BİM de FLORA Kasalı SEG Klima satışı 5-11 Temmuz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İnverter klimaları hiç kapatmadan kullanırsak daha az yakacağı söyleniyor. Yani hiç kapatmadan kullanmadan kastım işe bile giderken kapatmadan git diyorlar bu ne kadar doğru bana çok saçma geldi ama sormak istedim.
Klimasına, ortamına, iklimine, bölgesine göre değişir bu cevap.

İnverter mantığına göre doğru olanı kapatmamak olsa da (burada amaç, bir soğutma elde etmek için harcanmış enerjiyi kaybetmemektir) ev izolasyonu iyi, klima performansı yüksek, iklim koşulları uygun ve evde yaşayan yok ise kesinlikle uygunsuz bir kullanım şeklidir.

Mesela evde 3 klima kullanan birisi olarak hiç açık bırakmam çünkü iklim, alan, ortam, ürün sentezi nedeniyle hem ısıtma hem de soğutmada klimayı açtıktan ortalama 5 dakika sonra içerisi istediğim konfor koşuluna ulaşabiliyor.

5 dakikada ulaşabileceğim sonuç için 14 saat klimayı açık bırakmak tasarruf etmek olmaz.

Lakin kütle ısısı yüksek, bütün gün direkt güneş alan, ağır nemli, sert iklim koşuluna sahip alanlarda kapatıp açarak kullanmak demek, ekonomik intihar demektir ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar fikir versin diye ilk verileri kabaca paylaştım.

Yarın 10 15 dk lik bir detaylı bilgi videosu paylaşacağım ?

B Çevrimdışı

bilgi0102

Yeni Üye
8 Haz 2018
9
43
Adem Bey Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima ile Bime gelen SEG A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima arasında kaldım sizce hangisini almamı tavsiye edersiniz. İyi günler

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Abi gree nin reklamı bu aralar çok dolanıyor reklamları kadar kalitelimi ürünler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri