Beko ankastre ocak sorunu !

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
12 yıl önce alınmış beko ankastre ocak, gözlerden bazıları iyi yanmıyor. Mesela sanki bir taraftan rüzgar vuruyormuş gibi bir taraf fazla yanıyor. Gözün biri küçük olan pır pır diye yanıyor. İğneyle temizledim. Fakat fayda etmedi. Beyaz eşya servislerinde bunun tamiri oluyor mu?

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
eskiden kullandigimizda tüp bitmesine yakin öyle oluyordu veya senin de tahmin ettigin gibi o delikler kir veya sudan dolayi tikali olunca :hmm igne ile temizlemek tam cözüm olmadiysa yag sökücü gibi kimyasallar ile deliklerin tamamen temizlendiginden emin olsan cözüm olabilir mi?
google da baktim 40-50 lira bas kismi :fiskos

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
eskiden kullandigimizda tüp bitmesine yakin öyle oluyordu veya senin de tahmin ettigin gibi o delikler kir veya sudan dolayi tikali olunca :hmm igne ile temizlemek tam cözüm olmadiysa yag sökücü gibi kimyasallar ile deliklerin tamamen temizlendiginden emin olsan cözüm olabilir mi?
google da baktim 40-50 lira bas kismi :fiskos
Bence içerideki boru gidişatla alakalı galiba.. İçinin açılması lazım..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Enjektörleri değiştirip denemeniz lazım ki enjektör değiştirmek aslında oldukça basittir. Sadece pipo 7 6 lazım enjektöre göre değişiyor numara. Bunun dışında eğer lpg ise dedantör kalibresi bozulmuş ve hatta iki sorun aynı anca mevcut da olabilir. Yani küçük gözün pırpırlaması enjektör, büyük gözün seyirmesi dedantör gibi. :alala

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Geçmiş olsun, fiyatları nedir, nerelerde satılıyor?
Teşekkürler. İpragaz bayiinden aldım. Takımı 15 TL..

DSC_0658c2358b39a5770b56.jpg

Son düzenleme:
sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Geçmiş olsun.Enjektörleri ben servisten almıştım takım 70 tl idi.Tüpgaz bayine sormak lazımmış.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt