Bilgisayara Android TV kurmak

L Çevrimdışı

lordhaseky 

Aktif Üye
3 Eyl 2020
52
30
Youtube'da biraz araştırdım. Dual boot ile windows işletim sisteminin yanına Android TV kuran kişiler var. Daha önce deneyimleyen oldu mu?
Android boxlardan aldığımız verimi alabilir miyiz bilgisayar donanımı yeterliyse? Şunu demek istiyorum, mesela işletim sisteminde çözünürlüğü 4k olarak belirleyip hdml kablosuyla TV'ye bağlayıp TV'de destekliyorsa HDR & Dolby Vision özellikleriyle kullanma şansımız var mıdır?

L Çevrimdışı

lordhaseky 

Aktif Üye
3 Eyl 2020
52
30
Android TV değil Android X86'dır o.
Android TV kurmak yerine KODI kurarak da bence bir verim alabilirsiniz.
Android TV'deki hangi uygulamayı istiyorsunuz mesela?

Hocam yanlış ifade etmiş olabilirim Android X86'dır dediğiniz gibi. Netflix ve Prime Video bana yetiyor. Fakat televizyonuma hangi yazılımı attıysam altyazı gecikmesi yaşıyorum bu uygulamalarda. O sebeple bilgisayara Windows'un yanına Android TV tarzı bir işletim sistemi yüklemek istiyorum. Direk hdml ile bağlayıp Windows üzerinden de izleyebilirim fakat uzaktan kontrol etmek istiyorum yattığım yerden. Elimde xbox gamepadi mevcut. Buna uygun hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam yanlış ifade etmiş olabilirim Android X86'dır dediğiniz gibi. Netflix ve Prime Video bana yetiyor. Fakat televizyonuma hangi yazılımı attıysam altyazı gecikmesi yaşıyorum bu uygulamalarda. O sebeple bilgisayara Windows'un yanına Android TV tarzı bir işletim sistemi yüklemek istiyorum. Direk hdml ile bağlayıp Windows üzerinden de izleyebilirim fakat uzaktan kontrol etmek istiyorum yattığım yerden. Elimde xbox gamepadi mevcut. Buna uygun hangi işletim sistemini önerirsiniz?
PC destekliyorsa Windows 10 yükleyin gitsin. Mağaza'da uygulamaları mevcut.
Bu 2 uygulama için Android X86 ile uğraşmanıza değmez.
Ayrıca DRM sorunu yaşarsınız, yüksek çözünürlükle izlemek için ekstra uğraşırsınız.

Ya da bütçe varsa bir tane Mi Box alın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bende kurulu android x86 ,ama hdmi ile görüntüyü alamadım ,hdmi çıkışı olmayan tablet gibi davranıyor ,bende 2 adet kodi kurdum ,gerçi şimdilerde kullanmıyorum çünkü tekrar web server e döndüm ,kodi işini görür gibime geliyor :ok

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Mi box s aldıktan sonra dünya varmış dedim.O zamana kadar samsung akıllı tv'nin işletim sistemi ile cebelleşmek zorunda kaldım.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
android x86 resmi olarak gerçekten var mı? yoksa tablet vb. için olan sürümler, modifiye mi edilmiş?

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Kimse cevaplamamış, son soruya cevap vereyim. HDR , DOLBY VISION gibi teknolojiler teoride yalnızca yazılımla desteklenebilir gibi görünseler de pratikte öyle değil. TV ve panelin desteğinin olması gerekiyor. Dolayısıyla eski bir tv'ye bu teknolojileri sadece android box veya akıllı bir cihaz ile getiremiyorsunuz. TV'nin altyapısının buna uygun olması gerekiyor.

M Çevrimdışı

Mustafa.c

Yasaklı Üye
12 May 2021
20
Kablosuz mause ile yattığınız yerden PC'yi kontrol etmek varken neden Android ile cebelleşmek istiyorsunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt