Benzin Fiyatlari artacak mi? Opec Anlasmasi tamamlandi

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Dikkatinze: Ingilizce den Türkce ye cevirildi
DUBAI, Birleşik Arap Emirlikleri - OPEC, Rusya ve diğer petrol üreten ülkeler Pazar Aksami, koronavirüs pandemisi ve bir fiyat savaşı arasında düşen fiyatları artırma umuduyla, yaklaşık 10 milyon varil veya onuncu küresel tedarikte benzeri görülmemiş bir üretim kesintisi gerçekleştirdi. dedi yetkililer.
Kartel ve diğer ülkeler, Meksika'nın ayda sadece 100.000 varil kesmesine izin vermeyi kabul ettiler, bu da 23 ülke arasındaki bir maraton video konferansından sonra Cuma günü başlangıçta ulaşılan bir anlaşmanın yapışmasıydı.
Anlaşmaya, uluslararası piyasalar Brent ham petrolünün varil başına 31 doların biraz üzerinde işlem gördüğü ve Amerikan şeyl üreticileri mücadelesi verdiği için Asya pazarlarının Pazartesi günü yeniden açılmasından saatler önce ulaştılar.

Petrol fiyatları, koronavirüs ve neden olduğu COVID-19 hastalığı nedeniyle küresel seyahati büyük ölçüde durdurmuş ve diğer enerjiyi yavaşlatmıştır.
imalat gibi chugging sektörleri.

Meksika’nın enerji bakanı Twitter’da yaptığı açıklamada, bir grup milletin 1 Mayıs’a başlamak için günde 9.7 milyon varil azaltmayı kabul ettiğini söyledi.

Suudi Arabistan'a ait uydu kanalı Al-
Arabiya, Kral Salman'ın oğlu Suudi Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman'ın anlaşmaya rıza gösterdiği anı gösterdi.

"Rıza ile gidiyorum, bu yüzden katılıyorum," dedi prens, kıkırdayarak, video görüşmesindekilerden bir alkış çektirerek.

Ama bundan sonra haftalarca gülümsememiş ve gülmemiştir-
OPEC + grubu OPEC üyeleri ve diğer uluslar grubu, Mart ayında üretim kesintileri konusunda anlaşma sağlayarak fiyatları düşürdü. Suudi Arabistan, Rusya'yı, krallığı eleştiren yorumlar olarak nitelendirdiği şey konusunda keskin bir şekilde eleştirdi ve bu da kendisini uzun zamandır OPEC eleştirmeni olan ABD Başkanı Donald Trump'ı yatıştırmaya çalışırken buldu.

ABD bile
senatörler Suudi Arabistan'ı Amerikan şeyl firmaları çok daha yüksek üretim maliyetleri ile karşı karşıya kaldıklarından fiyatları artırmanın bir yolunu bulmaları konusunda uyardılar. Amerikan birlikleri, 11 Eylül 2001'den bu yana, bölgesel gerginliklerin ortasında İran misillemelerinin endişelerine yönelik saldırılara ilk kez krallığa konuşlandırıldı.
“Geçen ay, biz onların petrolünü savunurken Amerikalı petrol üreticilerine savaş açarak geçirdiler. OPEC + anlaşmasından önce Kuzey Dakota'lı bir Cumhuriyetçi olan Sen. Kevin Cramer, arkadaşlara böyle davranmıyor ”dedi. “Açıkçası, eylemlerinin affedilemez olduğunu ve kolay ya da hızlı bir şekilde unutulmayacaklarını düşünüyorum.”

BİZE.
ABD Enerji Bakanlığı'na göre üreticiler zaten üretimi düşürüyor ve günde 2 milyon ila 3 milyon varil üretim düşüşü peşinde. Amerikan Petrol Enstitüsü, Pazar günkü küresel anlaşmaya övgüde bulundu ve diğer ülkelerin devlete ait petrol üretiminin ABD'nin liderliğini izlemesine yardımcı olacağını söyledi.
“talepteki tarihi düşüşe” uyum sağlamaya çalışan üreticiler.

