Bıktıran Arçelik 6588i Bulaşık Makinesi

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
103
56
Merhaba dostlar nerde ise 8 senedir birlikteliğimizle bıktıran belirttiğim makinenin meğerse kronik sorunlu olarak dokunmatik tuş takımının altında bulunan kart değişimin 4.ncüsüne gelmiş bulunmaktayız. Birinci değişimde tuş takımı ve kart değişimini sağladım çünkü inox olması sebebiyle boyaları çıktı ikinci değişimde tamda servis garantisi bittiğinde bozuldu bende alıp kartını alıp söküp ben değiştirdim şimdi gene değişim zamanı geldi.
Fakat kronik olan sorunu şu makina yıkama esnasının herhangi bir zamanında sürekli uyarı vermesi (dıtdıtdıt) ilk zamanlar allah allah noldu ki modun da iken şimdi takmamaya başladık çünkü sesi kesemedik makinede bağırıp bağırıp sonra susuyor aklına eserse tekrar yapıyor bazen tuşlara basamıyoruz kilitleniyor fişi prizden çıkarıp sonra tekrar takıyoruz( çünkü bu tamir yöntemi senelerdir kullanılıyor maliyetsizde) şimdide açtığım anda ekranda sanki rulet oynuyorum onla da bana seç bakalım der gibi numaralarını döndürüyor (gerçi kasa o olduğundan hep o kazanıyor çünkü gene kart değişim yapılacak belli).. Ama anlayamadığım şey gerçekten tüketicilerin aklında bir yer edinmiş olan Arçelik gibi firmanın bu kronik sorunlu makinayı piyasaya sürmesi araştırdımki benim gibi çok şikayeti olan var neyse bir bildiği vardır (yok canım yedek parça satması değildir yahu)
Gelelim sadede dostlar çok programlı( 4 - 5) olmayan İnox bu gibi kronik sorunları ile uğraşmayacağım bir bulaşık makinesi tavsiyesi sizlerden beklemekteyim....

Geri
Üst Alt