Awox U5600STR/4K ile En Stabil IPTV İzleme Rehberi

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Merhaba, elinizde bu cihaz varsa ve android box'a para yatırmak istemiyorsanız bu rehberi uygulayabilirsiniz..

Öncelikle 3 adet programa ve 1 adet codec dosyasına ihtiyacınız olacak.

1. IPTV Smarters Pro
2. Mx Player
3. ES Dosya Yöneticisi (farklı bir programda kullanabilirsiniz.)

Tüm bunların APK dosyalarını link olarak aşağıda bıraktım.

1. Tüm bu dosyaları USB flash belleğinizi içine atın. Daha sonra televizyonunuza tüm bunları kurun.

2. IPTV Smarters sitesine girip üyelik açın.

3. IPTV Smarters Pro uygulamasını açın iptv bilgilerinizi girin. Daha sonra uygulamanın üyelik girme bölümüne siteden açtığınız bilgileri girin ve bedava premium elde edin.

3. Paylaştığım dosyaların içindeki "mx_aio.zip" klasörünü cihazınızın hafızasına kopyalayın.

4. Mx Player'i açın. Uygulama direk mx_aio.zip dosyasını görüp kullanıp kullanmamanızı soracak evet diyin ve uygulamanın tekrar açılmasını bekleyin. Eğer ki bu uyarı çıkmazsa kod çözücü bölümüne girip en alttaki Özel Codec bölümüne tıklayıp mx_aio.zip dosyasını seçin.

5. Mx Player'de sağ üstte bulunan üç noktaya basıp ayarlara gidin. KOD Çözücü bölümünü bulun. En üstte yer alan Donanımsal+ kod çözücü (yerel) ve Donanımsal kod çözücü (ağ) bölümlerini tickleyip kaydedin. Burayla işimiz bitti.

6. IPTV Smarters Pro uygulamasına girip ayarlar bölümünü açın. Harici oyuncular bölümünü açıp, Oynatıcı Ekle'ye basın. Buradan Mx playeri bulup seçin ve kaydedin.

7. Tekrar IPTV Smarters Pro ayarlarına girin. Player seçimi bölümüne girip. CANLI bölümünü "Native", Seç izle ve Seriler bölümünü Mx player olarak ayarlayın ve kaydedin.

İşleminiz bu kadar bu ayarlarla son derece stabil bir şekilde IPTV'nizi TV'nizden izleyebilirsiniz.

Ek olarak cihazımızın Wifi'si sadece 2.4 Ghz desteklemekte. İnternet bağlantısını kablo ile sağlamanız sizin yararınıza olur. Donmalar en aza hatta 0 a iner. Bense çözümü şöyle buldum. TV'min yanına 5Ghz destekleyen bir wifi repater özellikli router konumlandırdım. Wifi repeater özelliğini aktif edip cihazı kablo ile bu repeater'a bağladım. İnternet hızımını olduğu gibi TV'ye aktarabildim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,739
Eline sağlık üstadım. Iznin olursa uygulamaları forum serverına taşımak istiyorum.

Geri
Üst Alt