BİM'in Sattığı Apple Aksesuarları Sahte Çıktı

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
5,727
113
BİM'in Sattığı Apple Aksesuarları Sahte Çıktı

ABD ile yaşanan kriz üzerine iPhone satışlarını durdurduğunu açıklayan BİM Birleşik Mağazaları A.Ş’nin geçen aylarda “lisanslı” diyerek sattığı Apple marka kulaklık, adaptör, USB kablo gibi telefon aksesuarlarının taklit olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre Apple INC’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM’e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin Apple tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

İhtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından Apple markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuvar cinsi taklit eşyaların imha edilerek Apple'a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi. Ayrıca, BİM ’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak Apple'a bildirilmesi de talep edildi. BİM ’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Kaynak
 
Son düzenleme:

Domestos

Onaylı Üye
3 Tem 2018
691
93
45
Şöyle bir fikir jimnastiği yaptım; daha önce sattığı yarım elma telefonlar ile kriz ayağına satıştan geri çektiği yarım elma telefonların da sahte olma ihtimali var... :cal
 

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,940
113
Dubai üzerinde uygun fıyata getırıp sattıklarını beyan etmıslerdı. Fake yedırmısler mıllete bugune kadar :saskin
 

Domestos

Onaylı Üye
3 Tem 2018
691
93
45
Büyük olay çıkardı bence ve Apple ile fena halde sorun yaşayabilirlerdi.
Benim için telefon aksesuarı ile telefonun kendisi arasında fark yok, çünkü yapılan işlemin hukuki ve vicdani boyutu aynı... 1 lira çalsan da hırsızlıktır, 100 lira çalsan da (gibi)

Benim yola çıktığım mantık bu ve aksesuarının sahtesini ittiren zihniyet, telefonun sahtesini neden yapmasın?? Yaptı demiyorum, yanlış anlaşılmasın, yapma ihtimali var diyorum... Çünkü; aynı markaya ait farklı bir üründe; yapılmışı var... :slap
 

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
5,727
113
Benim için telefon aksesuarı ile telefonun kendisi arasında fark yok yok, çünkü yapılan işlemin hukuki ve vicdani boyutu aynı... 1 lira çalsan da hırsızlıktır, 100 lira çalsan da (gibi)

Benim yola çıktığım mantık bu ve aksesuarının sahtesini ittiren zihniyet, telefonun sahtesini neden yapmasın?? Yaptı demiyorum, yanlış anlaşılmasın, yapma ihtimali var diyorum... Çünkü; yapılmışı var... :slap
Onu da alan düşünsün artık. Yapabileceğim birşey yok.:bilmiyom
Bana Apple hediye etseler, kutusunun jelatinini sökmeden gider Android telefonla takas ederim. :sirit
 
Üst Alt