Bim phılıps elektrik süpürgesi FC9330

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Hayırlı cumalar arkadaşlar.
Bim in açılmasına 2 saat kaldı lazım olması yüzünden acele açmak zorunda kaldım.

Bu elektrik süpürgesini alsammı
Phılıps sitesine baktım bu model yok,bozuk modelimi satıyorlar? bilgisi olan açılmadan önce bilgi verirmi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Philips Power Pro Active modelini kullanan bir olarak söyleyeyim, motor yönünden üzmez ama o borular, saplar vs bir süre sonra yarı yolda bırakıyor. Ki orjinalini alayım derseniz de fiyatları pahalı. Philips yedek parçadan para kazanmayı hedeflemiş burada bunu anlıyoruz.

Bir de bu tip süpürgelerde bilginiz olsun, hazne dolmaya başladıkça çekim gücü azalıyor. Yarıyı gördüğünüzde gidip boşaltın derim.

Bir de kağıt filtrenin değişmesi gerekiyor senede 2 veya 3 kere.

Biz aldığımızdan bu yana 1 defa değiştirdik tabi.
Filtre seti 30-40-50 TL civarına bulunuyor.

Açıkçası anneanneme aldığımız eski bir Marathon modeli var, siklon filtresi ortada olan model, o daha kullanışlı. Daha pahalı ve güçlü bir süpürge tabi. O sistemi terk etti Philips tabi, şimdi en babasında bile aynı türbin sistemi mevcut. Ondaki filtreyi makine tek tuşla temizleyebiliyordu. Tabi onun da filtresi zamanla değiştirilmeli muhtemelen.

Bu süpürge işinde toz torbasız olanlar bence kullanışlı ama filtre maliyeti derken iş torbalı modelleri geçiyor sanki.

Dyson alsak, bir televizyon & bilgisayar parası nerdeyse bir modeli, bu kadar maliyeti olur mu merak ediyorum açıkçası. :kiskis

Philips alıyorsanız bunlar aklınızda bulunsun. O plastik hortumun kilit yerleri, bir de o ucundaki mavi temizlik zımbırtısı zamanla beni bırak abi diyebiliyor. Metal boru yıkandığı takdirde içinden paslanmaya başlıyor.

Triactive başlığı açıp temizlemek gerekiyor senede 1 kere falan, onu da dikkatli açmanızda yarar var. Açabilmek için altındaki yapışkan yerleri söküp gizli vidaları da çıkarmanız gerekiyor. :hihi
Ne dolmuşum bu tombiş süpürgeye karşı ya. :kop

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Dyson alsak, bir televizyon & bilgisayar parası nerdeyse bir modeli,

Dysonun ne özelliği var zengin süpürgesimi?

Bu süpürge işinde toz torbasız olanlar bence kullanışlı ama filtre maliyeti derken iş torbalı modelleri geçiyor sanki.

Sanmam daha önce miele sattı piyasada aynı satılanı
Torba fiyatı yüzünden almadım ...fiyata bak yaw
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Miele iyi diyorlardı gaz geldi almaya torba fiyat ateş yaw yattı
1 torba 1 senede dolarsa alırdım ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Yine satılırsa az önce gördüğüm yeri atayım
Philips resmi sitesinde FC9330 yok bulamadım 31-32 çıkıyor.

Normalde mümkün kasıtlımı yapmıyorlar acaba :alala
İnan cevabın çok hoşuma gittiği için resmen güldüm ,ardından da o ikonu koydum :)
Çok anlamam ama belki bim için özel üretilmiştir diyebilirim sadece sevgili Serinsu ,ben aklını karıştırmayayım daha çok yazarak :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dysonun ne özelliği var zengin süpürgesimi?

Sanmam daha önce miele sattı piyasada aynı satılanı
Torba fiyatı yüzünden almadım ...fiyata bak yaw

Miele iyi diyorlardı gaz geldi almaya torba fiyat ateş yaw yattı
1 torba 1 senede dolarsa alırdım ?

8 li fiyat deniyor.
1 tanesi 1 ay gitse, 1 yılı çıkartmıyor maalesef.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Bim de satılanın aynısımı anlamadım site türkçe değil çeviri şöyle
Teknik özellikler
  • Verim
    Hava akışı (maks.)
    27,8 l / s
    Giriş gücü (IEC)
    750 W
    Ses gücü seviyesi
    76 dB
    Vakum (maks.)
    16,8 kPa
    Giriş gücü (maks.)
    900 W

900W değilmiş 750W

Az önce bir link görüp paylaştım yapancı üretim gözüküyor
bim yurt dışında 2 sene önce üretilen modeli satıyor niyeki :alala bozukmu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Ben "bim" için özel üretildiği konusunda ısrarcıyım :)
Hadi yazayım ,geçen sene çok ünlü bir süt ürünleri markasını çok bilinen bir yerden aldık,4.cü gününde peynir acaip oldu,sanırsın ki üretim hatası ,bize yakın sayılır üretim yeri,doğru ana bayiye gittik ,faturayı ve ürünü koydum ortaya ,onlar da biliyorlar zaten ,bana" bu o mağaza için üretilen ürün,değiştielim"dediler.
Sonra bize bir peynir verdiler ,anlatamam :)
Bunu "ürün kötü"anlamına alma lütfen,biz de alıyoruz böyle ürünleri ,ama o günden sonra kesinlikle seçip öyle alıyoruz ,hatta fiyat araştırması yapıp da alıyoruz.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Mac
Hadi yazayım ,geçen sene çok ünlü bir süt ürünleri markasını çok bilinen bir yerden aldık,4.cü gününde peynir acaip oldu,sanırsın ki üretim hatası ,bize yakın sayılır üretim yeri,doğru ana bayiye gittik ,faturayı ve ürünü koydum ortaya ,onlar da biliyorlar zaten ,bana" bu o mağaza için üretilen ürün,değiştielim"dediler.
Bunu "ürün kötü"anlamına alma lütfen,biz de alıyoruz böyle ürünleri ,ama o günden sonra kesinlikle seçip öyle alıyoruz ,hatta fiyat araştırması yapıp da alıyoruz.
yorumlar bile var 4.8

5 yıldız verenin tarihine bak BİM o zamandannmı hazırlatmış?????

Jonohanson2019/04/27
Promosyonun bir parçası
Toz canavarı!
Bu makine mutlak bir toz canavarı! Bu Vakumu yaklaşık bir aydır kullanıyorum, geldiğinde montajı çok kolaydı, her şey birlikte tıklıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Mac

yorumlar bile var 4.8

5 yıldız verenin tarihine bak BİM o zamandannmı hazırlatmış?????

Jonohanson2019/04/27
Promosyonun bir parçası
Toz canavarı!
Bu makine mutlak bir toz canavarı! Bu Vakumu yaklaşık bir aydır kullanıyorum, geldiğinde montajı çok kolaydı, her şey birlikte tıklıyor.
Ben sadece yaşadığım bir olayı yazdım ki peynir idi :)
Ayrıca yine yukarıdaki aynı fikirdeyim,özel üretim :)
Bu arada bizde fantom var ,500w diyor ama resmen canavar ,hatta 2 adet aldık birini de köyde kullanıyoruz.Tabii bu arada bir de ihlas var ,sulu olan ,köyde tavan arasında duruyor :ok

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Hocam, yeni süpürge aldım ben de, araştırırken denk gelmişti, bu modeli yurt dışında var. Tahminim yurt dışında satılamamış modelleri Türkiye'ye yönlendirmiş olabilirler. En kolay stok eritme yoluda bim gibi yerler aracılığıyla satmak. Fc 9330, fc9331 ve fc9332 zaten gövde aynı başlık farkları olması gerek. Philips in model farklılıklarının çoğu aparat çeşitliliklerinden oluşuyor.

Philips Power Pro Active modelini kullanan bir olarak söyleyeyim, motor yönünden üzmez ama o borular, saplar vs bir süre sonra yarı yolda bırakıyor. Ki orjinalini alayım derseniz de fiyatları pahalı. Philips yedek parçadan para kazanmayı hedeflemiş burada bunu anlıyoruz.

Bir de bu tip süpürgelerde bilginiz olsun, hazne dolmaya başladıkça çekim gücü azalıyor. Yarıyı gördüğünüzde gidip boşaltın derim.

Bir de kağıt filtrenin değişmesi gerekiyor senede 2 veya 3 kere.

Biz aldığımızdan bu yana 1 defa değiştirdik tabi.
Filtre seti 30-40-50 TL civarına bulunuyor.

Açıkçası anneanneme aldığımız eski bir Marathon modeli var, siklon filtresi ortada olan model, o daha kullanışlı. Daha pahalı ve güçlü bir süpürge tabi. O sistemi terk etti Philips tabi, şimdi en babasında bile aynı türbin sistemi mevcut. Ondaki filtreyi makine tek tuşla temizleyebiliyordu. Tabi onun da filtresi zamanla değiştirilmeli muhtemelen.

Dyson alsak, bir televizyon & bilgisayar parası nerdeyse bir modeli, bu kadar maliyeti olur mu merak ediyorum açıkçası. :kiskis

Philips alıyorsanız bunlar aklınızda bulunsun. O plastik hortumun kilit yerleri, bir de o ucundaki mavi temizlik zımbırtısı zamanla beni bırak abi diyebiliyor. Metal boru yıkandığı takdirde içinden paslanmaya başlıyor.

Triactive başlığı açıp temizlemek gerekiyor senede 1 kere falan, onu da dikkatli açmanızda yarar var. Açabilmek için altındaki yapışkan yerleri söküp gizli vidaları da çıkarmanız gerekiyor. :hihi
Ne dolmuşum bu tombiş süpürgeye karşı ya. :kop
Hocam, genel tavsiye (kullanma kılavuzunda) yılda bir kez hepa ya da epa tip filtrelerin değişmesi yönünde. Tabi 6 ay falan diyen markalarda vardır belki, ben görmedim. Bazen orjinal parçası ya da sonradan takılan muadil filtreler çok dandik olabiliyor ve 2-3 ayda ya yırtılıyor ya da ömrünü tamamlayabiliyor. Yıkanabilir olan epa ya da hepa filtreler ise 2 hatta 3 yılı bile bulabilir. Kullanılan yer, kullanım sıklığı ciddi derecede ömrünü etkiler. Genellikle yapılan hata bu filtreleri temizlerken deterjan kullanımı ve el ile çitilemeye çalışmak. 5.5 senedir philips marathon fc9911 kullanıyoruz, evet malzeme kalitesi çok yüksek sayılmaz ama iyi alet. Daha 1 ay önce tutma yeri ile teleskopik boru bağlantısı yalama oldu. Yeni filtrelerini değiştirdim alet şaha kalktı adeta, şuan kararsızım yeni aldığım nilfiski mi köye göndereyim philipsi mi.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Güncelleme:
Makinayı buldum başka bim'de beğenmedim geri vermem lazım mümkün mü Umut Barış Umut Barış teraspy teraspy amca
Havası iyi çekmiyor, uffacık,hortum takılacağı delik clickli kırılırsa tutmaz,900W 750W çok emiş gücü yok
Ne zamandı bilmem bim'den aldığım alman 1000W kraff sarı elektrik süpürgesinin emiş gücü FC9330 dan iyi.
W farkından mı bilmiyorum ,2 ay önce satılan miele 800W yazıyordu çekiş gücü iyi deniyor.

Not
2 ay önceki miele iyimiydi çekiş gücü iyiyse kalmamış kalsa bile 4 torba uçmuş.

Güncelleme:
Makinayı buldum başka bim'de beğenmedim geri vermem lazım mümkün mü Umut Barış Umut Barış teraspy teraspy amca
Havası iyi çekmiyor, uffacık,hortum takılacağı delik clickli kırılırsa tutmaz,900W 750W çok emiş gücü yok
Ne zamandı bilmem bim'den aldığım alman 1000W kraff sarı elektrik süpürgesinin emiş gücü FC9330 dan iyi.
W farkından mı bilmiyorum ,2 ay önce satılan miele 800W yazıyordu çekiş gücü iyi deniyor.

Not
2 ay önceki miele iyimiydi çekiş gücü iyiyse kalmamış kalsa bile 4 torba uçmuş.

Geri verilirse ,Aldığım yer uzak onun yerine yakınımızda ki bim'e geri verilirmi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt