• (Ehtiyar.Alocum,Emmi,Dede), trkkrsy , tkartal Doğum gününüz kutlu olsun. İyi ki Varsınız...

Batarya şişti patlattım

yolgezer

Bronz Üye
2 Haz 2019
398
43
su değeydi görürdüm seni :)
kiminde bi şey olmuyormuş. ama böyle kullanılmasını hep şu ufak ses bombası ve rc helikopter gibi ürünlerde öneriyorum ben. çünkü o pil hava ile temasa geçtikçe patlama riskine sahip. ufak olanları çok hasar vermiyor. ama büyükler napar kim bilir. bence bataryayı değiştir. zaten şişmişse çok şarj da tutmuyordur o

mogola

Aktif Üye
21 Eki 2018
21
3
31
öncelikle bilerek pilli delmedim ben pili koruyan alaminyum folyo malzemesi sandım o folyoyu 😀 peki bilgisayarı pilsiz kullansam sorun olur mu
Mesajınız Birleştirildi:

kesinlikle kullanma
hucreler arasi voltaj dengesizliği nedeniyle
bataryan sisme yapmis.
lityum ion , lityum polimer piller
cayir cayir yanmaya musaittir.

ben sürekli bilgisayarı adaptör ile kullandım pilli kullanmisligim nadirdir 2 senede pil neden şişmiş olabilir ki pil dolu iken pil pasif olmuyor mu
Mesajınız Birleştirildi:

folyoyu yırttım icinden yeşil bir şey çıktı

Son düzenleme:

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
6,164
113
Pılı cıkar dırek adaptorle kullan sorun olmaz.

Sureklı sarjda kalmaya baglı yıpranma, sarj devresının hucreler arası sarj voltajını ayarlaması gıbı sebeplerden kaynaklı.

mogola

Aktif Üye
21 Eki 2018
21
3
31
Pılı cıkar dırek adaptorle kullan sorun olmaz.

Sureklı sarjda kalmaya baglı yıpranma, sarj devresının hucreler arası sarj voltajını ayarlaması gıbı sebeplerden kaynaklı.
hocam pili aldım evden uzaklaştırdım bahceye gömdüm evde dursaydı bu pil durup duruken patlar mıydı

bu pilin yenisini nerden bulurum üzerinde
7.4v 8000mah yazıyor iki piden oluşuyor
Mesajınız Birleştirildi:

ateş e benzin sıkmışsınız Allah korumuş. :ciks
valla bilmeyerek evi yakacakmışım şimdi korkudan pili bahceye gömdüm :affet

Üst Alt