Bilgisayar Tavsiyeniz Nedir? Alacağım veya Toplayacağım.

T Çevrimdışı

trapplestar

Yeni Üye
7 Eyl 2020
2
26
Merhaba abiler, ben yazılım ve dijital medya hizmetleri veren bir firmaya sahibim ve bu alanda projeler yapıyorum.

kendi masaüstü ve dizüstü bilgisayarım var ama 3 aylık çok yoğun bir projem olacak ve devamı da olacak bundan kaynaklı kendime bir pc toplamak veya almak istiyorum bu konuda sizlerin değerli tecrübelerinizi ve yorumlarınızı almak isterim.

en sık kullanacağım programlar:

phpstorm

after effects

Illustrator

photoshop

dreamweawer

ve daha bire çok program kullanıyorum işim gereği.

bundan kaynaklı render tarzı işlerde hızlı olması gerekiyor.

şimdi 3 tane bilgisayar seçeneğim var almak için.

onlar sırası ile şu şekilde.

19.389 TL

16.629 TL

=

26.072 TL

ve şöyle bir düşüncemde var aslında kendi bilgisayarımı toplayayım diye, ama korkum var bir biri ile uygun olmayan veya desteklemeyen ürün alırım diye.

şöyle de bir pc dizdim önerileriniz ve şu ürün hatalı veya şu ürün bununla çalışmaz gibi uyarılarınızı dinlemek isterim.

42.250 TL

ek olarak sizlerden ricam toplamış olduğum ürünlerde sorun var mı acaba? büyük olasılıkla bunu alacağım çünkü.

uyuşmazlık hatalı eksik gibi eksik olan ürünüm özellikle.

siz olsanız hangi ürünü tercih ederdiniz.

şimdiden yardımcı olan herkese çok ama çok teşekkür ederim.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Render konusunda her ne kadar işlemci önemli olsa da gpu yani ekran kartı daha önemlidir daha performanslıdır. Nvdia ekran kartlarından birini seçerseniz cuda detediğinden dolayı ayrıca performanslı olur.

T Çevrimdışı

trapplestar

Yeni Üye
7 Eyl 2020
2
26
Render konusunda her ne kadar işlemci önemli olsa da gpu yani ekran kartı daha önemlidir daha performanslıdır. Nvdia ekran kartlarından birini seçerseniz cuda detediğinden dolayı ayrıca performanslı olur.
yorumunuz için teşekkür ederim, zaten nvdia olmuyor mu aldığım ekran kartı?
önerdiğiniz bir kart var mı?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
yorumunuz için teşekkür ederim, zaten nvdia olmuyor mu aldığım ekran kartı?
önerdiğiniz bir kart var mı?

casper yazanı kafadan eleyin. Parçaları çok yeni değil
Son verdiğiniz lnkteki msi iyi fakat fiyat bence çok yüksek birde 650w psu koymuşlar ilginç bence yetersiz.
Sizin topladığınız parçalarda herhangi bir uyumsuzluk yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
T trapplestar açıkçası hazır sistemleri tavsiye etmem çünkü yükseltmesi genelde masraflı veya imkansız olur.

blaki blaki topladığı sistemdeki anakart ve işlemci birbirine uyumlu değil. (Soketler farklı.)

Ki marka bedeline veya OEM lisansa ödeyeceğiniz ekstra para da cabası. Kendi sisteminizi toplamanızı tavsiye ederim.
Bütçeniz oldukça iyi, birleştirmeyi yapamam veya yaptıramam diyorsanız, birleştirme hizmetini veren firmalardan toplarız.
Açıkçası bir bütçe limiti belirtmediğiniz için, bu işin sonu yok diyebilirim.
Bir de nasıl bir senaryo hakim olacak o da önemli. (Hangi çözünürlükte video işleyeceğiniz vs.)
Bütçeyi 42.000 TL baz alarak size birkaç tavsiyede bulunayım.

AMD - Nvidia Tabanlı Sistem;

(Tıklayın)

Screenshot_2020-09-07-Pc-Toplama-Sihirbazi.png

Intel - Nvidia Tabanlı Sistem;

(Tıklayın)

Screenshot_2020-09-07-Pc-Toplama-Sihirbazi1.png

Sinerji, Teknobiyotik, Inventus, İncehesap firmaları toplama hizmeti vermektedir.
Dilerseniz diğer firmalardan da, stoklarına göre sistem tavsiyesinde bulunurum.
Olur da bu sistemi alırsanız Windows'u kurarken RAID konfigürasyonunu görmezse, RAID driver'ını kuruluma gösterirsiniz.

Tüm bunların dışında PC yerine MAC de düşünebilirsiniz bütçeniz yüksekse eğer.
Ben örnek olması amacıyla 2 adet sistem topladım, durumunuza göre yine aksiyon alırız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ayrıca Nvidia 3000 serisi ekran kartları yakında piyasada olur.
Ekran kartını 3000 serisi de düşünebilirsiniz.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Gece yarısı cevap yazdığımdan işlemciyi 9900k yerine 9900x olarak görmüşüm. İşlemci tercinde ben k serisinden yanayım overclock ile verdiğiniz paradan çok daha fazlasını alıyorsunuz . Paranız bol ise seçeneğiniz çok

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
render olayinda yük daha cok islemci ve ramlere yüklenir kullandiginiz programda gpu destekli render özelligi yok ise tabiki. gpu destekli render yapildginda ekran kartida önem kazaniyor. hiz asirtma projelerinizi isleyeceginiz bilgisayarlarda pek iyi bir fikir olmayabilir hiz asirtmadan kaynakli olusabilecek sorunlar projenizini islerken hatalara bozulmalara yol acabilir illa yapacaksaniz bu konuda deneyimli olmaniz hiz asirtmada optimizasyonu saglamaniz gerekir örnegin 5 ghz de de pc calisir ama renderi baslattiginizda program hata verir yada sonuc dosyasinda bozulmalar olur after effects+ video encoding programlarini kullanmis birisi olarak benim tavsiyem bu olur :hmm

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
render olayinda yük daha cok islemci ve ramlere yüklenir kullandiginiz programda gpu destekli render özelligi yok ise tabiki. gpu destekli render yapildginda ekran kartida önem kazaniyor. hiz asirtma projelerinizi isleyeceginiz bilgisayarlarda pek iyi bir fikir olmayabilir hiz asirtmadan kaynakli olusabilecek sorunlar projenizini islerken hatalara bozulmalara yol acabilir illa yapacaksaniz bu konuda deneyimli olmaniz hiz asirtmada optimizasyonu saglamaniz gerekir örnegin 5 ghz de de pc calisir ama renderi baslattiginizda program hata verir yada sonuc dosyasinda bozulmalar olur after effects+ video encoding programlarini kullanmis birisi olarak benim tavsiyem bu olur :hmm

Yukarıdaki programların hepsi gpu render destekli. Günümüzde gpu render desteği olmayan yazılım yok gibi birşey. Cpu vs gpu karşılaşmasında gpu kazanr

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
casper yazanı kafadan eleyin. Parçaları çok yeni değil
Son verdiğiniz lnkteki msi iyi fakat fiyat bence çok yüksek birde 650w psu koymuşlar ilginç bence yetersiz.
Sizin topladığınız parçalarda herhangi bir uyumsuzluk yok.
benim oğlumda geçen sene kendisi toplamıştı, dan, ara ara bazı özel parçalarda indirimde oluyor, tavsiye ederim bu hazır fiyatı yüksek sistemleri yarı fiyatına toplarsınız veya aynı paraya çok daha kuvvetli bir makina yaparsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt