Bir Kere Daha Anladım ki, Çok Önemli Bir İş Yapıyoruz Bu Forumda.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar bir şekilde önüme bir youtube sayfası geldi ve A101 de satılan 49L2863 TV yi incelediklerini yazmışlar, Merak ettim girdim izledim.

Video şu;

Videoyu izledim ve baktım ki gerçek anlamda verilen tüm bilgiler neredeyse başından sonuna kadar hatalı ve bir çoğu sırf yazılmış olmak için yazılmış.

Videonun ilerleyen dakikalarında anladım ki bu muhteremler ürünü ellerine alıp incelememiş dahi belli, ama nbe hikmetse plastik kalitesinin kötü olduğunu yazmışlar.

Her şeyi geçtim, Kanal geçiş hızına 2 saniye demiş ve bunu KÖTÜ olarak nitelendirmişler :kop

Halbuki kanal geçiş hızı ortalama 3 saniye ve oldukça iyi :kiskis

Ben de dayanamadım ve girdim şu yazıyı yazdım arkadaşlar.

Yanlış anlaşılmaz ise bazı eleştirilerim var incelemenize.

1- üründe smr değerinin 200hz olduğunu yazmışsınız ki bu yanlış zira bu değer 700hz dir

2- ürünün kanal geçiş hızının 2 saniye ve KÖTÜ olduğunu belirtmişsiniz ki HD kanal geçiş hızı ortalama 3 saniyedir ve buna rağmen emsallerine nazaran İYİ dir. 2 saniyede kanal geçişine kötü diyorsanız sizin İYİ dediklerinizin geçiş hızlarını da buraya video olarak paylaşmanızı rica ederim zira PHILIPS PUS6262nin zap süresi dahi yaklaşık 4 saniyedir ve video ile kayıt altına alınmıştır bu süre.

3- Açıklamalarınızda TV nin panelinin önce VA olduğunu belirtip sonraki açıkamanızda ise LG panel olduğunu yazmışsınız bu da yanlış zira LG paneller IPS dir, Ayrıca bu tv üretiminde karma panel mevcuttur yani hem IPS hem de VA panel ile üretilmiştir. IPS olanı LG, VA olanı ise SAMSUNG üretmiştir. Bu durumda hangi tüketiciye hangi panelin gideceğini nereden bileceksiniz?

4- Smartın Kötü oldıuğunu ve bunun sebebinin alt model olması olduğunu belirtip VESTEL markalı olanlarda 3000tl den başladığını ve bu sorunun olmadığını ima eden bir yazı yazmışsınız ki bu da yanlış zira VESTEL üretimi tv lerde smart arayüzü aynıdır ve yazılım tabanı modele göre değişmez hepsinde aynı hız ve kalite söz konusudur, ayrıca gerek 49L2863 ve gerekse 50U5863 modellerde hem smart arayüzü hem de uygulamaları oldukça sağlıklı, hızlı çalışmaktadır, tabi internet servis sağlayıcıızın size sunduğu kalite ile paraleldir alacağınız sonuç.

Videonuzun sonuna bilgi kaynaklarını yazmış olmanız, sorumluluğu üzerinizden atacağınız anlamı taşımamalı diye düşünüyorum. Eğer tüketici bilinçlendirmek üzere bu çalışmaları yapıyorsanız ve sizi izleyip karar alan bir kitle var ise sizden rica ediyorum lütfen KENDİNİZ inceleyerek yorum yapınız, ARAŞTIRDIK diyerek diğer sitelerden derlenmiş bilgileri paylaşıp insanları yanlış yönlendirmenizi doğru bulmadığımı belritmek isterim. Umarım rahatsız olup yorumumu kaldırmazsınız zira amacım sizi yermek değil, daha yapıcı çalışmalar yapmanızı ve insanlara DOĞRU bilgi sunmanızı sağlamaktır.

Saygılarımla.

Normalde bu yaptığım densizlik, yapmamam gerekirdi lakin inanın benim donanımhaber forumu ile yollarımı ayıran durum da bu idi.

DH üst yönetimi de konuya hep ''Bırak yazsınlar da kim ne yazarsa yazsın'' mantığı ile yaklaşıyordu zira onlar için önemli olan birilerinin sürekli yazmasıydı, malum reklam gelirleri vs.

Bu sayfayı hazırlayan muhteremlerin de dertlerinin ''yeter ki izlesinler'' olduğunu hissetim bu video ile zira bakıyorum 105 bin aboneleri var yazık günah yahu bu ladar insana.

@Sota
@Umut Barış
@BlackSea
@Deimos

Abiler daha çok çalışalım, daha hızlı büyüyelim ve kitlelere DOĞRU bilgiyi daha çok yayalım lütfen.

Forum sakinlerini de DOĞRU bilgiyi yaymaya gönüllü olmaya çağırıyorum, lütfen çevrenizde kim var ise örgütleyin, teknik ve insani tüm konularda DOĞRU ve tecrübe edilmiş sonuçları olan bilgileri bizden öğrenmeye teşvik etmek için çaba sarfetmenizi rica ediyorum sizlerden. :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
hocam rencide etmişsiniz resmen, İlber Ortaylı gibi bilgiyle tokatlamışsınız. şayet 3 gram gururları varsa mesajı okuduktan sonra kapatırlar o youtube sayfasını :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam rencide etmişsiniz resmen, İlber Ortaylı gibi bilgiyle tokatlamışsınız. şayet 3 gram gururları varsa mesajı okuduktan sonra kapatırlar o youtube sayfasını :hihi

Azizim farkındayım yazmamam gerekirdi bu derece sert lakin, ben olayı tamamen ticari kaygıya çevirmiş yaklaşımları hep kabullenemiyorum maalesef.

Tamam kanal para kazansın asla lafım yok, kazansın lakin karşılığını versin o zaman.

Videonun sonuna ''Bilgiler epey.com ve vs vs den alınmıştır'' yazmışlar, o zaman insanlar epey.com dan alsın bilgileri :alala

Kaldı ki epey.com verilerini de 40 kere kendilerine yazraak düzelttirmişimdir zira sallayıp sallayıp duruyorlar :kiskis

Diyeceğim o ki, elbette ''İnceledik'' desinler, Ama lütfen gerçekten alıp incelesinler :ok

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
acikcasi bir urun alacaksam(mesela tv olsun) ve bunu inceleyen kanallari izleyeceksem sizin gibi urunu karsisina alip inceleyenleri tercih ederim.:sirit

yoksa ilk mesajdaki gibi oradan buradan topladigi yazilari slayt sov yapanlarin videosunu acmam dahi. sagolsun youtube video uzerine fareyi getirince onizleme secenegi sunuyor. oradan video icerigi ne oldugu belli oluyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
acikcasi bir urun alacaksam(mesela tv olsun) ve bunu inceleyen kanallari izleyeceksem sizin gibi urunu karsisina alip inceleyenleri tercih ederim.:sirit

yoksa ilk mesajdaki gibi oradan buradan topladigi yazilari slayt sov yapanlarin videosunu acmam dahi. sagolsun youtube video uzerine fareyi getirince onizleme secenegi sunuyor. oradan video icerigi ne oldugu belli oluyor.

Erdem kardeşim yine de yaptıkları işe saygı duymak ve ''Tüketici adına faydalı bir iş yapıyorlar, bilgileri derleyip anlaşılır dilde yazıya dökmüşler'' demek istiyorum lakin paylaşılan bilgilerin neredeyse tamaı falso olunca bu sefer ister istemez insan bunun bir ''Reklam geliri olsun da nasıl olursa olsun'' anevrası olduğunu düşünüyor.

Sizin gibi bilinçli tüketici sayısını arttırabilmek için uğraşıyoruz zaten :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt