Beko 120 Hz QLED Fikirleriniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aşağıdaki 65 inç 120 Hz paneli düşünür oldum.
QLED aydınlatma ve Nano dediğine göre muhtemelen LG IPS paneldir.
Veya BOE.

Bayide başka modellerini test etmiştim biraz, smart olarak yavaşlar tabi.
Homatics 4K Box R Plus ile kullanırım.
Film ağırlıklı.
Nadiren maç izlenir.
İleride belki konsol da bağlayabilirim.

Sizce alınır mı? W Winston

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Alınır ,GO androidmiş( birisi yazmıştı ona cevaben "android mi bu tv" demiştim bana "google tv" demişti :haha1 ) , 4 çekirdeği varmış, işlemcisi iyidir her halde 4 çekirdekli olduğuna göre :)

teraspy-124.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Alınır ,GO androidmiş( birisi yazmıştı ona cevaben "android mi bu tv" demiştim bana "google tv" demişti :haha1 ) , 4 çekirdeği varmış, işlemcisi iyidir her halde 4 çekirdekli olduğuna göre :)

teraspy-124.png
Emmi smartında değilim zaten, Homatics kutu fazlasıyla yeterli.
Mağazada bu modeli değil de başka bir modeli denedim.
Belki mağaza modunda olduğu için mi bilemem ama ayarlara girerken takılıp geçti. :kiskis

Vestel de öyle zaten, modellerin bir kısmı Android TV bir kısmı Google TV.
Google da neyin peşindeyse artık. :bilmiyom

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Umut Barış Umut Barış,
Panel IPS bu yıl sonu çıkaracaklarını söylemişlerdi. 100 Hz lik TV cikarmislar. Bence IPS panelde LG yi takip etmen iyi olur. Yerel karartma olan qned866 yada qned916 modelleri IPS de bunlar iyi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış,
Panel IPS bu yıl sonu çıkaracaklarını söylemişlerdi. 100 Hz lik TV cikarmislar. Bence IPS panelde LG yi takip etmen iyi olur. Yerel karartma olan qned866 yada qned916 modelleri IPS de bunlar iyi.
LG ve Samsung'un Edge Led olması beni soğuttu biraz.
Taksitle alma düşüncem olduğu için onlar fazla pahalıya patlar bana.
Bunun paneli tatmin etmez mi?
Yoksa gönlümden Samsung QLED geçiyor ama taksiti önemli.

Samurai Samurai

Bir zamanlar Sony vardı keşke alsaydım.
Şimdi Sony diye bir şey yok ülkede.

IPS de LG tercih etmek benim de işime gelir ama arka aydınlatma direct olmaması endişelendiriyor.
Varsa tavsiyeleriniz LG'den de alabilirim.
İzleme mesafesi max 65 inç e göre.
Gönlüm 65 almaktan yana.

TV'nin smartı önemli değil zaten, onu kutuyla halledeceğim.
Ses sistemi iyi ve görüntüsü güzel 120 hz 65 arıyorum.
En kötü 55'e ineceğiz el mahkum.

Soundbar almaktan da kurtulmuş olurum dedim.

TCL alsam pişman eder mi endişeliyim, kırk dereden su getiriyorlar.
Vestel QLED'ler de pahalandı, 120 Hz de değil.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Bu yerli montajcılar "OLED" bile çıkardı!
ama ne çıkış tutabilene aşkolsun!

en basiti VRR/FreeSync/HGIGI/ALLM yok! hadi bunu geçtim ülen 2.1 port bile yok:haha1
"OLED" panel hiç bu kadar rezil olmamıştı yaw

Çin li ile aşık atacaklarını sanıyorlar ama vidasına kadar her bir şeyide oradan ithal ediyorlar
bunuda geçtim fiyatları üst serilerde hiç cazip değil,aa Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı ile milleti
farklı bir türden yoluyorlar!

++
gelmişiz 2024 yılına daha bismillah herifler yeni 100/120 lik panel çıkarıyorlar,"Günaydın":clap2
ana üreticiler OLED çi oldu LCD ler geberdi uzatmaları oynuyor sadece bizimkiler kumda oynuyor misali
ama fiyatları admaı asfatta oynatıyor yaw

OLED yaptım,sonra QNED yaptım yetmedi 100lük modül taktım buna v.s v.s
bu iş o kadar basit değil

Teknik olarak bazı açıklamalar yapayım;öncelikle 100Hz li panel diye ister IPS ister VA sakın balıklama
atlamayın! hoş fiyatları da zaten balıklama atlanacak gibi durmuyor!

önce teknik bazı önbilgileri açıklasın bu hazretler,Vestel de sırada bu arada,yani o da boş durmuyor!

1-Vestel,yazılım da kötü değil çok kötü ülen herifler diğer her bir şey de adeta süperler ama panel yazılımları rezalet ötesi
2-Arçelik grubu TV lerinki iyi hatta çok iyi ama diğer konularda bence kötüler,Call-Centerları da Allaha emanet

yani aşağı tükürsen sakal yukarısı bıyık misali bu iki ana üretici,kısaca sıkıntılı

Not;IPS paneli kim üretti bu fazla önemli değildir,ama hangi kalite modül taktılar(Class-II/III gibi???)
bizimkiler ucuz yolcu misalidir,bu konuda fazla bir şey çıkmaz bunlardan

QLED olması çoğu üreticide sadece kağıt üstü iyidir(en iyisi bu konuda Samsung dur kesinlikle)
şimdi LGE bir kaç sene evvel bunu NANO+QLED ile birleştirip HiEnd 9x larda uyguladı="QNED" diyorlar ama
benim izlediğim ve normal kullanıcı yoruımlarından gördüğüm bir tek 9x serisi iyi değil çok çok iyi!
gerisi tırt!

Ben bizimkilerin LGE seviyesinde(referans 9x dur sadece!) bir TV çıkaracaklarını zaten hiç beklemiyorum
hatta bazı şeyleri yine maliyet carrt curt diyerek illaki kırpacaklardır!

LGE nin en son model 9x serisi çok iyi FALD+QNED
iyi de bizimkiler şimdi D-LED yaparlar bence yine "OLMAZ" ya da olur yandan çarklı olur! kısaca çakma "QNED"

LGE de bile tek bir tane model var ve o da adeta süper,yani böyle bir muadil kalitede panel bekleyemeyiz!

IPS de ki 1200/1300 CR değeri(daha önce de yazdım hatta uyardım;1200-IPS=2200/2400-VA ya eşdeğerdir
bu çıplak gözle görme/algılamada!!! kağıt üstü değildir,"insan gözü" bunu izleyecek KARTAL filan değil,yani Kartala
veya Şahine gösterirseniz o yemez ama insanoğlu yer!

>dolayısıyla 2400/2200/2300 CR değerleri zatne günümüz VA larının hemen hepsinde böyledir!(on-off hariç tabiki)
5000/10000/yok 7bin contrast var... bunlar on-off dediğimiz ilk açılış değerleridir!

not;panel aslında 10bin veya 5bin dir ama bu panel "VA" olursa bu değerleri sürekli veremiyor!
biz de 2400/2800 veya 3000 değerini görürsek bunu "İYİ" diyoruz(OLED 4bin den başlar 12000 lere kadar yolu vardır)

şimdi LGE 9x NANOQLED=QNED dediğimiz panel de gidin izleyin yada alın görün v.s
Black çok iyidir(ama hala bir Samy/Sony sadece 9x ları gibi değildir!) ancak hemen herkesi tatmin eder,üstelik FALD işinde
LGE eskiden ve şimdiler de bir kaç serisinde çok iyiler...

Yerlicilere geçersem yaw bunlar ister VA ister IPS çıkarsınlar hikaye
ayrıca FALD ı da bilmiyorlar,ancak şimdiki özellikle TCL FALD ise tüm pnelleri de FALD sayabiliriz yani hemen hepsi
çakma FALD

şöyle düşünün,panel VA+FALD ama zifiri karanlıkta falso! ülen bu nasıl FALD dersiniz(MARKA vermiyorum şimdi!)

bizim adamlar bunu beceremez o zaman IPS olursa üretilen contrast+black vasat olur kötü olur diyemem ama
bana göre kötü our,VA olursa ki hiç sanmıyorum bu serinin VA olacağına,belki biraz kurtarır ama "IPS" takıp da
bundan on numara sonuç beklenmez

Ancak IPS olması+QNED olması+1ooHz burada çok fazla espri sağlamaz ama Arçelik grubu HIZ konusunda
oldukça iyi olduğu için ortaya sadece tatmin edici güzel ve doğru bir resim çıkar!

zaten piyasaya çıkışları bile faul gibi 120Hz panel diyorlar,iyi de iş sadece bu mu???

YouTube sağolsun! önüne gelen UZMANIM diye geçinip yorum test filan yapıyorlar(aslında hiç kimsenin test yaptığ da yoktur)
%99i marketing bunların!

Kağıt üstü verileri okuyup,ballandırıp sunuyorlar!

yaw en basiti daha DEMO yapmasını bile bilmiyorlar:haha1

++
sakın 100Hzlik panel yok Gamer lar için v.s sallamalarına inanmayın,oturup bekleyin bir kaç ay hatta yaza kadar gider bunun yolu

seri/model çıkış tarihini bile bilmiyorlar bizimkiler yaw,ülen "yılbaşı" şuanda!

ayrıca bu fiyata bu malı satmak yerine gidin LGE ye fason ürettirin QNED i daha ucuza satabilirsiniz:gul

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
YouTube sağolsun! önüne gelen UZMANIM diye geçinip yorum test filan yapıyorlar(aslında hiç kimsenin test yaptığ da yoktur)
%99i marketing bunların!

Kağıt üstü verileri okuyup,ballandırıp sunuyorlar!

yaw en basiti daha DEMO yapmasını bile bilmiyorlar:haha1
valla doğru söylüyon! bu yazıyı kalın yazaydın keşke herkez görsün okusun uzun yazı okumayanlarda okusun bari gözlerine çarpardı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Emmi smartında değilim zaten, Homatics kutu fazlasıyla yeterli.
Mağazada bu modeli değil de başka bir modeli denedim.
Belki mağaza modunda olduğu için mi bilemem ama ayarlara girerken takılıp geçti. :kiskis

Vestel de öyle zaten, modellerin bir kısmı Android TV bir kısmı Google TV.
Google da neyin peşindeyse artık. :bilmiyom
Şimdiden hayırlı olsun bakalım :) , bu arada seni aradım ,çaldı çaldı açmadın telefonu, geri de dönmedin ,hani unuttum aramadım sanma diye not düştüm :kiskis
modellerin bir kısmı Android TV bir kısmı Google TV.
Ben biraz yaşlıyım, aralarındaki farkı anlayamıyorum artık ,biri siyah biri beyazdı galiba bunların :haha1

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
LG ve Samsung'un Edge Led olması beni soğuttu biraz.
Taksitle alma düşüncem olduğu için onlar fazla pahalıya patlar bana.
Bunun paneli tatmin etmez mi?
Yoksa gönlümden Samsung QLED geçiyor ama taksiti önemli.

Samurai Samurai

Bir zamanlar Sony vardı keşke alsaydım.
Şimdi Sony diye bir şey yok ülkede.

IPS de LG tercih etmek benim de işime gelir ama arka aydınlatma direct olmaması endişelendiriyor.
Varsa tavsiyeleriniz LG'den de alabilirim.
İzleme mesafesi max 65 inç e göre.
Gönlüm 65 almaktan yana.

TV'nin smartı önemli değil zaten, onu kutuyla halledeceğim.
Ses sistemi iyi ve görüntüsü güzel 120 hz 65 arıyorum.
En kötü 55'e ineceğiz el mahkum.

Soundbar almaktan da kurtulmuş olurum dedim.

TCL alsam pişman eder mi endişeliyim, kırk dereden su getiriyorlar.
Vestel QLED'ler de pahalandı, 120 Hz de değil.
Samsung'un Edge Led'i, yerlilerin Direct Led'inden iyidir merak etme. Q60C'nin bile daha iyi görüntü vereceğine emin olabilirsin.

Direct Led diye çok fazla güvenme; FALD olmayan Direct Led turbosu olmayan Dizel motor gibi, spor egzoz takılmamış 106 GTI gibi, Chip Tuning yapılmamış Corsa 1.7 DTI gibidir. Tadı yavandır, siyah kalitesine pek etkisi olmaz.

Çocukluğumdan beri Sony hayranıyım ama maalesef gitti, yapacak bir şey yok 🙂 Ne LG ne Samsung, ne Pioneer ne Panasonic, ne Kamasonic ne Ultra-Sonic; Bravia'nın yanında bunların hepsi hikaye. Qled olmamasına rağmen verdiği renkler hem doğal hem de doygunluğu tam tadında. Ama Sony eski Sony değil işte, Play Station olmasa belki de gitmişti.

Bizimkiler 2 yıldır salonda Sony X900H üzerinden tv izliyor. Bu kış küçük odaya geçelim dediler, orda da eski Samsung tv var. Söyledikleri ilk cümle şu oldu; ''Bu televizyonun görüntüsü çok renkli duruyor !!!'' Üstelik Samsung'un görüntü ayarı ''Doğal'' moddaydı, canlıda falan olsa yandık.

- Beko'da yüksek ihtimalle HDMI 2.1 yoktur, 120 hz olayı müşteri çekmek içindir.
- Sony gitmeseydi bile muhtemelen fiyat olarak bütçenin dışında kalırdı. X90L, X95L falan almak lazım, onlar da pahalı.
- Her zamanki görüşüm devam ediyor ''LG'den OLED dışında tv alınmaz, OLED alacaksan da LG dışında marka alınmaz.'' QNED'i falan geçiniz, en az QNED86 almak gerekir ki o da çok para. QNED91 desen çok daha pahalı. O paralara QN85, QN90 alınır mis gibi.
- Düşük bütçe için bence en iyi model TCL C745. Eğer tv alacak olsaydım ve bütçem kısıtlı olsaydı kesinlikle C745 alırdım. Üst modele göre veya muadillerine göre parlaklığı biraz daha zayıf kalıyor ama bunun bir de olumlu yanı var; ''Blooming'' daha az.

Geri
Üst Alt