İran Petrol Bakanlığı Mayıs ve Haziran aylarında 9,7 milyonluk küresel kesintiyi doğruladı ve anlaşmanın Meksika'nın üretimini sadece bu iki ay için 100.000 varil azaltacağını söyledi. Bu, küresel enerji fiyatlarının yükseltilmesi anlamına gelen anlaşmanın önemli bir noktasıydı.
İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh ayrıca devlet televizyonuna Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin OPEC + anlaşmasının üzerinde aralarında günde 2 milyon varil petrol daha düşüreceğini söyledi. Zanganeh video konferansa katılmış olmasına rağmen, üç ülke kesintiyi hemen kabul etmedi.
Nijerya Petrol Kaynakları Bakanlığı yaptığı açıklamada, anlaşmada diğer planlı kesintilerin de devam edeceğini, yani Temmuz ayından yıl sonuna kadar günde 8 milyon varil ve 2021'den itibaren 16 ay boyunca 6 milyon varil kesim anlamına geleceğini söyledi.
Bakanlık yaptığı açıklamada, "Bu, petrol piyasalarının yeniden dengelenmesini ve fiyatların kısa vadede varil başına 15 $ artmasını sağlayacak." Dedi.

Meksika anlaşmayı başlangıçta engellemişti ancak cumhurbaşkanı Andrés Manuel López Obrador Cuma günü yaptığı açıklamada, Trump ile ABD'nin
Meksika'nın önerilen kesintilere neler ekleyemeyeceğini telafi edecek.

“OPEC Plus ile büyük Petrol Anlaşması yapıldı. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde yüz binlerce enerji işinden tasarruf sağlayacaktır ”dedi. “Rusya Cumhurbaşkanı Putin ve Suudi Arabistan Kralı Salman'a teşekkür etmek ve tebrik etmek istiyorum.”
Kremlin, Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in anlaşmaya destek vermek için Trump ve Suudi Kralı Salman ile ortak bir çağrıda bulunduğunu söyledi. Ayrıca Trump ile petrol piyasası ve diğer konular hakkında ayrı ayrı konuştuğunu söyledi.

Analistler temkinli övgü sundu.

“Kesimin saf büyüklüğü eşi benzeri görülmemiş ama yine de,
koronavirüsün talep üzerindeki etkisi de öyle ”diyor Raymond James'in enerji analisti Mohammed Ghulam.

Ancak Gulam ve diğerleri bunun yeterli olmayacağından endişe ediyorlardı.

“Bu en azından enerji endüstrisi ve küresel ekonomi için geçici bir rahatlama.
Bu endüstrinin başarısız olmasına izin verilmeyecek kadar büyük ve ittifak bu anlaşmayla sorumluluk gösterdi, ”diyor Rystad Energy'nin analiz başkanı Per Magnus Nysveen. “Üretim kesintileri piyasanın ihtiyaç duyduğundan daha küçük olsa da ve sadece stok oluşturma kısıtları sorununu erteliyor olsa da, şimdilik en kötüsü önleniyor.

Geçen hafta,
Batı Teksas Mayıs ayı teslimatı için ara ham petrol CLK20,% 3.21 neredeyse% 20 düşerken, Haziran Brent ham petrolü BR20, +% 0.88, küresel ölçüt yaklaşık% 8 düştü. Pazar gününün sonunda elektronik ticaretin başlangıcında ham fiyatlar düştü.

kaynak:

yarin Türk Medyasi Haberi verir

Bu Anlasma Corona Virus'un yayilmasini engeleyecek mi? Yorum sizden.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
3 nisanda ki mesajım da petrole gelecek zamı yazmıştım.

Arkadaşlar maddi gücü olanlar deposunu fullesin.
Artik bu fiyatları görmeniz mümkün değil.

ABD kaya petrolü urecitileri maliyet nedeniyle batma riskiyle karşı karşı .

ABD, SUDIler ,RUSYA üretim kapasitesiyse ilgili anlaşma sağladı.
Ülkemizde Kur fiyatlamasınıda göz önüne alırsak kisa zamanda

Benzinin lt fiyatı eksi yerini alması muhtemel.

Yatırım tavsiyesi değildir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
bu fiyat belirleyen ülkeleri yatırıp geberteceksin yaw OPEC çileri yani,dövmek yetmez katli vacip dir deyip geberteceksin alayını!
küllüm yalan atıyorlar yaw,sürekli bir maliyet diye gidiyorlar,dolar bazında zaten yıllar önce yine bu fiyatlara satılıyordu
1973 den sonra bir film çevirdiler ondan sonra bu film koptu!

yaw 5 milyon yılda oluşmuş bu fosil yakıtının üzerinde yaşıyorsun sonra da ahkam kesiyorsun,önce otur da DUA et rabbine!
neyin maliyeti neyin bilmem nesi yaw,bazı mötü boklu bazı ülkeler birleşip klan oluşturmuşlar işi götürüyorlar yarın
50/150 yıl sonra ne mok yiyeceksiniz acaba???

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt