Awox S55140 55

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Satıcı Samsung panel olduğunu söyledi. Sipariş geçtim. Bir aksilik olmazsa buraya yazarım. Resim vs.

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Satıcı Samsung panel olduğunu söyledi. Sipariş geçtim. Bir aksilik olmazsa buraya yazarım. Resim vs.
Awox markası cmo panel kullanır.Chi Mei Optronics üretimi panele sahip bir televizyondur, Biz bu televizyonları yüksek kalitede renk ve iyi kontrast oranı ile biliriz.
Awox markası tvlerinde CMO panel kullanır.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ado üstada geçmiş olsun. Bende hasta yatıyorum demekki ortalıkta var.
Cmo panel ise sevdiğim panel. Neyse beklicez artık

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado üstada geçmiş olsun. Bende hasta yatıyorum demekki ortalıkta var.
Cmo panel ise sevdiğim panel. Neyse beklicez artık

Uzun bir aradan sonra ilk mesajımı, ilk gördüğüm konuya yazayım :)

Arkadaşlar öncelikle belirteyim, Sağlıktan öte yol yok, 1 haftadır ne çektiğimi ben bilriim, halen de düzelmiş değilim ancak daha iyiyim ve sizlere de ayıp olsun istemiyorum sonuçta bir misyon üstlenerek oluşturduk bu platformu. Bu süreçteki anlayışınız için de teşekkür ederim hepinize :ok

Değerli kardeşim; Sisteme erişim yetkisi olan birisi olarak beyanıma güvenebilirsiniz ki CMO panel bilgisi doğrudur ve oldukça da güven vermektedir bana. AWOX tv leri AXEN ile karıştırıp SAMSUNG panel bilgisi paylaşan arkadaşlarımız oluyor ancak bu bilgi hatalıdır.

İleride olur da panel tedarik firmasında değişikliğe gidilirse mutlaka bu konuda sizleri bilgilendiririm :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Uzun bir aradan sonra ilk mesajımı, ilk gördüğüm konuya yazayım :)

Arkadaşlar öncelikle belirteyim, Sağlıktan öte yol yok, 1 haftadır ne çektiğimi ben bilriim, halen de düzelmiş değilim ancak daha iyiyim ve sizlere de ayıp olsun istemiyorum sonuçta bir misyon üstlenerek oluşturduk bu platformu. Bu süreçteki anlayışınız için de teşekkür ederim hepinize :ok

Değerli kardeşim; Sisteme erişim yetkisi olan birisi olarak beyanıma güvenebilirsiniz ki CMO panel bilgisi doğrudur ve oldukça da güven vermektedir bana. AWOX tv leri AXEN ile karıştırıp SAMSUNG panel bilgisi paylaşan arkadaşlarımız oluyor ancak bu bilgi hatalıdır.

İleride olur da panel tedarik firmasında değişikliğe gidilirse mutlaka bu konuda sizleri bilgilendiririm :ok

Çok teşekkür ederim. Evet sağlık herşey. Gerisi yalan. İnsanın kimyası değişiyor
Bu konuda güvenimiz sonsuz.
Peki 200 hz olayı ne durumda hocam.?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
Beyler aman dalgaya düşmeyin lütfen!

Zaten bu meretleri ya AUO ya da CMOs üretiyor!

İyide hangi spec. de modül ünitesi takıyor!

Kısaca "parasına göre mal vardır" prensibi aynen bu işte geçerli dir!

Daha sı da vardır;AUO/CMO epeyi bir zamandır da "fason" panel ürettiriyor,işer felaket çoğaldığı için!

Ama alayı Çin de üretiliyor,fasonculuk işini eskiden "caponlar" yapardı;hemen hepsi piyasa da fason üretim
yaptırırlardı özellikle Sony!! millet sadece MARKA yı tanırdı yaw!

Bugün de öyle olmuştur,ben CMOs kursu gördüm ve bir süre çalıştım herifler iyidir hoştur ama paraya bakarlar
size 350 tane örnek sunarlar "hangisi olsun abi" derler,şaka yapmıyorum!

Bir de "stok" satışlar;örnek bir modül vardır normal fiyatı $ 125 olsun stokta şiştiği zaman "bitiriyoruz abi" yaparlar
fiyatı da $ 30/40 lara çekerler anında stoklar sıfırlanır ve bunları da bildiğiniz her "MARKA" aynen kapar!

Awox veya benzeri o kalitede mal da iyi bir şey olmaz/olamaz zaten! Markayı sallayın geçin bugün Sony/Samy de bile alt seriler
hikaye dir! iyi de bunlarda da AUO/CMOs vardır!
Aslında Çin de şimdi hem fasoncu hem de ana Modül üreticisi olarak bir alay üretici çıktı yaw

Bir bilgi daha vereyim;bunu da Samy den vereyim

Bazı paneller de "Made in Taiwan" yazıyor/yazar,ülen bu külliyen YALAN dır! ne Taiwanı yaw,zaten deprem de bir çok birimler
dağıldı ve komple Çine taşınıldı v.s "Made in Taiwan" olacak ne kaldı kardeşim>>> bunlar fason işidir takılmayın

Sonuç;siz gidin "resme" bakın!! içine fazla takılmayın,fiyatına bakın veya Motion da faul yapıyormu bunlara bakın!

Zira böyle bilgiler paylaşılırken,zaten bu işlerden hiç çakmayanların kafası hepten ambele oluyor sonra!

Adam "contrast" nedir bilmez veya hangi değerde olması gerekiyor bunuda bilmez,ama bilmek zorunda da değildir!
oturup TV izleyecek adam,dolayısıyla kafasının karışmaması gerekiyor!

Şimdi bu adama sakın IPS alma dersek,doğru olmaz! veya illa VA al dersek yine olmaz,o kişi öncelikle gidip resmi beğensin
ve baktı ki onu kesiyor olay bitmiştir!

AUO da AMOY panel de vardır 15.500;1 CR si vardır örneğin kim takıyor bunu;Hiç kimse,ama istersen git al tak
yani herifler de manyak mallar da var üstelik artık Sharp desteğiyle de heriflerin yapamadığı mal kalmadı yaw!
sen sadece paradan haber ver onlara gerisi teferruat dır onlar için

>>>Sonuç; bir üretici artık böyle en üst spec.v.s panel filan üretmiyor arkadaşlar! siz nihai panel fiyatlarına bakmayın!
ortada buna değecek kesinlikle bir donamım v.s yoktur!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
200Hz panel drive v.s olayı da olayı da yoktur
Bunu sadece 1 kere Samy üretti(S_PVA dan)kendisi bir seri de bir de Sony bir serisinde kullandı(aynı panel zaten!)
sanırım 2009 veya 2010 da idi ondan sonra bu iş bitti zaten!

Gördüğünüz panelelrin 50/60 ile 100/120Hz dirler!!

IPS ler de teknikleri gereği;Üst/Orta 100/120Hz dir altlar da 50 dir!
VA lar da ise Üst seri 100Hz diğerlerinin çok büyük kısmı da 50 dir!

Bunlara da fazla takılmayın;software+donanıma destek software ile olayı aşıyorlar!
bunun Türkçesine aslında "çakma" diyoruz biliyorsunuz değilmi???

100Hz yok 2500Hz yok 600Hz yok anasının nikahı bilmem ne Hz değeri filan falan bunlar da küllüm hikaye dir

Zaten ilk bu olayı çakma ile aşmışlardı sonra panelleri de aştılar v.s

Ama AUO ya veya Sharp gidip de bana şöyle şöyle bir panel üretin derseniz,emrin olur abi deyip sana bunu da yaparlar!

Üst msg da yazdım "parasna göre mal" vardır!

Ama manyak rakamlara gördüğünüz paneller de de bu bahsettiğim kalite yoktur,yine dalgaya düşmeyin lütfen!
Bu iş bitti artık olan üretişen kalite vçs hepsi bu gördükleriniz dir++

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim. Evet sağlık herşey. Gerisi yalan. İnsanın kimyası değişiyor
Bu konuda güvenimiz sonsuz.
Peki 200 hz olayı ne durumda hocam.?

O iş çakma azizim, benim inancım yok kaldı ki donanımsal anlamda o tarz bir fark da görmedim, yalnız bariz bir görüntü farkı var bunu inkar edemem zira ilk nesil üretimleri de biliyorum, bu sonradan çıkarttıklarını da. neticede yazılımı daha stabil hale getirmekten öte bir durumy ok üretimde. Yani donanımsal fark yok :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
200Hz panel drive v.s olayı da olayı da yoktur
Bunu sadece 1 kere Samy üretti(S_PVA dan)kendisi bir seri de bir de Sony bir serisinde kullandı(aynı panel zaten!)
sanırım 2009 veya 2010 da idi ondan sonra bu iş bitti zaten!

Gördüğünüz panelelrin 50/60 ile 100/120Hz dirler!!

IPS ler de teknikleri gereği;Üst/Orta 100/120Hz dir altlar da 50 dir!
VA lar da ise Üst seri 100Hz diğerlerinin çok büyük kısmı da 50 dir!

Bunlara da fazla takılmayın;software+donanıma destek software ile olayı aşıyorlar!
bunun Türkçesine aslında "çakma" diyoruz biliyorsunuz değilmi???

100Hz yok 2500Hz yok 600Hz yok anasının nikahı bilmem ne Hz değeri filan falan bunlar da küllüm hikaye dir

Zaten ilk bu olayı çakma ile aşmışlardı sonra panelleri de aştılar v.s

Ama AUO ya veya Sharp gidip de bana şöyle şöyle bir panel üretin derseniz,emrin olur abi deyip sana bunu da yaparlar!

Üst msg da yazdım "parasna göre mal" vardır!

Ama manyak rakamlara gördüğünüz paneller de de bu bahsettiğim kalite yoktur,yine dalgaya düşmeyin lütfen!
Bu iş bitti artık olan üretişen kalite vçs hepsi bu gördükleriniz dir++

Ya evet hz olayı tabiki de ana panelde olmayıp 600 den 1200 vs. çıkan hz ler bunlar hikaye çakma satış amaçlı özellikler diyelim. Çoğu kişi zaten detay dan habersiz hmm guzel gösteriyor diyor. Yani beyaz görüntüden sağa sola hızlı sahnedeki panelin azda olsa kirini dahi anlamıyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
valla ben Ferrari kullandığım için HIZ nedir en iyi bilen adamım! eski panelim de Ferrari idi yenisi de öyle diğer panelim de Ferrari

"Donanım" işi bitmiştir;kimse bu saat den sonra böyle bir panelle yola çıkmaz,Ado Hocamın da belirttiği gibi günümüz de bunlar
yazılımlarla götürülen sistemler haline gelmiştir!

Hatta öyle ki;Taiwanlu USTA lar ki işi bunlar götürüyor(genel de perde arkasında dır bu adamlar! Lee Usta Wang Usta Kim Usta filan dır bu herifler)
Ama siz TV yi üreten üreticiye bakarsanız hepsi bizim elemanlar bizim bilmem neler filan derler! "Usta" ise pasarısını alıp gitmiştir!
Kimin üretimi veya kim yazmış v.s bunlara o bakmaz!

"Resim kaliteleri" ciddi düzey de anime tarzına döndü neredeyse;aşırı parlak/sature v.s oldu ve sonun da insanlar da bunu beğendi
veya beğeniyor!

Ancak o yazılan Hız lar filan kesinlikle yoktur! saçmalamasınlar! çoğu panel bu konu da "mıçıyor" yaw!
Adam KM kadranın da 320 görüyor ve buna inanıuyor,ama basıyorsun araba 200KM yi bile bulamıyor yaw!!

Takılmayın bunlara;DVD/BD takın öyle izleyin 24fps FILM leri!! 24fps de yine çoğu panel falsolu!
Game mode da ise bütün sistemler kapatılıyor/kısılıyor v.s yolları açmak için ve burada yazılımla işi götürüyorlar!

Panel adam gibi her mod ta yağ gibi akması gerekiyor ama akmaz illaki bazı ayarlara dokunmak gerekiyor!

Eskiden "Game Mode" bile yoktu paneller de yaw!
Daha sonra üretilen ama artık üretilmeyen paneller de çok hızlıydı,örneğin ben her mod da gaza basarım,Game filan olması
gerekmiyor,3D de bile sıfır falso vardır!(IPS panel)

Olayın HIZ anlamın da sapması hatta çuvallaması;içine tıktıkları bir alay özellikler v.s v.s v.s+Android(veya WebOS/Tizen)
sistemleri dir yaw bu paneller bütün bunları becerek ne H/W ne de S/W sahip değildirler!!

Not;bunun örneğini 2009/10 da Tosh ZL1 ile becermişti ama herifler sistemin içine değil de dışından bunu yaptılar!
bu bir kere ciddi maliyet! tabi bir de "KAFA" gerektir di! manyak bir "PC" sistemi topladılar(benzetme yapıyorum)
manyak işler yapmaya başladı HIZ lar filan acaip aşıldı+buna bir de AUO süper bir Modül ünitesi taktı,Ferrari bile
acaip sollandı! bu panel tutmadı çünkü aşırı pahalıydı ve talep görmedi! üreten de satış nedir bilmediği için
kaldırdı bu ürünü!

Kısaca bunların hepsi geçmiş 5/10 yıl içinde yapılmıştır,demek ki isteyince oluyor!

Şimdi panel işi harc-ı-alem mala dönüştü! hiç kimse böyle manyak sistemlerle filan uğraşmıyor zaten caponlar da
Dükkan kapattı bu iş bitti,bazıları sadece "MARKA" satıyor;pazar da hala acaip AÇ olduğu için ve sürekli güncel olduğu için
bu mallar hala şakır-şakır satar!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri