Benzin ve Motorinde büyük indirim

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Lafın bana ise eğer ben “her konuda siyaset yapmayın “ dedim.
illaki yapılacak yerlerinde olduğunu söylemiştim. Tıpkı burada olacağı gibi
Saygılarımla
Lafım sizeydi... Şurası gün gibi ortada ki; Her konuda siyaset yapılmıyor. Şahsen, forum sahibi biri olarak, forum düzeni ve yönetimi hakkında bilgim, görgüm yeterli ayrıca teknik tavsiye vs konular altında farklı (siyaset vb gibi) konuların konuşulmaması gerekliliğini biliyorum ve bu bilinçle ilgili yerlerde siyaset yazıyorum.

Saygınıza, hürmetler, teşekkürler...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yapın arkadaş siyaset
bu iş artık alışkanlık yapmış gibi "siyaset yapmayın" deniyor her bir yerde
neden?? günahmı siyaset veya harammı yoksa yasakmı
biz hemen siyaset yapmayın diyoruz
neden?? bizim saklayacak bir şeyimiz yokki

bol bol siyaset yapın,ama sakın "Fener" den filan bahsetmeyin haaa
tam virüs yemiş gibi olduk yaw:haha

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
yapın arkadaş siyaset
bu iş artık alışkanlık yapmış gibi "siyaset yapmayın" deniyor her bir yerde
neden?? günahmı siyaset veya harammı yoksa yasakmı
biz hemen siyaset yapmayın diyoruz
neden?? bizim saklayacak bir şeyimiz yokki

bol bol siyaset yapın,ama sakın "Fener" den filan bahsetmeyin haaa
tam virüs yemiş gibi olduk yaw:haha
bu siyaset yapmayın lafları , 80 darbesinden sonra moda oldu. çünkü siyaset bilen, siyaset konuşan vb. insanlar basit kandırmacaları yemez, din ile kandırılmaz, hamaset ile uyutulmaz. işin gerçeğinin peşine düşer, didik didik sorgular falan. böyle nesiller istemedikleri için , "felsefe yapma" diye başladılar, "siyaset yapma "diye devam ediyorlar. halbuki siyaseti öğren, bil, konuş ki, koyun yerine konma!

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Lafım sizeydi... Şurası gün gibi ortada ki; Her konuda siyaset yapılmıyor. Şahsen, forum sahibi biri olarak, forum düzeni ve yönetimi hakkında bilgim, görgüm yeterli ayrıca teknik tavsiye vs konular altında farklı (siyaset vb gibi) konuların konuşulmaması gerekliliğini biliyorum ve bu bilinçle ilgili yerlerde siyaset yazıyorum.

Saygınıza, hürmetler, teşekkürler...
Yok ben genelleme olarak “ her konu “ diye söyledim. Ama gercekten hiç haz etmediğim ama maalesfki ülkede herşeyın oraya cıktıgınında bir gerceğinden kaçınamıyorum

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
"Konuşmak Siyasettir." demiş Hz. Ali (R.A.)
Yani hayat tarzımız konuşmamız zaten siyasi mesajlardır. Bundan kurtulmak esaret altına girme, aklını yitirme veya bu dünyadan göç etme ile olabilecek birşey. Galiba burada politika kelimesi kullanılsa daha doğru olur. Çünkü oy hakkı olan veya olmayan herkes siyaset yapar ancak önerdikleri hedef ve uyguladıkları yol yöntem farkıdır, bunada politikaları denir.
Burada forumda konuşulanlara baktığımda dikkatimi ilk çeken bu olmuştu. Bence önce bunu açıklığa kavuşturmak elzem olmalı. Siyasetçi (birbirimiz) yerine onların varmak istedikleri hedeflerinin veya izledikleri yollarla ilgili yanlışlığı, yetersizliği ortaya koysak daha az kırıcı daha çok anlaşılır olabiliriz. Tahammul erdemli insanların vasıflarındandır. Bu çerçevede konuşmak bizlerin arasındaki fikri ve siyasi makasın kapanmasına yardımcı olacak fırsat da oluşturacaktır.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yaw arkadaşlar bazı burada konuşulanlar zaten tamamen Hükümet-Siyasilerle ilgilidir!
yani akır-yakıt fiyatını belirleyenler kendileri,daha bir dünya kalem yine bunlarla belirleniyor
sokaktaki adam belirlemiyorki,tabiki Hükümete sorulacaktır,eleştiriyi de bu arada çok fazlasıyla
hak ediyorlar!başka şeyleri de hak ediyorlar hadi bunları geçtim şimdi,ayrıca büyük çoğunluk
siyaset yapmak nedir onu da bilmiyor yaw,bu konuşmaların ne alakası vardır siyasetle???
benzin artmış mazot artmış döviz artmı,yani en temel kaynaklar felaket kötü durumda iken
kimse soracağız bunları! varsa doğru adresi söyleyin,ayrıca bırakın partileri filan ya da malum partiyi
konu genel ve herkesi ilgilendiriyor,siz hiç yabancı kaynaklardan insanların neler neler dediklerini
hatta ciddi hakaretler yaptıklarını filan görmüyorsunuz Hükümetler aleyhine??? karikatürler
zaten çok normal karşılanıyor yaw çoğu resmen küfür benzeri şeyler yazıyorlar,hele Trump aleyhine!
o da bizimki gibi habire Dava açıyor ama hikaye:kiskis

"siyaset yapmayın" deniyor,tabi böyle denecek,yani "hazım" meselesi bunlar,belli birilerinde ciddi bir
hazımsızlık sorunu var:haha

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
"siyaset yapmayın" deniyor,tabi böyle denecek,yani "hazım" meselesi bunlar,belli birilerinde ciddi bir
hazımsızlık sorunu var:haha
:)
benim hazımla mazımla hiç işim olmaz abi yaaa.
hatta siyasetle hiç işim olmaz.
siyaset yapayın derken gereksiz konuları siyasete bağlamayın dedim. her konuyu siyasete bağlamayın dedim. her konuda siyaet yapmayın diye dile getirmiştim.
tekrar diyorummm
ne siyasetle işim olur nede siyasetçilerle
lütfen bunları bilerek yorum yapılırsa sevınırım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
bizim konuştuklarımız hikaye yaw,siyasetle filan alakası yok ama adresi de gösteririz tabiki:kiskis

hani meşhur deyim dir;yaw ....herkes anamı soruyor babamı soran yok....:haha
biz de malum hazretlere soruyoruz yada suçuluyuroz v.s

"Fener" le ne alakası var desem şimdi,ülen bir de oradan darbe yedik,"siyaset yok" deniyor
kaçış yok yani,her yerde bu illet var

Şimdi Norveç ya da Finlandiya veya Portekizi bile sayabilirim,burada bir dünya insana sorsan
örneğin Dış İşleri bakanı kimdir diye,bilemezler! hatta Başbakanlarını bilmeyenler çıkıyor!
adamların derdi yok başka konuları var v.s bak bu heriflerin siyasetle filan hiç de işleri olmaz
bizim ise her tarafımız bu illete bulaşmış vaziyet de,"siyaset yapmayın" haa:hoba1

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
bizim konuştuklarımız hikaye yaw,siyasetle filan alakası yok ama adresi de gösteririz tabiki:kiskis

hani meşhur deyim dir;yaw ....herkes anamı soruyor babamı soran yok....:haha
biz de malum hazretlere soruyoruz yada suçuluyuroz v.s

"Fener" le ne alakası var desem şimdi,ülen bir de oradan darbe yedik,"siyaset yok" deniyor
kaçış yok yani,her yerde bu illet var

Şimdi Norveç ya da Finlandiya veya Portekizi bile sayabilirim,burada bir dünya insana sorsan
örneğin Dış İşleri bakanı kimdir diye,bilemezler! hatta Başbakanlarını bilmeyenler çıkıyor!
adamların derdi yok başka konuları var v.s bak bu heriflerin siyasetle filan hiç de işleri olmaz
bizim ise her tarafımız bu illete bulaşmış vaziyet de,"siyaset yapmayın" haa:hoba1
alemsin abi yaaa. :hihi
siyaset yok.. aman haaa :sopa1:sopa1 :sirit

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
örneğin vestel televizyonaların kalitesi bile siyasi konudur. neden mi? eğer ülkeyi yöneten siyasi anlayış, doğru ve hakça kararlarla yönetseydi, ülkemizde bu kadar yoksulluk olmayacaktı. yandaşlara verilenlerin milyonda biri garibana verilmediği için ve gariban sayısı ülkenin çoğu olduğu için, vestel ucuz maliyetli tvler yapıyor. oldu mu arkadaş, siyaset her yerde bak. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
örneğin vestel televizyonaların kalitesi bile siyasi konudur. neden mi? eğer ülkeyi yöneten siyasi anlayış, doğru ve hakça kararlarla yönetseydi, ülkemizde bu kadar yoksulluk olmayacaktı. yandaşlara verilenlerin milyonda biri garibana verilmediği için ve gariban sayısı ülkenin çoğu olduğu için, vestel ucuz maliyetli tvler yapıyor. oldu mu arkadaş, siyaset her yerde bak. :)

Bu hem siyasetle ilgili hem de ilgili değil.
Yıllarca kalite konusunda rekabet eden dev firmalar bile kaliteyi düşürerek model üretmeye başladı.
Çünkü kapitalist düzende kazanmanın, ayakta durmanın yolu buydu.

Eski Siemens, Bosch kalitesi var mı şimdi? :hihi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Bu hem siyasetle ilgili hem de ilgili değil.
Yıllarca kalite konusunda rekabet eden dev firmalar bile kaliteyi düşürerek model üretmeye başladı.
Çünkü kapitalist düzende kazanmanın, ayakta durmanın yolu buydu.

Eski Siemens, Bosch kalitesi var mı şimdi? :hihi
siemens, bosch, üretimi almanya'dan kaldırdıkları için kalite düştü sanırım. kapitalizm bizdeki iktidardan bağımsız bir olgu değil ki hocam. mevzu iç içedir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
siemens, bosch, üretimi almanya'dan kaldırdıkları için kalite düştü sanırım. kapitalizm bizdeki iktidardan bağımsız bir olgu değil ki hocam. mevzu iç içedir.

E tabi, küreselleşmeden & dünyaya açılmadan payımızı aldık ister istemez.
Önemli olan bu süreçte ne kadar taviz verildiği.
Yani şimdi Almanya'da kapitalist, Türkiye'de kapitalist diyelim.
Siemens, Bosch vs. bazı üretimlerini Çin vb. ülkelere kaydırsa bile ekonomik konumları belli.
Hele ki Siemens, devlet gibi bir holding. Ağır sanayide, ileri teknolojide sağlamlar. :sirit

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
E tabi, küreselleşmeden & dünyaya açılmadan payımızı aldık ister istemez.
Önemli olan bu süreçte ne kadar taviz verildiği.
Yani şimdi Almanya'da kapitalist, Türkiye'de kapitalist diyelim.
Siemens, Bosch vs. bazı üretimlerini Çin vb. ülkelere kaydırsa bile ekonomik konumları belli.
Hele ki Siemens, devlet gibi bir holding. Ağır sanayide, ileri teknolojide sağlamlar. :sirit
o zaman dans. :clap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri