunuz. Allah yardımcınız olsun, karşınıza iyi insanlar çıkarsın.
Bilgilendirip zaman ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim içime sinmemişti zaten yok 10 bin kazandık yok 5 bin kazandık falan fistan boş muhabbet yapıyorlar uğraş dur sonra.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Bitcoin şuan 16.000$ da geziyor bu oldukça yüksek bir rakam alım için 13000$ beklenebilir tabi ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Ben sizin yerinizde olsam sepet yapar dolar ve altın alırdım. Fiziki aldığınızda uçacak kaçacak derdinizde olmaz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bi ara bitcoin madenciliği türemişti,bizim bilgisayarcı müşterileri için habire bilgisayar topluyordu o dönem iyi de para kazandı şimdi ne oldu bilmiyorum.
Hocam o ayrı o blockchain dediğimiz kayda paradaki değişimleri işleme işlemi, madencilik diye de geçer. Bu işlemleri çözüp kayda işleme karşılığında ödül olarak yeni bitcoin türetiyor sistem. Yani para girişi de buradan oluyor, ancak bunun bir limiti var ve zaman ilerledikçe kayda işlenen hash işlemler zorlaşıyor o yüzden artık normal tüketici PC leri bu işi yapamıyor. O zamanlar normal ekran kartı ile kazılıp iyi kar da edilebiliyordu ancak artık sadece ASIC çipler kullanan özel makineler mining yapabiliyor yani yine normal ekran kartı ile yapılır ama tek bir işlemi yapması çok uzun süreceğinden kârlı olmaz.

Adamın bahsettiği şey saadet zinciri.
Bitcoin ise kripto para.
Kripto para alıp satman için kimseye ihtiyacın yok.
Hocam çok teşekkürler Pyramid Scheme diye biliyordum bu olayı, lafı geçti bir yerde Türkçesini bir türlü bulamamıştım.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bitcoin şuan 16.000$ da geziyor bu oldukça yüksek bir rakam alım için 13000$ beklenebilir tabi ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Ben sizin yerinizde olsam sepet yapar dolar ve altın alırdım. Fiziki aldığınızda uçacak kaçacak derdinizde olmaz.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Koro, sen bile arama yapmadan konu açıyorsan yeni gelenlere hiç bir şey söylemeyelim gaaari :kiskis
Haklısın aklıma gelmedi Domestos Domestos abi paylaşmış gördüm yaşlılık idare ediver yahu :hihi:hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

1 bitcoin 140bin tl olmuş.

3-5k nasıl yatırım yapacaksın hadi yaptın diyelim nasıl saklayacaksın.

Usb wallet harici kralına güvenmem.

Önce coin wallet usb alarak işe başlamalısın.
Ortamalama 400-500tl.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt