Beşinci Yargı Paketi Mecliste Kabul Edildi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu yargı paketinin kabul edilmesi ile birlikte üzerinde icra olan malların satışının da yolu açıldı.

Özellikle icralık otomobil otoparklarında çürümeye bırakılan araçların bu yol ile piyasaya geri dönmesi sizce ikinci el araç piyasasında bir hareketlenmeye yol açar mı?

Kararı ben olumlu buldum, sakıncalı bulanlar var mı? :alala

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Genel olarak pakette olumlu maddeler var icra yoluyla cürümeye mahkum kalan malların satışı da dahil.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Genel olarak pakette olumlu maddeler var icra yoluyla cürümeye mahkum kalan malların satışı da dahil.
Vallahi herkes nasılişine gelirse öyle yorumlar gibi geliyor bana.

Malum borçlu harçlı icralık adamım ben kaç kere söyledim.

Hiç kullanmadığım, Taaa 2014 de o zamanlar işlettiğim servis için satın aldığım Mitsubishi Çift Kabin kamyonetim var bir tane. üstünde de haciz olunca halen servisin kapısının önünde kullanılmadan yatıyor. Abim arasıra bir yerlere gidip geliyor o kadar ama kullanamadığımız araba için Devlet babamız her sene 1000 2000 3000 Allah ne verdiyse ''Ver bakalım''' diyor ve ödemek zorunda kalıyoruz.

Olaya bu gözle bakınca benim açımdan da , o arabayı sırf kurtulmak için ucuza satacağım kişi için de güzel karar oluyor bu durumda.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bı ara şans eseri e-ihale uygulamasını indirmiştim arkadaş önerisi ile.
Uygulama güzel şantaj tehdit gibi durumlar olmuyor istediğine bas parayı fakat uygulama son zamanlarda sıkıntılı açılmıyor fln

Satışlar ise duduak uçuklattı, normal bir golf diyelim ki 2. El piyasası 150000 bin olsun
Aynı aracı icradan esas satış bedeli ile 135000 alabilirsiniz diyor.
Araç nerede ? Kars'ta
Anahtarı yok, çalışma durumu bilinmiyor!
Aldıktan sonraki vergiler de hepsi sana kalıyor (yattığı yıllar boyunca).
Çekici ile de gitmen gerekir.
Motor kol çıkarmış mi bilmiyorsunuz.

Dedim nerede avantaj ?
Hurda Şahin'e bile 20000 bin yazmislardi

Bı avantaj göremeyince bırakmıştım. Belki konuya daha hakim kişiler vardır onların yorumunu da okuyunuz.

Şahsi görüşüm devlet bile sinekten yağ çıkarmak için piyasadan farksız vermiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bı ara şans eseri e-ihale uygulamasını indirmiştim arkadaş önerisi ile.
Uygulama güzel şantaj tehdit gibi durumlar olmuyor istediğine bas parayı fakat uygulama son zamanlarda sıkıntılı açılmıyor fln

Satışlar ise duduak uçuklattı, normal bir golf diyelim ki 2. El piyasası 150000 bin olsun
Aynı aracı icradan esas satış bedeli ile 135000 alabilirsiniz diyor.
Araç nerede ? Kars'ta
Anahtarı yok, çalışma durumu bilinmiyor!
Aldıktan sonraki vergiler de hepsi sana kalıyor (yattığı yıllar boyunca).
Çekici ile de gitmen gerekir.
Motor kol çıkarmış mi bilmiyorsunuz.

Dedim nerede avantaj ?
Hurda Şahin'e bile 20000 bin yazmislardi

Bı avantaj göremeyince bırakmıştım. Belki konuya daha hakim kişiler vardır onların yorumunu da okuyunuz.

Şahsi görüşüm devlet bile sinekten yağ çıkarmak için piyasadan farksız vermiyor.
Bahsettiğin şantaj tehdit ve kapı önünde anlaşıp içeri girme durumlarını ortadan kaldırmak için bu paket içerisinde adam aynen senin anlattığın gibi Karsta oturduğu masadan Ankara da icradan satılan arabanın satışına girecek artık.

Yani mezat satışlarını online hale getiriyorlar.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Olaya iki tarafli bakmak lazim.
1) mağdur olanlar
2) yedi emin otoparklarinda çürüyen cillop gibi arabalar. Ama bunların çoğunun sahibi zaten is yerini kapatmis. Arac umurumda degil.

Benim bakis açım. ; Para bitti. Nakit lazim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Olaya iki tarafli bakmak lazim.
1) mağdur olanlar
2) yedi emin otoparklarinda çürüyen cillop gibi arabalar. Ama bunların çoğunun sahibi zaten is yerini kapatmis. Arac umurumda degil.

Benim bakis açım. ; Para bitti. Nakit lazim
İşte ben o ikinci maddede olanlardanım.

Araç zaten umurumda değil ama aslında bir başkasının işini çözebilir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Onların satışına da 3 5 tanıdık 3 5 mafya eline geçer, birilerine sömürge kapısı açılır. Olacağı bu. Vatandaşa pay düşmez

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri