Awox Servis Genel Müdürüne, Ne Sormak İstersiniz?

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Merhabalar Adem hocam bir kaç tane ben yazayım.
1. Ürünleriniz muadil olanlara nazaran fiyat olarak uygun. Sorunlu yada ikinci el parçalar mı kullanıyorsunuz bunun sebebi nedir.
2. Ürün yazılımları yurt dışında mı yazılıyor. Firmanızda yada ücret karşılığı yazılım yaptıracağınız yazılım grubunuz var mı ? Mesela android olması sebebiyle u5600str modeline yazılım desteği devam edecek mi ?
3. Smart olan tüm TV lerinizde Netflix yazılımını anlaşma yapıp 4k desteğiyle vermeyi düşünüyormusunuz.
4. Ben aldım ( u5600str ) sonraki üretimler için belki hoparlör çok kötü daha kaliteli bir hoparlör ile değiştirmeyi düşünürmüsünüz ayrıca maliyeti çok artırmayacak ise klavyeli bir kumanda ile satın bence tavsiye :ok
Adem hocam size ve müdür beye selamlar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Merhabalar Adem hocam bir kaç tane ben yazayım.
1. Ürünleriniz muadil olanlara nazaran fiyat olarak uygun. Sorunlu yada ikinci el parçalar mı kullanıyorsunuz bunun sebebi nedir.
2. Ürün yazılımları yurt dışında mı yazılıyor. Firmanızda yada ücret karşılığı yazılım yaptıracağınız yazılım grubunuz var mı ? Mesela android olması sebebiyle u5600str modeline yazılım desteği devam edecek mi ?
3. Smart olan tüm TV lerinizde Netflix yazılımını anlaşma yapıp 4k desteğiyle vermeyi düşünüyormusunuz.
4. Ben aldım ( u5600str ) sonraki üretimler için belki hoparlör çok kötü daha kaliteli bir hoparlör ile değiştirmeyi düşünürmüsünüz ayrıca maliyeti çok artırmayacak ise klavyeli bir kumanda ile satın bence tavsiye :ok
Adem hocam size ve müdür beye selamlar.

bence bu markanın tvlerindeki en önemli sorun ses kalitesi.N11 ve Hepsiburada daki hangi yoruma baksam herkes sesten şikayetçi, açıkcası görüntü kalitesinin diğer markalardan aşağı kalır yanı olmadığı genel düşünce.

Gerçi günümüzde özellikle vestel in bile giriş ve orta segmentteki tvlerin ses kalitesi kötü.

Geçen arkadaş samsung nu7100 samsung almış.İlk dikkatimi çeken ses kalitesi oldu.Oldukça efektli surraund ve tok sesi vardı.2+1 var sandım özellikle bakınca 20 watt olduğunu gördüm. Bendeki 47pf9090 32 watt(2+1) ses gücü var ne yalan söyleyeyim benimkinden güzel ve fazla çıkıyor sesi.

Lafın özü elin markaları yapıyorsa sende yapacaksın arkadaş.Awox şimdilik orta segment olarak lanse edilsede en azından sorunsuz olsun.Bence söylenilmesi gereken en önemli konu sizinde dediğiniz gibi ses kalitesi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben kullanmıyorum ama illaki "yazılım" diyorum,mesela bir konuda bir arkadaş 2günlük tvsine güncelleme gelmiş,güncellenmiş ama sanki bir problem var gibi,şimdi tvsi açılmıyormuş,hani kişi kendisi yapsa anlarım da,tv OTA güncelleme yapmış sevgili adem,yani "yazılım"da ısrar ediyorum ben şahsen ,yani yazılım işini iyi yapsınlar,gerisi zaten elektronik iş,kolay :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Öncellikle bu konu bir AWOX mağduru olarak tam benlik olmuş.Bu Tv`yi yaklaşık 14 ay önce gerek fiyatı gerek yerli üretimden dolayı ve gerek vestel`den sonraki ilk tercihim oldu.Ki almadan denemeden bilmeyiz değil mi? Tv`yi internet sitesinden sipariş ettikten sonra bir umutla kargo yolu gözleyerek bekledim.Bulunduğum ilçe de yetkili servisi yoktu.Bende kendim açarak kurulumunu yaptım.Hatta burada bu forumda AWOX 55 inç olarak inceleme olarak konu açıp artısıyla eksisiyle detaylı resimlerle paylaşımlarda bulundum.Fakat beni üzen ilk konu A Ado ustam da bilir alt yazılarda aşırı bariz bir tekleme söz konusu vardı.Vardı ama bunu araştırma yoluna gittim.Acaba sadece benim tv`de mi vardı ? Alan kişilere, yotubedeki kullanıcılara, farklı forumdaki alan kişilere sordum ve Samsun`daki yetkili servsise o kadar yol yürüdüm sordum.Hayır yok dediler.Peki o zaman bende bana en yakın olan çarşamba ilçesindeki awox yetkili servisine tv`yi arkadaşımdan aracını rica edip götürdüm.Ben götürdüm çünkü servis 20 km. sonrasına benden ücret talep ediyordu.Yakıt masrafı zaman mağduriyeti herşey bana aitti.Servise götürdüğümde ise servisin ne fişten haberi var ne teslimattan haberi hepsini ben uyardım.Ve şikayetini bana kendin yaz dedi.Güler misin ağlar mısın? Yaklaşık bir hafta sonra tv geldi servisin bana dediği galiba anakart değişmiş dedi. Ne bir servis fişi ne bir kayda değer bir uyarı...Yani tv gitmiş ve geri gelmiş kolisinin açıldığına dahi inanmıyorum.Değişen hiç bir şey olmamıştı.
Ve daha sonrasında şikayet var.com` a durumu belirttim.Büşra hanım sağolsun yardımcı oldular.Durumu anlattım tv`nin tepkime problemi ve vertikal banding tarzı ışık hüzmeleri olduğunu belirttim.Düz renk görüntülerde inanın aşırı rahatsız edici bir durum. Bana tv`yi göndermemi söyledi.Fakat nasip 11.07.19 tarihinde yani üç gün önce kargo çıkışı yaparak fabrikaya gönderdim.Ben bu tv`den aşırı derecede mağdur oldum.Yani paramla rezillik çektim. Etrafa da mahcup oldum....

DSC_0143422110a1870112d1.jpg

DSC_0142328823b56d9a38ed.jpg

DSC_0144a9f3fa9411164b33.jpg

-Awox firmasından istediklerim şahsi olarak lütfen yetkili servisler profesyonel anlamda çalışsınlar.
-Ürün olarak her markada olduğu gibi tabiki de zamanla kendi eksikliklerini geliştirerek bunu da yazılım mühendis ekibiyle aşacaklarına eminim.Çünkü bir kanal listesi sıralaması sorunu gidiyordu.Burda anlatmaktan iflahım kesilmşti.
-Tv görüntü kalitesi cmo panel için yazıyorum sorunsuzsa (ki bende bir tane ölü piksel oluştu) hakikaten üst versiyon tvler gibi görüntü kalitesi bence muhteşem.
-Ses kalitesine gelince yok şöyle kötü yok böyle kötü deme şansımız yok.bence değil.Sinema moduna alın gayet yeterli fakat avl pek düzgün çalışmıyor.Ha ses kalitesi de kaliteli olsun derseniz harman kardon takar adam.O zamanda pahalı dersin....

Kısacası benim awoxtan beklentilerim.Profesyonel servisler, servis ağının genişletilmesi, mailllere dönüş yapılması ve aman ha aman MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ çok önemli ki artı yada eksi olarak katsayıları buna bağlı...:ok
Bu arada umarım tv`min panel hatasınada yakınen ilgileneceklerine inanıyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben kullanmıyorum ama illaki "yazılım" diyorum,mesela bir konuda bir arkadaş 2günlük tvsine güncelleme gelmiş,güncellenmiş ama sanki bir problem var gibi,şimdi tvsi açılmıyormuş,hani kişi kendisi yapsa anlarım da,tv OTA güncelleme yapmış sevgili adem,yani "yazılım"da ısrar ediyorum ben şahsen ,yani yazılım işini iyi yapsınlar,gerisi zaten elektronik iş,kolay :ok
Diyerek yazmıştım ama arkadaş diğer konuda işi çözdüğünü belirtmiş:
Gerçi hernekadar durum düzelmiş görünsede iş yine yazılımla alakalıdır,düşünün bir,tvye yazılım atılıyor,ama usbde alıcı takılı olduğundan tv sapıtıyor. Olacak iş değil,arkadaş da zaten "korkuyorum takmaya" demiş,çünkü tvye güvenemiyor artık.Neyse hadi yine sustum,daha fazla yazmamayım artıkın :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Montajlama ve kasa yapısınada özen gösterilmeli... Ölçüler birbirini tutmuyor....

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
4K içerikler az daha yaygınlaşsın, o zaman 4K alınır derim. :hihi :kiskis

bende bunu merak ediyorum arkadaş 4k Samsung aldı epeyde övdü.Hakkını vermek lazım uydu bağlantısı henüz olmadığı için YouTube dan birşeyler açtık görüntü ve ses çok iyiydi.Ancak uydu yanınlarında henüz 4k olmadığı gibi full hd değerleri bile düşük olduğu için görüntü ne kadar kötü olacak merak ediyorum.Bu up scale dedikleri olay ne kadar başarılı merak ediyorum.

Yani 4000 tl tv ye ver. Ekran 4k ama izlecenecrk yayın yok.İlk lcd zamanlarında ki gibi yok 16.9 yerine 4.3 uzatılmış görüntü izle , kanal d bile hd yayını dsmarta verdi.İlk zamanlar arkadaşlar çok önce almıştı hiç beğenmemiştim bu mu lcd demiştim.Onlarda uzaktan izleyeceksin deyip kendilerini kandırıyor lardı.Bence 4k için henüz erken hd ye bile geçmemiş birsürü kanal varken 4k sanırsam bir 5 yılı daha var.Onda da yayın tipi algoritma sı codeği değişir.Kısaca sizlere katılıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt