bebek arabası tavsiye

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
herkese selam, allahın izni ile önümüzdeki aylarda ellerinizden öpecek olan kızım olacak, öncelikli şeyleri sıralıyorum bunlara göre konu başlıkları açacak ve desteğinizi isteyeceğim.
Bebek arabası alacağız bir sürü marka model mevcut, bazıları çok güzel, bazıları pahalı, elbet burada ebebyin olarak çocuklarında kullandığı veya önerebileceği bebek arabaları mevcuttur.
travel sistem düşünüyorum, hem puset hem bebek arabası şeklinde, bütçe 2000 tl ye kadardır, eğer ısrarcı olunursa biraz daha bütçe ayırmaya çalışacağım.

benim beğendiğim bir iki model oldu onlardan birisi :
2. si daha çok hoşuma gitti ama biraz olumsuz şikayetleri var :

sizdende yorum öneri bekliyorum.
iyi günler

Sota Sota konu için uygun başlık yoktu, eklersen sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji . Yeğenim ebebek mağazasından aldı herşeyini indirimlerini takip etti. tavsiyemdir.bulunduğun konumda avm de mağazası mevcut.
evet abi e bebek mevcut ama bebek arabası konsunda birazcık eski çağdan kalma, ürün garanti ve destek konsunda iyi ama şıklık, konfor, estetik konusunda çok zayıf. ama diğer her konuda e bebek takibiyim :)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Allah analı babalı büyütsün inşallah
Ben kraft back kullanıyorum gayet de memnumum hem kaliteli hem sürüş kolaylığı var 5 emniyetli tek sorunu tekerlek sesi idi onuda wd40 ile çözdüm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Allah analı babalı büyütsün inşallah
Ben kraft back kullanıyorum gayet de memnumum hem kaliteli hem sürüş kolaylığı var 5 emniyetli tek sorunu tekerlek sesi idi onuda wd40 ile çözdüm
kontrol ettimde bu biraz daha yetişkin için mi ? bu kanıya şöyle vardım oturmalık gibi ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bu araba 0 dan 15 kiloya kadar ama sen pusetli istiyosun sanırım puseti 3 ya da 4 ay kullanabildim ben kraftın puset ve arabala olarak kullanılan 2 li ürünleri var onlara da bakabilirsin

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
model tavsiye edemesmde en azindan sunu diyebilirim fazla para vermeyin orta karar görece dayanikli görünen bisey alin x modele 2000 lira verip dayanikli olmasini bekleyene kadar baska marka modelin 1000 liralik olanindan alin kirilirsa bitane daha alirsiniz en kötü ayni paraya gelir biz Quinny markasinin bebek arabasini aldik bi araba parasi fiyati var ilk 1-2 sene kullandik okadar en son ne zaman kullandigimi hatirlamiyorum bile

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Kaçıncı çocuğunuz olacak bilmiyorum ama, Kaşar baba olarak genelleyip yazayım;
Eğer sonrasında (tamam saçma gelecek belki, zira çok uzun vade oluyor) kardeş de planlıyorsanız, sağlam fakat fiyatının ehven olmasına bakabilirsiniz alacağınız ürünler için. Ama benim/bizim gibi 1 yeter diyenlerdenseniz en ucuzunu alın. Zira "ilk çocuk+ilk heves+en iyisi/pahalısı" tehlikeli bir sacayağı oluşturuyor. Kendimden örnek vereyim; bu zamanın 400-500 dolarına denk gelen bebek arabası yıllarca çatı arasında tozlandı, aynı şekilde sallanan mama zımbırtısı, söküleybıl beşik yatağı, ıvırı kıvırı zıvırı... Tümü servet ediyor ve 2 bilemedin 3 yılda sapasağlamken kızağa çekiliyorlar. (Allahtan tümünü verdik eşe dosta, onlar da işleri bitince başkalarına verdiler, 4. eli dolanan eşyamız varmış, sevindim duyunca, işe yarasın bari.) Ama şimdiki aklım olsaydı bim ya da A101de satılan ucuz zımbırtılardan alır geçerdim. Genelde tedirgin olunan konu: ucuzlar ne kadar sağlıklı. Zamanında istoç gibi bir yerde esnaflık yapmış biri olarak şunu net söyleyebilirim, hepsi aynı b*kun lacisi. Sonuçta ithal edilirken analizleri yapılıyor. Şimdi diyeceksiniz gümrükte her türlü dümen var. Yok, orda dümen dönmüyor, millet tenezzül etmiyor, mesai ayırmıyor, esas mesai işin vergi resim harç kısmında, analizden geçemeyecekler de kaçak giriyor, bilindik yerlerde satılmıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kaçıncı çocuğunuz olacak bilmiyorum ama, Kaşar baba olarak genelleyip yazayım;
Eğer sonrasında (tamam saçma gelecek belki, zira çok uzun vade oluyor) kardeş de planlıyorsanız, sağlam fakat fiyatının ehven olmasına bakabilirsiniz alacağınız ürünler için. Ama benim/bizim gibi 1 yeter diyenlerdenseniz en ucuzunu alın. Zira "ilk çocuk+ilk heves+en iyisi/pahalısı" tehlikeli bir sacayağı oluşturuyor. Kendimden örnek vereyim; bu zamanın 400-500 dolarına denk gelen bebek arabası yıllarca çatı arasında tozlandı, aynı şekilde sallanan mama zımbırtısı, söküleybıl beşik yatağı, ıvırı kıvırı zıvırı... Tümü servet ediyor ve 2 bilemedin 3 yılda sapasağlamken kızağa çekiliyorlar. (Allahtan tümünü verdik eşe dosta, onlar da işleri bitince başkalarına verdiler, 4. eli dolanan eşyamız varmış, sevindim duyunca, işe yarasın bari.) Ama şimdiki aklım olsaydı bim ya da A101de satılan ucuz zımbırtılardan alır geçerdim. Genelde tedirgin olunan konu: ucuzlar ne kadar sağlıklı. Zamanında istoç gibi bir yerde esnaflık yapmış biri olarak şunu net söyleyebilirim, hepsi aynı b*kun lacisi. Sonuçta ithal edilirken analizleri yapılıyor. Şimdi diyeceksiniz gümrükte her türlü dümen var. Yok, orda dümen dönmüyor, millet tenezzül etmiyor, mesai ayırmıyor, esas mesai işin vergi resim harç kısmında, analizden geçemeyecekler de kaçak giriyor, bilindik yerlerde satılmıyor.
güzel tespit, güzel analiz. teşekkür ederim.
peki baston araba mı yoksa trael sistem bebek arabası mı. (not: artık bastonlarda da travel sistem yani puset olanlarından var)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
bunun önü ceplisi var mı?
yeşili vaa, gırmızısı vaa, siyaa vaaa....
gibi olacak ama, hafif olanını alın, bir süre sonra nefret edebilirsiniz boşken oradan oraya taşıma durumlarında.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
örnek bebek arabası :

prava-canton-travel-sistem-bebek-arabasi-siyah-3792.jpg

örnek baston tip :

chicco-duo-best-friend-bebek-arabasi-oxford-109966.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
evet yorum yapan herkese teşekkürler :)
bu gün sabah kalktım, indirim var mı diye internete baktım. çok düşmese de
Mamma Lion Gold Travel Sistem Amortisörlü Bebek Arabası nı aldım. artık yeter be dedim 3 aydır araştırma yapıyorum sıkıldım :)

neden bunu aldığıma gelince ürün ağarlığı düşük, taşıma kapasitesi yüksek, normal bebek arabaları 15 kg iken bunun taşıma kapasitesi 25kg iç dizayn olarak normal puseti diğerlerine göre daha geniş, gelince daha detaylı bilgilendirme yaparım :)

IMG_20191123_113505.jpg
IMG_20191123_113445.jpg
IMG_20191123_112649.jpg
IMG_20191123_112615.jpg
IMG_20191123_112454.jpg
IMG_20191123_104932.jpg

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
hayirli olsun bizde de ayni tip arabanin farkli markasi var gereginden fazla dayanikli kullanisli 2-3 cocuk büyütülür bu arabalarla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri