Banka Parama El Koydu

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Telefonu vermek de tam olarak suç teşkil etmiyor... Olsa olsa güveni kötüye kullanmaya girer ki, telefonla suç da işlenmediği için o da olmaz...

Burada hukuki durum şu;
Telefon ve uygulama kişiseldir, zaten güvenlik açısından telefon sahibine tanımlanmıştır. Şifre vs göndermek de bu sistemi korumak adınadır... Yani, telefonu vermek ve işlem yaptırmak genel anlamda suç teşkil etmez...

Etseydi eğer;
Bir çok uyanık, telefonundan başka bir uyanık arkadaşına para gönderir ve "benim bilgim dışında oldu bu iş paramı geri verin" diyerek bankanın kapısına dayanırdı...

Lütfen olayları tek taraflı değerlendirmeyin, yanıltır sizi... Konu sahibinin yanıldığı gibi.
"Telefonu elimizden aldı hızlı hızlı onayladı" demiş arkadaş hiç kimsenin bunu yapmaya hakkı yok kanıtlanırsa kamera kaydıyla işinden bile olabilir o personel.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yanlış anlaşılma oldu sanırım burada suç isnatı bankaya değil telefonu alan personele yapılabilir sadece o da bilgim dışında işlem yaptı diye olabilir,zorla aldığını kanıtlayacak delil varsa belki bir anlam ifade edebilir, onun ötesinde zaten ben yukarıda görüşümü yazdım, ortada banka açısından hukuka aykırı bir durum görmüyorum ben
Hayır yapılamaz... :kas
Telefonu rıza ile verse de suç teşkil etmez, genel kural olarak, telefon ile işlem yapılıyorsa, sorumluluğu sahibinde olur.

Yoksa; Örneklediğim gibi her uyanık bankayı söğüşler veya ben yapmadım o yaptı diye işten sıyrılır... Hukuk buna engel olmak için şahsi güvenlik gerektiren işlerde suistimal ihtimalini ortadan kaldırır... İstisnası ise; olayın gerçekliğini ispat mükellefiyetidir. (darp, cebir, gasp zorlama vs gibi)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hayır yapılamaz... :kas
Telefonu rıza ile verse de suç teşkil etmez, genel kural olarak, telefon ile işlem yapılıyorsa, sorumluluğu sahibinde olur.

Yoksa; Örneklediğim gibi her uyanık bankayı söğüşler veya ben yapmadım o yaptı diye işten sıyrılır... Hukuk buna engel olmak için şahsi güvenlik gerektiren işlerde suistimal ihtimalini ortadan kaldırır... İstisnası ise; olayın gerçekliğini ispat mükellefiyetidir. (darp, cebir, gasp zorlama vs gibi)
Rıza ile verse zaten suç teşkil etmez ki biz neyi tartışıyoruz ben anlamadım, ortada banka yönünden bir suç yok olsa olsa personel yönünden bir sui niyet isnatında bulunulabilir diyorum. Benim yazımda da belirttiğin gibi zorla aldığı kanıtlanırsa ancak böyle düşünülebilir yazıyor zaten ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buradaki hata telefonu banka çalışanına vermeniz, basireti bağlanır bazen insanın ama böyle bir şey özel hayatın gizliliği ihlali ben dava bile açarım buna teşebbüs eden kişi hakkında ama ortada bir nitelikli dolandırıcılık yok çünkü sizin onayınız var, burada suç isnatı sizin adınıza işlem yapma cüretini kendinde gören banka çalışanına yapılabilir.
Telefonu vermedik elimden çekti anlık olay birşey diyemedik evde baktık extra sigorda vs yapılmış olay bu bunlar prim vs alıyor belki ondan yapmıştır biz ayıkınca duruma normal kredi yok bu var vs dedi kıvırdı laf değiştirdi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İşte bu, tek taraflı anlatım... ?
İş güç aklıma gelmedi tadilat vardı evde koronada var kalaballık normal zamanda olsa güvenlik kamerası kayıtları vs hepsi vardı telefonu elimden çektiği ispatlanırdı şikayetçi olurdum da insanın bazen boşluğuna geliyor her kurumda böyle kendini bilmez çalışanlar çıkıyor olan oldu yapacak birşey yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Telefonu vermedik elimden çekti anlık olay birşey diyemedik evde baktık extra sigorda vs yapılmış olay bu bunlar prim vs alıyor belki ondan yapmıştır biz ayıkınca duruma normal kredi yok bu var vs dedi kıvırdı laf değiştirdi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İş güç aklıma gelmedi tadilat vardı evde koronada var kalaballık normal zamanda olsa güvenlik kamerası kayıtları vs hepsi vardı telefonu elimden çektiği ispatlanırdı şikayetçi olurdum da insanın bazen boşluğuna geliyor her kurumda böyle kendini bilmez çalışanlar çıkıyor olan oldu yapacak birşey yok
Basireti bağlandı derken bunu kastettim olmuş artık bir kere canınız sağolsun

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,136
Kredi çekerken bankanın yaptığı abuk sabuk sigortaları hiç dert edinmeyin arkadaşlar , gidin kredinizi çekin , ne kadar sigorta yaparsa yapsın. Hatta ben kredi çıkacaksa varsa bir kaç sigorta daha yapıştır diyorum müşteri temsilcisine , yok abi hepsini yaptık zaten diyor ? neyse krediniz onaylandıkdan sonra çekin paranızı sonra aşağıda verdiğim linke girin edevletten yapın başvurunuzu , her sigorta için ayrı başvuru yapın daha sağlam olsun ? şu poliçe nolu ferdi kaza sigortamı yada aile sigortası her neyse , cayma hakkımı kullanıp iptal edilmesini ve iade ücretinin hesabıma yatırılmasını talep ediyorum deyin. 10 gün içinde hepsi iptal olup iadeler hesabınıza geçer ?

Hayat sigortası hariç diğer bütün sigortaları bu yolla iptal edebilirsiniz , bizzat ben ve bir kaç arkadaşıma daha bu yolla iptal ettirip paralarımızı geri aldık.

Bazı bankalar hayat Sigortasını iptal etmiyorlar diretiyorlar , hayat sigortası için size yazılı cevap gönderiyor. İşte kriterler uyan her hangi bir yerden yapılmış hayat sigortası getirirseniz ancak öyle iptal ederiz gibi bir yazı gönderiyorlar pdf olarak. İşte o yanıtıda aşağıda verdiğim linke tıklayarak , sigorta iptalini istediğinizi ama bankanın kabul etmediğini , sigortanın iptalini ve iade ücretinin hesabıma yatırılmasını talep ediyorum deyip başvurun. Size gelen yanıtıda evrak olarak göndermeyi unutmayın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kredi çekerken bankanın yaptığı abuk sabuk sigortaları hiç dert edinmeyin arkadaşlar , gidin kredinizi çekin , ne kadar sigorta yaparsa yapsın. Hatta ben kredi çıkacaksa varsa bir kaç sigorta daha yapıştır diyorum müşteri temsilcisine , yok abi hepsini yaptık zaten diyor ? neyse krediniz onaylandıkdan sonra çekin paranızı sonra aşağıda verdiğim linke girin edevletten yapın başvurunuzu , her sigorta için ayrı başvuru yapın daha sağlam olsun ? şu poliçe nolu ferdi kaza sigortamı yada aile sigortası her neyse , cayma hakkımı kullanıp iptal edilmesini ve iade ücretinin hesabıma yatırılmasını talep ediyorum deyin. 10 gün içinde hepsi iptal olup iadeler hesabınıza geçer ?

Hayat sigortası hariç diğer bütün sigortaları bu yolla iptal edebilirsiniz , bizzat ben ve bir kaç arkadaşıma daha bu yolla iptal ettirip paralarımızı geri aldık.

Bazı bankalar hayat Sigortasını iptal etmiyorlar diretiyorlar , hayat sigortası için size yazılı cevap gönderiyor. İşte kriterler uyan her hangi bir yerden yapılmış hayat sigortası getirirseniz ancak öyle iptal ederiz gibi bir yazı gönderiyorlar pdf olarak. İşte o yanıtıda aşağıda verdiğim linke tıklayarak , sigorta iptalini istediğinizi ama bankanın kabul etmediğini , sigortanın iptalini ve iade ücretinin hesabıma yatırılmasını talep ediyorum deyip başvurun. Size gelen yanıtıda evrak olarak göndermeyi unutmayın.

Hocam siz bu işin piri olmuşsunuz adeta, ss alıp koydum kenara, teşekkürler. :bilmiyom

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vay arkadaş konu nereden nereye gelmiş (tam çekirdek çitlemelik) :cay
ibo gitti konusu kaldı 1 sayfayı geçmemesi gereken basit bir konu idi bu bankalar yazdırıyor adama işte bankalarla ilgili bütün bankaların adlarının olduğu bankacılık ile ilgili konu listesi başlığı olabilir forumda gideri var konunun meyveler konusu var bankalar da olsun Sota Sota başkan ellerinden öper :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt