Bilgisayar İçin Koltuk Tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Arkadaşlar merhaba. Herkese mutlu hafta sonları dilerim.
Bilgisayar başında oldukça uzun süre oturuyorum ve artık boynumdan rahatsız olmaya başladım.
Bundan dolayı bir koltuk arayışı içerisindeyim.

Boynumu destekleyecek, belimi de rahatsız etmeyecek bir koltuk istiyorum.
Tanıdığım plastik ayaklı alma demişti. Ayağı da metal olursa güzel olur.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dikkatle takip edeceğim zira madem yeni bir servis oluşturuyoruz ve ofis takımı da alınacak, ben de bütün günümü geçireceğim bu koltuk için bu konuyu takipte olacağım :ok

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Bütçeye göre gidip yerinde denemeden almayın, herkesin farklı rahatlık arayışı var, bana mesela, bel desteği ve süngerli kolçak önemliydi, ona göre aldım. Siz de nasıl rahat edebileceğinize karar verip, o özelliklere yoğunlaşın derim. Çok sert olmayan sünger tavsiyemdir, Deri ise de, Yazın terletmemesi önemli...

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Dikkatle takip edeceğim zira madem yeni bir servis oluşturuyoruz ve ofis takımı da alınacak, ben de bütün günümü geçireceğim bu koltuk için bu konuyu takipte olacağım :ok
derken evdenmi bu,yoksa şirkettenmi olucak adem abi ve hayırlı olsun derim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bütçeye göre gidip yerinde denemeden almayın, herkesin farklı rahatlık arayışı var, bana mesela, bel desteği ve süngerli kolçak önemliydi, ona göre aldım. Siz de nasıl rahat edebileceğinize karar verip, o özelliklere yoğunlaşın derim. Çok sert olmayan sünger tavsiyemdir, Deri ise de, Yazın terletmemesi önemli...

Burada ufak bir Tekzen şubesi var, onda da çeşit yok denecek kadar az, bir adam akıllı Koçtaş var. :bilmiyom

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
konu biraz eski ama gec kalinmadiysa bende birseyler yazayim
öncelikle sadece pc basinda degil arac kullanirken yada günlük kullanimda oturdugunuz koltuk,sandalye vb. kadar oturma seklide önemli yanlis oturma sekliyle en dogru en iyi sandalyeyi secseniz bile yine agrilar olur sadece boyunda agrilar varsa basinizi yanlis sekilde tutuyorsunuzdur muhtemelen öne egik sekilde dogru oturma seklini uygulayinca sandalyenin türü ve masa ile yükseklik orantasina sira geliyor
amazonda en cok satanlarda olan su tip koltuklar istediginiz ayari yapmaniza olanak saglar aynisi olmasada benzerini bulabilirsiniz

plastik ayak yerine metal olmasi saglamligi icin iyi olabilir ama konfora etkisi olmaz fazla kilo yoksa cok sorun olmaz

dogru oturma sekli icin internette yeterli kaynak bulabilirsiniz önemli olan üsenmeden bunu uygulamak genelde bir süre dikkat etsekde sonra artik kahvede oturma moduna geciyoruz
kisaca dogru oturma sekli sirt düz bacaklar 90 derecelik aciyla paralel sekilde kollarda yine 90 derecelik aciyla paralel ve maus/klavye hizasinda monitöre 1 kol mesafesi uzaklikda oturmaniz gerekir sen kimsin bilirkisimisin diyenler olursa egitimde ögrendik ben uyguluyormuyum koltukda uzanarak pc monitörü olarak kullandigim tv de istesemde kullanamam :hihiörnek resim

richtige-sitzpositioned24d2fabff2ebb2.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Günaydın sevgili B Bratan .
Henüz koltuk almış değilim, kenara attığım bir koltuk var, ilerleyen zamanlarda onu almayı düşünüyorum. :sirit
Şu an bilgisayar masasını halletme aşamasındayım. Onu da kendim yapacağım gerçi. :kop

Merak edenler için almayı düşündüğüm koltuk buydu;

Aslında bahsettiğiniz koltuklar yurt dışında uygun fiyata ama burada 1000 TL ve üzeri rakamlara denk geliyor.
Ki bu koltuklar aslında o ucuz sandalyelerin sadece süslenmiş sürümünden ibaret gördüğüm kadarıyla.

Masa ve sandalye arasında orantıyı da, ayarlanabilir ayak alarak çözmeyi düşünüyorum;

Sırt desteği yine doğru oturularak halledilir ama benim çözmem gereken konu boyun desteği.
Yoksa ileride boyun konusunda sıkıntılarım olabilir diye endişe ediyorum. :hihi

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Günaydın sevgili B Bratan .
Henüz koltuk almış değilim, kenara attığım bir koltuk var, ilerleyen zamanlarda onu almayı düşünüyorum. :sirit
Şu an bilgisayar masasını halletme aşamasındayım. Onu da kendim yapacağım gerçi. :kop

Merak edenler için almayı düşündüğüm koltuk buydu;

Aslında bahsettiğiniz koltuklar yurt dışında uygun fiyata ama burada 1000 TL ve üzeri rakamlara denk geliyor.
Ki bu koltuklar aslında o ucuz sandalyelerin sadece süslenmiş sürümünden ibaret gördüğüm kadarıyla.

Masa ve sandalye arasında orantıyı da, ayarlanabilir ayak alarak çözmeyi düşünüyorum;

Sırt desteği yine doğru oturularak halledilir ama benim çözmem gereken konu boyun desteği.
Yoksa ileride boyun konusunda sıkıntılarım olabilir diye endişe ediyorum. :hihi
konfor konusunda yapilan yorumlar gayet olumlu fakat dayaniklilik konusunda olumlu seyler yazilmamis ben aynisi olsun diye demedim o tarz bi koltuk alinabilir dedim cünkü bel ve boyun kismindaki yastiklarin konumunu ayarlayarak gerekli destegi saglayabilirsin
boyun kac metre bilmiyorum ama ikea dan gösterdigin sandalyede muhtemelen omuz hizasina kadar destek olur boyun kismin yine acikta kalir ister istemez öne yada arkaya atarsin kafayi yine agri yapar boyun kismina destek olacak bi sandalye gibi durmuyor
masa ayaklarini ayarlanabilir yapmana gerek yok ortalama bisey yapsan gerisini sandalyenin ayarlanabilir olmasiyla cözebilirsin
bu deki koltuk tip olarak aynisi mesela deneme imkani olursa bir magzada deneyebilirsin burda saturn de bu tarz koltuklar sergileniyor deneme imkani oluyor
en kötü ihtimalle bütce yetmiyor diyorsan arka kismi yüksek bisey olsun uydurma bi minik yastik filan koyarak boyun destegini saglarsin
mesela daha iyi gibi duruyor tabiki bunlar sadece fikir teori ile pratik hep uymuyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
konfor konusunda yapilan yorumlar gayet olumlu fakat dayaniklilik konusunda olumlu seyler yazilmamis ben aynisi olsun diye demedim o tarz bi koltuk alinabilir dedim cünkü bel ve boyun kismindaki yastiklarin konumunu ayarlayarak gerekli destegi saglayabilirsin
boyun kac metre bilmiyorum ama ikea dan gösterdigin sandalyede muhtemelen omuz hizasina kadar destek olur boyun kismin yine acikta kalir ister istemez öne yada arkaya atarsin kafayi yine agri yapar boyun kismina destek olacak bi sandalye gibi durmuyor
masa ayaklarini ayarlanabilir yapmana gerek yok ortalama bisey yapsan gerisini sandalyenin ayarlanabilir olmasiyla cözebilirsin
bu deki koltuk tip olarak aynisi mesela deneme imkani olursa bir magzada deneyebilirsin burda saturn de bu tarz koltuklar sergileniyor deneme imkani oluyor
en kötü ihtimalle bütce yetmiyor diyorsan arka kismi yüksek bisey olsun uydurma bi minik yastik filan koyarak boyun destegini saglarsin
mesela daha iyi gibi duruyor tabiki bunlar sadece fikir teori ile pratik hep uymuyor

Dediğiniz gibi boyun kısmına göre bakacağım artık. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri