Axen Ilgaz 43 Ses Sorunu

D Çevrimdışı

demorgan

Yeni Üye
24 May 2019
3
36
Arkadaşlar Merhaba. Axen marka 43 inç bir cihaz aldım. Ses çıkışları inanılmaz kötü. Malesef öncesinde detaylı bir araştırma yapmadığım için ve alırken sesini denemek nedense hiç aklıma gelmediği için eve geldiğim zaman farketmiş oldum. Neyse dedim harici bir ses sistemi bağlarız fakat TVnin arkasında bulunan pc audio çıkışına bağladığım zaman herhangi bir ses alamıyorum. Kulaklık takmayı denedim aynı şekilde. İnternette araştırdım herhangi bir sonuç bulamadım. Servisi aradım 150 TLye arka panele çıkış koyarız dediler. Çok enteresan 0 aldığın cihaz için ve satarken kulaklık girişi vs diye özellik olarak gösterdikleri çıkış için ekstra para talep ediyorlar.

2019 yılında almış olduğum televizyona ses sistemi bağlayamamak oldukça garip geldi. Sizlerden ricam bu konu için farklı bir çözüm önerisi olan varmıdır? TVnin çıkışlarını ekliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG_20190524_214830.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
PC Audio yazan yer çıkış değil de giriş bence.
PC'den gelen ses sinyalini tv'den almak için 3.5 mm kablo ile bağlantı yapılır oraya büyük ihtimal.

Siz COAX audio yazan yerden ses çıkışı alabilirsiniz. Şu linkteki gibi bir dönüştürücü işinizi görür diye düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Eğer Line Out gibi bir çıkış mevcutsa, oradan da ses alabilirsiniz;

tv-line-out.jpg

(Resim Vestel TV'dendir.)

D Çevrimdışı

demorgan

Yeni Üye
24 May 2019
3
36
Yanıtlar için teşekkür ederim. Eklemiş olduğunuz linkteki ürünü alıp deneyeceğim ilginiz için teşekkürler.

D Çevrimdışı

demorgan

Yeni Üye
24 May 2019
3
36
Merhabalar bahsetmiş olduğunuz dönüştürücüyü aldım. Fakat coax kablosunun hangisi olduğuna dair emin olamadım. TV ile cihaz arasında bağlantıyı sağlayacak kablo için yardım alabilirmiyim? Birde şunu sormak istiyorum. Axen sunny gibi tv markaları harici uydu alıcıları bulunmakta. Bunun yerine farklı bir ses çıkışı olan uydu alıcısı almak sorunu çözermi? Teşekkürler

IMG_20190610_193517.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Merhabalar bahsetmiş olduğunuz dönüştürücüyü aldım. Fakat coax kablosunun hangisi olduğuna dair emin olamadım. TV ile cihaz arasında bağlantıyı sağlayacak kablo için yardım alabilirmiyim? Birde şunu sormak istiyorum. Axen sunny gibi tv markaları harici uydu alıcıları bulunmakta. Bunun yerine farklı bir ses çıkışı olan uydu alıcısı almak sorunu çözermi? Teşekkürler

IMG_20190610_193517.jpg

Koaksiyel kablo gelmemiş.
Olur, hatta daha iyi olur ama bu sefer de çözücüyü boşa almış olmuyor musunuz?
Harici takacağınız uydu alıcısı daha hızlı kanal geçişine sahip olacaktır yüksek ihtimal.
Harici uydu alıcsını HDMI üzerinden takabilirsiniz.

Kablo şu linkteki gibi;

Y Çevrimdışı

Ylcndnc

Yeni Üye
10 Ocak 2022
1
38

IMG_20190610_193517.jpg
Merhaba bu aldığınız dönüştürücü ile sesi dışarı aktarabildiniz mi? Bende aynı dertten muzdaripim elimde 5+1 ses sistemi var bağlayamiyorum, o yüzden cevabınız benim için çok önemli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri