AXEN AX55UAL402 YAZILIM İSTEĞİ ACİL

S Çevrimdışı

stuka

Yeni Üye
16 Eyl 2022
2
28
Merhabalar, konu biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayın yardımlarınızı bekliyorum.

resim_2022-09-16_175510697.png

TV bilgileri (öncesinde iyi ki fotoğrafını çekmişim):
IMG_20220916_042220_869.jpg

Pcb Info : 13AT202V10
Software Version V1.0.16
Panel: LSC550FN11_1/2
praName: RTK2851P
proName: A049
cusName: TURKEY_LSC550FN11_1_13AT202V10
preVersion: eng.argesw.20200819.155301

servis parası vermek istemediğim ve yapabileceğimi düşündüğüm için dünden beri aramadığım yer kalmadı endonezyalı hintli siteler dahil, diğer konuları incelediğim kadarıyla en anlaşılabilir şekilde anlatıp aramak için doğru yerin burası olduğuna karar verdim. biraz da içimi dökmek diyelim.

başlıkta belirttiğim modeldeki televizyonu 2 yıl önce carrefourdan çok uygun fiyata aldık ve severek de kullanıyorduk ta ki dün gece durduk yere şımarıp kurcalayana kadar. Android arayüzünü biraz hızlandırayım niyetiyle bir kaç uygulamayı devre dışı bıraktım (kişi listesi, uygulama marketi vs) ve bir de hangi akla hizmetse bilmemne launcher diye bir şeyi devre dışı bıraktım ki bu launcher android arayüzünün ta kendisiymiş. ve birden bire ekran karadı ancak cihaz çalışıyor, ekran çalışıyor, android sistemi çalışıyor, ekranda arayüz olmadığı için hiç bir şey görünmüyor. tv ye geçiş yaptığımda sorunsuz (şimdilik. konu sonuna doğru malesef tekrar buraya gelicem) şekilde tüm kanallar vs olayla da alakası yok zaten stabil çalışıyor. ama home tuşuna bastığımda gelen android menüsünü hiç bir şekilde göremiyorum. home tuşuna basılı tuttuğumda açılı olan pencerelerin göründüğü yer de geliyor geri çıktığımda yine karanlık. yani televizyonun android arayüzü dışında tüm her şey stabil çalışıyor. böyle olunca tabiki de fabrika ayarlarına dönmek geldi aklıma ilk olarak ardından fabrika ayarlarına dönmek için yine android ayarlarından yapıldığını hatırladığım için üzüldüm. sonra başladım araştırmaya servis menüsü bilgisine ulaştım "source" tuşu ave ardından "2580" tuşlayarak gelen menüden sıfırladım ve ilk kurulum ekranı geldiğinde çok mutlu oldum çözdüğümü düşündüm ancak kanallar vs sıfırlansa da android arayüzü yine aynı şekildeydi :( ardından USB den yazılım yüklenebildiğini duymuştum birinden aklıma o geldi onu araştırdım ve uygun yazılımı bulmaya çalıştım. yine servis menüsündeki anakart bilgilerininden tarayarak çok farklı şekillerde arama yapsam da tam olarak model ve versiyon karşılığı olan yazılımı bulamadım. ardından bir siteden:

benim tvnin sistemi 13AT202V10 olmasına rağmen ve LSC55 sanırım ekran boyutu ve zaten indirdiğim yerde 49" ve üstü için yazıyordu;

13AT203V10_8G_SW600ma_DVBT_C_S_dolbyon_invertoff_LSC490HN02_U_IR_A049_CRS_300AT_UI_Zeasn_499_201209_133337_TT_V1_0_38
yazılımını yükledim ve kurdum.

sonunda evet başardım android arayüzü geldi önceki arayüzden hiç bir farkı yok hatta ilk kurulum menüler vs. kanallarda sorun yok ancak tek ve büyük bir sorun var ses yok. görüntü var ama ses yok. ne kanallarda ne de youtube gibi uygulumalarda sanırım yüklediğim yazılımın tv kartıyla tam uyuşmamasından kaynaklı. bu yüzden yukarıda bahsettiğim model ve versiyon için yazılım arıyorum. elinde olan veya nereden bulabileceğim konusunda bilgi verebilecek varsa şimdiden çok teşekkürler.

şuan tv bilgileri şu şekilde
IMG_20220916_165057_942.jpg

Pcb Info : P150_2851V62
Software Version V1.0.38
Panel: LSC490HN02_U
praName: RTK2851P
proName: A049
cusName: TURKEY_LSC490HN02_U_13AT203V10
preVersion: eng.oguzge.20201209.183337

praName ve proName dışındaki her şey değişti evet ama bahsettiğim gibi görüntü kalitesinde vs her hangi bir sorun yok sadece ses gitti.

S Çevrimdışı

stuka

Yeni Üye
16 Eyl 2022
2
28
Konuyu açtıktan sonra jak(kulaklık) girişine hoparlör bağlayarak sesi çözdüm ancak yazılımdan kaynaklı tvnin yerleşik hoparlöründen ses çıkışı hala yok, talep günceldir.

ahmet61 Çevrimdışı

ahmet61 

Yeni Üye
24 Eki 2021
8
61
Konuyu açtıktan sonra jak(kulaklık) girişine hoparlör bağlayarak sesi çözdüm ancak yazılımdan kaynaklı tvnin yerleşik hoparlöründen ses çıkışı hala yok, talep günceldir.
merhaba arkadaşbende deaynı tv var HL 55 UAL 402 UHD sorunlar yaaşıyordum guncelleme yaptırdım aldıgımda duzelı ama sonradan kararma oluyor acılmıyor. elektriği kesince taktımıyım acılıyor yada kapat tusuna basılı tutunca reset cıkıyor onunla başlatıyordum. kafama taklıdı araştırayım derken forum da bır arkadaş paylaştı. yazılımı 19-11-2022 de attım su ana calısyor sıkıntı yok olursa yazarım yazılım tv yazılımı bölumde paylaşıldı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
merhaba arkadaşbende deaynı tv var HL 55 UAL 402 UHD sorunlar yaaşıyordum guncelleme yaptırdım aldıgımda duzelı ama sonradan kararma oluyor acılmıyor. elektriği kesince taktımıyım acılıyor yada kapat tusuna basılı tutunca reset cıkıyor onunla başlatıyordum. kafama taklıdı araştırayım derken forum da bır arkadaş paylaştı. yazılımı 19-11-2022 de attım su ana calısyor sıkıntı yok olursa yazarım yazılım tv yazılımı bölumde paylaşıldı.
LED bar arızası da olabilir, besleme arızası da.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt