Bir garip wifi sorunu

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ethernet baglantisinin 100 mbit olmasi normal olabilir benim tv de de öyle sacma bir sey yapmislar kablo ile 100 mbit baglaniyor maksimum ama wifi 5 ghz de 80 mbit olmasi ilginc bende su anda 585 mbitle bagli ki isp nin verdigi router dandik normalde daha da yüksek hizda baglaniyor

grafik7f8327bb1bac661c.png

bahsedilen hizlar internet üzerinden icerik izlerken yeterli olabilir ama evdeki aga bagli bir cihaz üzerinden uhd icerik acmaya calisirsaniz görüntü takilir en iyi ihtimalle videolari ileri/geri almaya calistiginizda uzun süre beklemeniz gerekir

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Biz 10 lari zor görüyoruz sitem etmişsin ya darısı basimiza diyorum ?
algilamada sorun yasamisim oluyor arada öyle :deli

yasadigimiz dönemde tvlerde en önemli özelliklerden birisi ag/internet baglanti hizi ama üreticilerin bu konuda ucuza kacmasini anlamiyorum. üretici olarak 100 mbit yerine 1 gbit baglantiyi destekleyecek ag donanimini temin etmeleri bunu müsteriye sunmalari maliyete cok az etki eder. hatta bununla birlikte dahili depolama alani koyulmasi en azindan 128 gb bir ssd eklenmesi cok zor olmamali. bu tarz donanimlari üretemeyen firmalar icin sorun olabilir ama samsung mesela istese 128 gb bir ssd ekleyebilir oynatmak istedigin icerikleri direkt tv ye yollayip acabiliriz bunun tv fiyatina etkisi 40-50 euro yu asla gecmez 950 euroluk tv satacagina 1000 euroya ssd li olani sat. ag baglantisi olayinin hesabini yapmaya bile gerek yok toptan temin edilen donanimda gbit hizinda baglanti saglayacak donanimin tv basina 1 euro bile maliyeti olmaz
görece ucuz modellerde degilsede en azindan üst seviye diye pazarladiklari samsung qled sony oled vs modellerde bunlari kesinlikle saglamali

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
algilamada sorun yasamisim oluyor arada öyle :deli

yasadigimiz dönemde tvlerde en önemli özelliklerden birisi ag/internet baglanti hizi ama üreticilerin bu konuda ucuza kacmasini anlamiyorum. üretici olarak 100 mbit yerine 1 gbit baglantiyi destekleyecek ag donanimini temin etmeleri bunu müsteriye sunmalari maliyete cok az etki eder. hatta bununla birlikte dahili depolama alani koyulmasi en azindan 128 gb bir ssd eklenmesi cok zor olmamali. bu tarz donanimlari üretemeyen firmalar icin sorun olabilir ama samsung mesela istese 128 gb bir ssd ekleyebilir oynatmak istedigin icerikleri direkt tv ye yollayip acabiliriz bunun tv fiyatina etkisi 40-50 euro yu asla gecmez 950 euroluk tv satacagina 1000 euroya ssd li olani sat. ag baglantisi olayinin hesabini yapmaya bile gerek yok toptan temin edilen donanimda gbit hizinda baglanti saglayacak donanimin tv basina 1 euro bile maliyeti olmaz
görece ucuz modellerde degilsede en azindan üst seviye diye pazarladiklari samsung qled sony oled vs modellerde bunlari kesinlikle saglamali
Milyonluk satışta 1euroluk maliyet ne eder düşünün.İşte firmalarda öyle yapıyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Milyonluk satışta 1euroluk maliyet ne eder düşünün.İşte firmalarda öyle yapıyor.
farkindaysan bunun gerekirse satis fiyatina yansitilabileceginide söyledim firmalarin kasasindan ekstra bir para cikmadan yada ufak bir kazanctan zarar etmeyi kabul ederek marka prestijinide atirabilirler uzun vadede bu markanin kazancini ve degerini artirir.
ayni panel tasarim vs tamamiyla ayni olan sadece 2 parcanin degistigi modeller oldugunu farzedelim
100 mbit ethernet baglantili tv 5000 lira
1 gbit baglantili tv 5010 lira hadi olsun 5050 lira
ayni tv nin 1 gbit baglantili ssd li versiyonu 5500 lira hangisini tercih eder insanlar?

Geri
Üst Alt