Bekara Buzdolabı Tavsiyesi Var Mı?

M Çevrimdışı

morpheus

Yeni Üye
19 Ağu 2020
3
34
Merhabalar. Tek başıma yaşıyorum. Çift kapılı fiyat/performans buzdolabı tavsiyesi verecek olan var mı? A101'e gelen SEG marka buzdolabını alacaktım fakat çok fazla kötü yorum olduğu için vazgeçtim. Lüks bir şey alma niyetinde değilim, uygun fiyatlı olursa sevinirim.

M Çevrimdışı

morpheus

Yeni Üye
19 Ağu 2020
3
34
Arkadaş güzel ülkemde ne çekiyor ise bu bekar kardeşlerimiz ve öğrenciler çekiyor :kiskis

SEG ile ilgili kötü yorumlar nelerdir merak ettim ? :alala

En önemli sorun 2 ay bekletiyorlarmış. Bana en geç 1 hafta içinde lazım. Diğer sorunlar da iyi soğutmaması, yemekleri bozması, vs. Şuradan bakabilirsiniz:
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bekar olduğumu yazmamın sebebi büyük bir buzdolabıya ihtiyacım olmadığını belirtmek. Çift kapılı minnoş bir şey yeterli şimdilik. :)

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Buralarda, buzdolabı tamircileri ile ortak çalışan spotçular var, malının arkasında iyi kötü duran böyle spotçu oralarda da varsa, uygun bütçelere temiz buzdolabı bulabilirsin. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Araştırma ruhuna saygım sonsuz ve de olması gereken bu elbette fakat şikayetvardaki şikayetlerin bir çoğunu tartışmaya dahi açarım ben :)
Açık mecra ve denetim olmayan, haklı haksız ayırımı yapılmayan yerlerde her şekilde her marka ve firma çok rahat şikayet edilebiliyor. Donanımhaber Şikayetvar gibi yerler zaten bu mantıktan yani ''Ne kadar çok insan yazarsa o kadar hit alırız, ne kadar hit alırsak o kadar para kazanırız '' mantığında oldukları için de önemli olan yazılmasıdır.

2017 de 12 kişi bir analiz yapmıştık şv verileri üzerinden. Rastgele markalardan derlediğimiz şikayetler üzerinde yorum yapıp toplam 124 şikayetin 61 tanesini sırf şikayet etmiş olmak için yazılmış olarak değerlendirdik. Uzman görüşü değil elbette, bir algoritma belirleyip aynı çalışmayı forumda da yapabiliriz çok rahat şekilde. Buna keza nice uluslar arası diye görünen markaların insanlara ne eziyetler çektirdiğinin somut örnekleri de var elbette. O nedenle bu tarz sitelerin varlığı bizler için çok önemli. Yani şikayetleri referans alın elbette lakin sırf onlara göre karar almayın bunu anlatmaya çalışıyorum.

Mesela şu vatandaşa malı satmış parasını da almışlar ama 50 gündür ürün teslim etmiyormuş koskoca SAMSUNG markası

Burada mesela Vatandaştan iş yapmadan aldıkları parayı iade etmemek için attıkları taklaları grüyoruz. Ürün Buzdolabı, bu mevsimde bekletilmez insanlar.

Bu da ŞanlıUrfa gibi memlekette vatandaşa reva gördükleri hizmet

Bosch da durum farklı değil

LG zaten Allaha emanet marka malum

Arçelik vestel vs markaları inci gibi dizeriz böyle hiç sorun değil.

Diyeceğim o ki şikayet edilmeyen marka yok.

Forum olarak bizim farkımız ise şu.

Biz bu forumda çok konuyu alt sıralara gömdük içeriklerinde hak görmediğimizden dolayı. Silmiyoruz elbette fakat bazen tüketicilerin istediği gibi de yaklaşmıyoruz.

Biz firmaların içini dışını üretim koşullarını satış politikalarını bilen taraf olarak konuya baktığımız için bazen sizin istediğiniz gibi cevaplar vermiyor olabiliriz burada bir darılma gücenme olmasın lütfen :ok

Soğutmanın temel prensibi termodinamik ilkelerine dayanır yani hangi markayı alırsanız alın, Termodinamik 2 numaralı yasa prensibi üzerinde yaptıkları bir üretimi satacaklar size.

Burada üretici BOSCH olur LG olur ARÇELİK olur kim olursa olsun alacağınız prensip aynı fakat donanım mühendisliği kısmen farklı olacaktır. En önemlisi ise satış sonrası hizmet kalitesi değişen olacaktır.

Kampanya düzenledikleri dönemde ürün teslim süreleri 15 gündür, ancak kampanya dışı dönemlerde dediğiniz doğrudur o nedenle SEG markasını eliyoruz madem. REGAL den zaten ürün alınmaz yönetimi değişene kadar. Regal eskiden Regal di. En azından aynı kaliteyi ekonomik satıyordu. Şimdi satılan regallerin fiyat olarak vestelden farkı yok iken ben neden regal alayım ki. O nedenle SEG markasının market satışlarını önemsedik her zaman. Vestel den ana marka olarak buzdolabı alını rmı o oldukça tartışılır zira ekonomik olmaz. Süse püse şatafata gereksi para ödersin.

Bu durumda Vestel ve tüm üretimlerini ekarte ediyoruz.

Soğutucu gurubunda oldukça başarılı olan KOÇ gurubunun üretimi olan ARÇELİK markasının da yine marka değeri olarak gereksiz yüksek fiyatı bizi bu gurubun alt markalarına yönlendirir ki bu da bize ALTUS markasını işaret eder.

Eskiden ALTUS ve REGAL aynı klasmandaydı, REGAL yöneticilerinin başarısız, beceriksiz politikaları nedeniyle ALTUS aldı yolu yürüdü gitti ama REGAL aynı yerde sayıyor halen.

İthal markaların yorumlarına hiç girmiyorum zira bütçeyi aşar onlar.

Mesela olaya fonksiyonellik açısından baksak örneğin ALTUSUN 370N modelinde adamlar 400 litre dolaba 4 raf yerleştirmişken, Regal efendi 4500nf modelinde (Aynı klasman) 3 raf yerleştirmiştir. Aynı ürünler arasında.

Yine aynı modellerde Altus kapı rafı 6 adet iken, Regalin kapı rafı 4 adettir.

Fiyatları aynı olan iki model, litreleri aynı ve hatta altus 6 litre daha fazla diyebilirim, Altus 37TL fark ile (Altus ve Regal arasındaki fiyat farkı) size bu ayrıcalıkları ve yılların KOÇ güvencesini sunarken Regal efendi bu noktada yine sınıfta kalıyor.

Burada kalkıp SEG 4500 modeline bakıyorum, 4500 modeli olunca 450 litre gibi algılansa da aslında Brüt hacminin 450 litre olduğunu görüyoruz. 2200tl ye 2 yıl garantili seg almak yerine bu mantık üzerinden en makul marka yine de ALTUS oluyor diye düşünüyorum.

İncelemenizi tavsiye edeceğim model ALTUS AL370N

:ok

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Biz iki kişi 4 sene boyunca linkteki vestfrost ürününü kullandık. Oldukça memnunduk. Hem elektrik tüketimi hemde soğutması açısından. Çok yer kaplamıyor. Garantisine vestel bakıyor. Biz kullanırken de şimdi de terleme yapıyor diye şikayet çok fazla var. Buzdolabı statik olduğundan çalışması bu şekilde. O sizi rahatsız etmiyorsa tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt