Bel Fıtığı Ağrısı & Ameliyat

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bel ağrısı çekenler bilir ne kadar zor olduğunu bazen oturduğunuz yerden kalkamazsınız saatlerce ayağınızı bile kıpırdatamazsınız. Ağrı kecisi alırsınız fayda etmez vb sorunlar yıllarca devam eder . Günümüzde her 3-5 kişide artık rastlanıyor. Ben de durum aynı bu sene ağrılar daha da arttı L4-L5 bölgesinde fıtık var. Bir kısım kesinlikle ameliyat olma bir faydası olmuyor diğer kısım ise ben iyi oldum diyor ama uzun vadede alabildiğim bir cevap yok. Gittiğim doktorların biri kesin ameliyatlır diyor . Diğer doktur şimdilik bir sıkıntı yok diyor. Bugün şu videoya rastgeldim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu bölüme randevu alın fiziksel tıp ve rehabilitasyon fizik tedavi ile rahatlama sağlanıyor..

Önce fizik tedavi görmeniz lazım ameliyat son çare fizik tedavi ile sonuç alınmazsa..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bir arkadaşım yıllar önce ameliyat olmuştu,halen bir sıkıntı olmadan hayatını yürütüyor,ama başka bir arkadaşım ise çok pişman ameliyat olduğu için.En azından "olmasaydım sanki daha iyi mi olurdu" diyor.Çok iyi araştırma yapmalısın sevgili L lolman .Benim anladığım memnun olan arkadaşın ameliyat öncesi durumu sanki diğerinden farklıydı veya farklı bir şeyler oldu,yani yeri,süresi etkilemiş de olabilir.Şimdiden geçmiş olsun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Duruş bozukluğu nedeniyle sandalye aldım.
Öncelikle düzgün duruş ve oturuş çok önemli.
Bir de hareketli yaşam.
Fıtığın 1 numaralı nedeni hareketsiz yaşam tarzı.
Diğeri de eşyaları yanlış biçimde yüklenmek, ağırlığı hatalı biçimde kaldırmak bence.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Yıllardır çekiyorum ben de. Fizik tedavi ve rehabilitasyona eğer doktorunuz öneriyorsa gidin. Her durumda önerilmiyor. Özellikle çok ileri yırtık vsde.

Ameliyat da çok çok ileri durumlarda öneriliyor. Tavsiyem eğer imkanınız varsa bir üniversite hastanesinde hekim bulmaya çalışın. Özelde doktorlar ameliyat prim vs çalışınca ister istemez insanı şüpheye düşürüyor hemen ameliyat demeleri. Söz tabi meclisten dışarı da üzgünüm sağlık sektörü sıkıntılı.

sıcak su torbası işe yarıyor bende tavsiye ederim.

Uzun yıllar boyunca kesin çözüm istiyorsanız : yüzme. Kursuna da gidin tavsiye ederim. Stilinizi düzeltiyorlar. Beni kurtaran iki şey yürüyüş ve yüzme oldu. Karın sırt kaslarını da güçlendiren hafif egzersizleri de eklerseniz tadından yenmez. Çok geçmiş olsun.

Son söz her zaman hekimlerin tabi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt