Behzat Ç. Efsanesi Kaldığı Yerden Devam Edecek

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bir zamanların sevilen dizisi Behzat Ç. asparagas haberlerin ardından bu sefer gerçekten ekranlara geri dönecek!

behzat-c-cover.jpg

Dizide "Hayalet" karakterini canlandıran İnanç KONUKÇU önceki akşam Instagram üzerinden takipçilerine paylaştığı bir hikaye ile, Behzat Ç. sevenlerinde büyük heyecan yarattı;

Ekip Toplanacak Mı?

behzat-c-on-netflix-cover.jpg

İnanç KONUKÇU (Hayalet), Vurgun dizisinin final yapmasının ardından kadrodan ayrılarak Behzat Ç için Netflix ile sözleşme imzaladığı söyleniyor.

Eda karakterini canlandıran Seda BAKAN ise "Harun" (Fatih ARTMAN) karakterinin hamile eşi olarak rolüne devam edeceği ve çekimleri tamamlanınca doğuma gideceği söylentiler arasında yerini aldı. Yani yeni sezonda büyük ihtimal Harun'un baba olma heyecanına tanıklık edebiliriz. Seda BAKAN'ın Netflix ile sözleşme imzaladığı da bir diğer söylentiler arasında yerini almış durumda.

Senarist Ercan Mehmet ERDEM Durumu Teyit Etti

Dizinin senaristi Ercan Mehmet ERDEM, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dizinin ekranlara geri döneceğini teyit etti;

Yeni Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Henüz Netflix Türkiye kanadından resmi açıklama gelmediği gibi, yeni sezonun hangi platformdan yayınlanacağı, çekimlere ne zaman başlanacağı kesinleşmiş değil.

Gelişmeler için takipte kalın...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yani Türk usulü kahramanlık hikayeleri ve bolca argodan hoşlanan bir toplumun nabzına uygun olan bu dizinin ne kadar efsane olduğu bence tartışılır.

Deşifre edemeyeceğim bir kaynaktan aldığım bilgi dahi ağzımı açık bırakmaya yetti.
Yeni vizyona giren NÖBET adlı dizi için Jandarma Genel Komutanlığının (veya ismi başka olabilir bilemiyorum) birliklere bilgi geçip ''Dizi İzlensin'' emri geçildiğini öğrendiğimde ''Yok Artık'' demiş olsam da, Bizzat emri uygulayıp diziyi izleyen ve hayal kırıklığını anlatan bir kardeşimiz ile daha bu gün sohbetini yaptık konunun.

Arkadaşlar ülke saçma sapan dizilerden geçilmiyor, herhangi bir kanalın kültür bilim sanat üzerime yoğunlaştığı kimin tarafından görülüyor ise lütfen beni bilgilendirsin.

Bu dizilerin dayatmaları ile doğru düzgün TÜRKÇE konuşan gençlik kalmadı maalesef. Şimdi ben burada size ''Sokak jargonu hep'' diyerek isyan etsem buradaki JARGON dahi Fransız kaynaklı kelime. Tamam işin pohunu çıkartan forumlar gibi olmayalım, Vay efendim Noktadan sonra büyük harf ile başlamadın diye ceza vermeyelim elbette lakin biraz kendi kültürümüze uygun konuşup yazalım.

Şşş Alooo Angara bebesi seniiii
Hadi anam naşşş
Al voltanı çizmiiim şimdi kestaneni
Sonunu düşünen kahraman olmaz, çocuğu düşüren anne olamaz
Ben soru sormam hesap sorarım

Bir de kurtlar vadisinden hatırladığım bir şey vardı, ben racon kesmem kafa keserim bla bla bla

Abi dizilerde bunlar dönerken akşam haberlerine konu olan memleketim insanına bakıp da ülkenin gerçeklerini görünce dahi insanların anlaması gerekmiyor mu yahu bunların hepsinin tırt sözler olduğunu.?

Öğlen film izle yukarıdaki raconları izle, akşam haberlerinde ''lan anuğa goduuun'' diyerek birbirine dalan tipleri gör.

Alın size dizilere özenip de hayatın gerçek yüzünü İrlandalı boksörden öğrenen tipik halkımız. Sorsan hepsi delikanlılığın kitabını yazmıştır.

Konu neydi yahu, ben ne ara geldim buraya :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yazdıklarının tümüne harfiyen katılıyorum hocam...

* * *

Arif'in Mançestere attığı golü ararken, buralara gelmiş olabilir misin? :hihi:sirit

Abi izlediğimi hatırladığım son futbol maçı sanırım Galatasarayın Nöşetel samax (Nasıl yazıldığını bilmiyorum da böyle söyleniyordu) karşısında sanırım 5 gol attığı bir maçtı. Arif Uğur Prekazigibi isimleri hatırlıyorum sadece. Uğur galiba sakallı bir abimizdi, defansta oynardı, Arif de sanki öyleydi, prekazi ise sürekli olarak Serbest vuruşlardan frikik denen bir yöntem ile gol atardı. bir 5-10 dakikada bir kalkıp GOOOOLLLL diye bağırıyorduk :kop

İşte sana benim futbol kültürüm bu kadar abi. Sene 88 veya 89 olabilir :kiskis

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Abi izlediğimi hatırladığım son futbol maçı sanırım Galatasarayın Nöşetel samax (Nasıl yazıldığını bilmiyorum da böyle söyleniyordu) karşısında sanırım 5 gol attığı bir maçtı. Arif Uğur Prekazigibi isimleri hatırlıyorum sadece. Uğur galiba sakallı bir abimizdi, defansta oynardı, Arif de sanki öyleydi, prekazi ise sürekli olarak Serbest vuruşlardan frikik denen bir yöntem ile gol atardı. bir 5-10 dakikada bir kalkıp GOOOOLLLL diye bağırıyorduk :kop

İşte sana benim futbol kültürüm bu kadar abi. Sene 88 veya 89 olabilir :kiskis

Ben de aşağı yukarı oralarda bıraktım üstad.. Ayrıca şu yerli diziler hakkında aynen katılıyorum yorumlarına.. Ticari kaygıyla yapılmış diziler(!).. Bu zamana kadar ne izledim ne de izlerim.. uluslararası hiçbir değeri olmayan .... zamanı gelince tozlu raflardaki yerini alacaktır tabi ki..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de aşağı yukarı oralarda bıraktım üstad.. Ayrıca şu yerli diziler hakkında aynen katılıyorum yorumlarına.. Ticari kaygıyla yapılmış diziler(!).. Bu zamana kadar ne izledim ne de izlerim.. uluslararası hiçbir değeri olmayan .... zamanı gelince tozlu raflardaki yerini alacaktır tabi ki..

Halbuki bir BONES veya DR BULL gibi dizileri izlese şu senaristler, 45 dakikalık bir dizide bölüm başlayınca olay başlayıp, bölüm bittiğinde o bölüme dair olayın da bittiği bir dizi yapabilmenin Quantum fiziği olmadığını anlayabileceklerdir de, neyse. :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Avrupa yakasının bitmesiyle birlikte yerli dizide jübile yapmıştım, oradaki burhan karakteri Tohatlı olmasından mütevellit ve Engin Günaydın'a ayrıca bir sempatim vardı.

Behzat Ç. konusuna gelirsek, Erdal Beşikçioğlu'nu ilk defa "bir delinin hatıra defteri" oyunu ile tanıdım, öyle tiyatro opera bale vs... çok yakın değilim ama orada izlediğim şey sanata ve gerçek sanatçıya bakışımı çok etkiledi, bence Türkiye'de karakter oyunculuğu konusunda piyasadaki en iyi birkaç oyuncudan birisidir. misal "fakat Müzeyyen bu derin bir tutku" gibi vasat hikayeli vasat bir filmi bile bambaşka seviyelere çıkarmış, yani filmi izliyorsunuz ama aklınızda kalan sadece Erdal Beşikçioğlu'nun oyunculuğu kalıyor.

Behzat Ç. ise biraz daha işin maddi boyutuna endeksli bir projeydi, o dönemin popüler oyuncusu Nejat İşler'in zorlama bir rolle diziye izlenme katmak için olması falan evet eğreti duruyordu ama muhtemelen ekip bu işten güzel paralar kazandı ve onun içinde devam etmek istediler.

devamında tutar mı, işin içine Netflix girerse tutmazsada tutmuş gibi gösterirler ama eski tadında olacağını sanmıyorum.

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
Arkadaşlar bu ülkede Recep İvedik 5 bölüm izleniyorsa ve gişe rekorları kırılıyorsa.Behsat Ç mükemmel ötesi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri