Awox U5600STR kablolu internet sorunu.

damn2u Çevrimdışı

damn2u

Yeni Üye
29 Mar 2019
10
38
Merhaba dostlar, bu cihaza kablolu internet bağlamak istiyorum fakat internet portu lan bağlantı kablosu için küçük geliyor. İnternet hattından gelen kabloyu direkt taksak tv kendi mi modem görevi görecek nedir ben anlamadım bu nasıl bir saçmalıktır bir fikri olan var mı? TV'de wifi olduğunu biliyorum fakat 75mbit interneti 20mbit alıyor oradan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Telefon hattına modem takmanız gerekiyor. Modemden televizyona uçlarında RJ45 jakları takılı olan bir CAT5 veya CAT6 kablosu almanız gerek.
Ethernet kablosu diye geçer;

Güncelleme : Ben soruyu yanlış anlamışım sanırım, TV'deki konnektörün fotoğrafını atabilir misiniz?

damn2u Çevrimdışı

damn2u

Yeni Üye
29 Mar 2019
10
38
Onun fotoğrafını çekmek epey meşaketli be hocam, cihaz duvara monte olduğu ve tv'nin alt bölümüne konumlandırıldığı için tam bir eziyet. Ben araştırıp şöyle bir şey buldum çözüm olarak.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Hocam bence televizyonu indirip bir bakın cat3 keystone olmaması gerekir olsa dahi alacağınız çevirici işinizi görmez. Eğer cat3 ise iade, değişim vs. haklarınızı kullanın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Onun fotoğrafını çekmek epey meşaketli be hocam, cihaz duvara monte olduğu ve tv'nin alt bölümüne konumlandırıldığı için tam bir eziyet. Ben araştırıp şöyle bir şey buldum çözüm olarak.

Benimde tv köyde duvarda takılı,yazılım istedim "abi barkod yolla bakalım" dediler,duvardan indirip foto çektiğimide belirteyim,çok da zor olmadı duvardan indirmek 43'' bu arada.
Kaç inç bu tv ki,indirip foto alınamıyor anlamadım ,çok basit askıdan indirilecek ve foto çekilecek ,bu kadar zor olmamalı :)
Ayrıca firma tek karttamı koymuş anlamsız bağlantı girişini ,bunu hiç anlamadım ,garantisi devam ediyorsa servisten desten al bence,gerekirse servise bağlat kablo girişini,hatta bağlantı yapılırken(yapılamazken) birde filme al bence :ok
İşin aslı kimse port girişini görmeden cevap yazmış,postaki saymak gibi olmuş :)

damn2u Çevrimdışı

damn2u

Yeni Üye
29 Mar 2019
10
38
Yeterli alan olsaydı zaten bu çelişkiye düşmezdim. Alan çok dar olduğu için deneme yanılma sonucu bir de göz ucuyla bakınca RJ11 gibi gözüktü, bana da mantıksız geldi fakat 10 senedir aynı televizyonu kullandıktan sonra yeni bir cihaz alınca belki bir değişim söz konusu olabilir diye buraya danışmak istedim. Neyse ki buradaki yazılanları okuduktan sonra güvenlik demirini söktüm ve duvardan indirdik cihazı ve RJ45 girişli kabloyu taktıktan sonra tekrar duvara astık ve kablonun diğer girişini modeme öyle taktık. Maalesef ki sorunumuz sadece bu değilmiş, şimdi de telekom ekiplerinin ankastreye bıraktığı dandik tellerden aldığımız internetin sürekli kopması ile karşı karşıyayız. Artık onu da Cat6 kablo alıp ankastreye çaktırarak çözüme ulaştıracağız umarım.

Teşekkürler yardımcı olmaya çalışan kibar ve anlayışlı üye arkadaşlara.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yeterli alan olsaydı zaten bu çelişkiye düşmezdim. Alan çok dar olduğu için deneme yanılma sonucu bir de göz ucuyla bakınca RJ11 gibi gözüktü, bana da mantıksız geldi fakat 10 senedir aynı televizyonu kullandıktan sonra yeni bir cihaz alınca belki bir değişim söz konusu olabilir diye buraya danışmak istedim. Neyse ki buradaki yazılanları okuduktan sonra güvenlik demirini söktüm ve duvardan indirdik cihazı ve RJ45 girişli kabloyu taktıktan sonra tekrar duvara astık ve kablonun diğer girişini modeme öyle taktık. Maalesef ki sorunumuz sadece bu değilmiş, şimdi de telekom ekiplerinin ankastreye bıraktığı dandik tellerden aldığımız internetin sürekli kopması ile karşı karşıyayız. Artık onu da Cat6 kablo alıp ankastreye çaktırarak çözüme ulaştıracağız umarım.

Teşekkürler yardımcı olmaya çalışan kibar ve anlayışlı üye arkadaşlara.
Senin adına inan sevindim :ok ,şaşırmıştım "nasıl olur" diye,demek tv üzerindeki RJ45 miş,cevaben yazdığım :
İşin aslı kimse port girişini görmeden cevap yazmış,postaki saymak gibi olmuş :)
demekle haklıymışım.
Bu arada bizimde sürekli kopmalar yaşadığımız erişim sağlayıcı problemini umarım sen yaşamazsın veya sorun çabuk çözümlenir,çünkü o da büyük bir dert maalesef.(Derhal kapattırıp kablonete geçtik)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt