Bina'ya Fiber Hat Çektirmek İstiyoruz

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
72
63
Şu An Binamızda Bakır Altyapı İle İnternet Hizmeti Var. 10 Daireli Binamızda 7 Kişi Fiber Çektirelim Dedik Diğer Sakinler İtiraz Etmediler Onlar Hiç İnternet Kullanmıyorlar.
Öğrenmek İstediğim bir Kişinin Müracaat Etmesi Yeterlimi, veya yedi Kişinin Dilekçe Üzerinde İmzası Olması mı Gerekir ayrıca Bu İş İçin Ücret tahakkuk Ettiriyorlarlarmı, Bu Arada Bölge Olarak Ankara Keçiören Telekom Şefliğine Bağlıyız. Yardımlarınız İçin Şimdiden teşekkürler

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
3 yıl once kecıoren nın %60 lık kısmına superonlıne ı cekmıstık sokagınızdan fıber gecıyorsa ogrenıp ılgılı bayıyı arayıp bınaya cektırebılırsınız.zamanında bına yonetıcılerının cogu kabul etmedıgı ıcın cekememıstık. herhalde o bınalardan bırısıde sızınkı.ımalat ıcın kımse ucret ıstemez ıstıyenlerede ıtıbar etmeyın.

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
72
63
Cevap İçin Çok Teşekkürler, İkamet Ettiğim Bölge Keçiören Değil Ankara'nın İlçesi. İkamet Ettiğim Bölgede Sadece Türk Telekom Altyapısı Var Binamızın Yaklaşık 100 metre Yakınında Fiber Saha Güçlendirme Dolabı Var Oradan Bizim Bina yada Çekilebilirmi Orasını Bilmiyorum. Tek Kişi nin Müracaat Etmesi Yeterlimi Acaba

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
O dolap guclendirme degil fiber dagitim dolabidir,guclendirme pop sahasi dedigimiz istasyonlardir.o dolap varsa buyuk ihtimal ile sokaginizda alt yapi vardir.Sokaginizdan hat gecmiyorsa çok zor.operatorlerin yillik planlarina dahil ise olur ...

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
İyi günler, ben de binamıza fiber internet için baş vurdum. Süreç şu şekilde oldu. E devlet açık kapı uygulamasından dilekçe yazdım. Telekom müdürlüğü cevap yazmış ilgili makama. Müdürlüğümüze iletişime geçsin diye...Müdürlüğe gittim. Apartman sakinleri olarak dilekçe yazın ,imzalayın yatırım kapsamına alalım hemen dediler. Bir dilekçe yazıp apartman sakinlerine imzalattım. Müdür beye ilettim. Kabloları biz ücretsiz veriyoruz gerisini elektrikçiniz hallediyor dedi. ( sokaktan binaya kadar ve bina içi ) Diğer işlemleri biz hallederiz dediler. Bakalım bekliyoruz. Yaklaşık bir ay oldu...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
İyi günler, ben de binamıza fiber internet için baş vurdum. Süreç şu şekilde oldu. E devlet açık kapı uygulamasından dilekçe yazdım. Telekom müdürlüğü cevap yazmış ilgili makama. Müdürlüğümüze iletişime geçsin diye...Müdürlüğe gittim. Apartman sakinleri olarak dilekçe yazın ,imzalayın yatırım kapsamına alalım hemen dediler. Bir dilekçe yazıp apartman sakinlerine imzalattım. Müdür beye ilettim. Kabloları biz ücretsiz veriyoruz gerisini elektrikçiniz hallediyor dedi. ( sokaktan binaya kadar ve bina içi ) Diğer işlemleri biz hallederiz dediler. Bakalım bekliyoruz. Yaklaşık bir ay oldu...
O zaman binaya kadar fiber veya bakır gelecek muhtemelen.
En kötü saha dolabına kadar fiber geliyor çünkü.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Genelde binaya kadar fiber dairelere cat 6 ile dağıtım yapılıyor.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Fiber için tek kişi veya 3-4 apartmanın başvuru yapması,dilekçe vermesi hiçbir şeyi değiştirmiyor,kaç senedir şehrin merkezinde defalarca denedik hala ortada bir şey yok.Firmalar tamamen kendi politikalarını takip ediyorlar.
Özellikle şehrin eski kısımlarına maliyetten dolayı çok fazla girişmiyorlar.Bizim buralarda Nilüfer tarafları yeni olduğu(Büyük-lüks apartmanlar) için çoğu mahallede fiber mevcut.
Evlerin daha bitişik-çarpışık olduğu Osmangazi'de çoğu mahallede fiber yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt