BİM JVC 32VF53T 82 Ekran TV Ön İnceleme

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
V victory biraz geç oldu kusura bakmayın

1b60e468ae61fede5.jpg

27898b7e635681c33.jpg
3c74b3978063a9fc7.jpg
406cd1db60cbf6a0b.jpg
6e6001bf7c77d8f16.jpg
795baa9d85647ad74.jpg

8c74386b6dcec654d.jpg

Adem Helvacı Ado abi selamlar ürün kumandası bu fakat önceki vestel kumandaları tv yi çalıştırmıyor hatta aynısından var etkilemedi
Bildiğim kadarıyla bütün vestel kumandalar birbirinin yerine geçiyordu (en azından bu güne kadar kullandıklarım öyleydi)
Birde tam fotosunu alamadım ama paneli çevreleyen çerçeve düz olarak değil arada boşluklar yaparak takılmış karşıdan belli olmasa da panelin çevresini yakından incelediğinizde belli oluyor servis gerektirir mi (başka bir yerde 32 inç vestelde de fark ettim yeni üretimler de böyle bir sıkıntı mı var )

VESTEL de bundan 1 yıl öncesine kadar %100 bütün kumandalar birbirine uyardı. Ancak ilk olarak HILEVEL markasında MB82 anakartlarda kullanılmaya başlanan V23333925 kodlu kumanda ile bu gelenek bozuldu.

Kumanda sizin de bildiğiniz üzere karşılıklı data çözümleyici bir protokole bağlı çalışan iki taraflı unsurdur.

1- Alıcı göz
2- Verici göz

ve bu iki unsur arasındaki IR Frekansıdır burdaki protokol belirleyici olan.

Anakartta kullanılan chipin değişikliği aynı zamanda yazılımı, yazılımla birlikte IR Frekansını değiştirir bu da uyumsuzluk durumlarını ortaya çıkartır.

Doğal olarak bunu bir arıza veya sorun olarak görmüyorum.

Size daha ilginç bir örnek vereyim, AWOX markasında 39'' in kumandası 40'' e, 40'' in kumandası 43'' e uymaz ve dolayısıyla diğerlerinin de bu modellere uymaz mesela. İşte bu bana göre saçmalıktır :ok

Panel çerçevelerindeki eğimleri kusur olarak kabul Edebiliriz/Edebilirsiniz :ok

N Çevrimdışı

nonameisthebest

Yeni Üye
19 Haz 2018
7
32
N Çevrimdışı

nonameisthebest

Yeni Üye
19 Haz 2018
7
32
Yukarıdaki mesaja ek olarak ekteki dosyayı profile isimli bir klasöre yükleyip usb ye atın (eksik yazmışım)

https://tavsiyeforumu.com/konu/ilk-...-nexon-seg-telefunken-tv-yazilim-modlama.898/ (ayrıca bu linkte daha detaylı bilgiler var)
usb bellek alıp sizin yönlendirmenizi denedim şöyle bir olay var kaynaklar listesinde wireless display görünmüyor fakat 4725 ile girdiğim ikinci menüde source settings kısmında widi "yes" olarak değişmiş ve telefonumla tv'mi aynı ağa bağlayınca telefodaki netflix uygulaması üzerinden stream yapabildim. fakat arkadaşımın android cihazının screen mirroring özelliğini kullanamadık. acaba bunun için farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

I Çevrimiçi

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
167
usb bellek alıp sizin yönlendirmenizi denedim şöyle bir olay var kaynaklar listesinde wireless display görünmüyor fakat 4725 ile girdiğim ikinci menüde source settings kısmında widi "yes" olarak değişmiş ve telefonumla tv'mi aynı ağa bağlayınca telefodaki netflix uygulaması üzerinden stream yapabildim. fakat arkadaşımın android cihazının screen mirroring özelliğini kullanamadık. acaba bunun için farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

İlk başta bunu editlemiştim ama widi açılmamıştı sonra hwprofilde değişiklik yapınca widi açıldı.
swprofile dosyasında widi için açık veya kapalı seçimi yoktu parametre seçimi vardı ve 0 dı bunu 1 yaptım ama başka değerler de girilebiliyor 1 değerini deneme amaçlı girmiştim ama widi açılmamıştı (açıkçası tv çökebilir diye de endişe etmedim değil) sonradan hwprofile da editledim
Dosyayı ekledim ama dediğim gibi widi biraz karambole açıldı dikkat edin

Geri
Üst Alt