Awox B206500S Elektrik kesintisinde otomatik çalışma sorunu.

L Çevrimdışı

Leoairforce

Yeni Üye
7 Şub 2023
3
30
Merhabalar,

B206500S 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV (Çerçevesiz) modeli televizyona sahibim fakat yakın hava koşullarından dolayı devamlı elektrik kesintileri yaşamaktayız. Televizyonda şaşırdığım konu elektrik gidip geldiğinde televizyon otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve ben hiç bir şekilde sorunu çözemedim yardımcı olabilecek var mı acaba?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba; tv lerde aslında bazı menülerde SON DURUM diye bir özellik var, bu özellikte seçenekler elektrik gidip geldiğinde ne olduğunu anlatır. bu seçenekler

elektrik her geldiğinde aç
elektrik her geldiğinde son durum neydi ise oradan devam et
elektrik her geldiğinde hiç bir şey yapma

şeklindedir.

Normal menülerde olmadığı durumlarda servis menülerden kapatıyorz biz bunu.

Mesela ben testteli ONVO tv de kaldığın yerden devam tt komutu verdim çünkü ofisten çıkarken kapattığım regülatörü açtığımda tv otomatik açılsın istedim.

Siz bunun tam tersini yapacaksınız.

Şu videoda TCL ve Onco için yöntemleri anlattım.

Halen aynı olması lazım, Awox da servis menüye giriş MENU1147 idi, bununla giremezseniz haber verin lütfen.

L Çevrimdışı

Leoairforce

Yeni Üye
7 Şub 2023
3
30
Merhaba Hocam,

Değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü. Eğer diğer arkadaşlarda yardımcı olması açısından tarif ettiğiniz yolu yazıyorum.
*Tv moduna girin.
*Menüye basın
*1147 kodlayın.
*Açılan menüde GENERAL SETTİNG Tıklayın.
*Powe Mode “ STANBLY “
Yaptıktan sonra exit yapıp televizyonu bir kere kapatıp açınız.
Bu yöntem sahsıma ait değildir.
Değerli hocam A Adem Helvacı ‘ ya aittir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Hocam,

Değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sorunum çözüldü. Eğer diğer arkadaşlarda yardımcı olması açısından tarif ettiğiniz yolu yazıyorum.
*Tv moduna girin.
*Menüye basın
*1147 kodlayın.
*Powe Mode “ STANBLY “
Sorunun çözülmesine faydamız dokundu ise ne mutlu bizlere :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhaba Hocam,

*Tv moduna girin.
*Menüye basın
*1147 kodlayın.
*Powe Mode “ STANBLY “
Güle güle kullan :ok

S Çevrimdışı

sercanbilgin1

Yeni Üye
13 Mar 2023
2
39
Merhaba; tv lerde aslında bazı menülerde SON DURUM diye bir özellik var, bu özellikte seçenekler elektrik gidip geldiğinde ne olduğunu anlatır. bu seçenekler

elektrik her geldiğinde aç
elektrik her geldiğinde son durum neydi ise oradan devam et
elektrik her geldiğinde hiç bir şey yapma

şeklindedir.

Normal menülerde olmadığı durumlarda servis menülerden kapatıyorz biz bunu.

Mesela ben testteli ONVO tv de kaldığın yerden devam tt komutu verdim çünkü ofisten çıkarken kapattığım regülatörü açtığımda tv otomatik açılsın istedim.

Siz bunun tam tersini yapacaksınız.

Şu videoda TCL ve Onco için yöntemleri anlattım.

Halen aynı olması lazım, Awox da servis menüye giriş MENU1147 idi, bununla giremezseniz haber verin lütfen.

Merhaba. AWOX Tv5600STR televizyonumda google play store oturumumdan çıktıktan sonra tekrar oturuma giremiyorum. Başka hesaplardanda denememe rağmen oturum açarken kullanıcı adı ve şifre hatası veriyor. Çeşitli forumlarda artık google awox tv lerde oturum açmayı yasakladı deniyor. Siz awox konusunda çok bilgilisiniz. Yardımcı olurmusunuz ?

B Çevrimdışı

bllyldz

Yeni Üye
11 Nis 2023
15
31
Adem bey merhabalar. Vestel MB140
23415320
tv’ye
MB96 anakartını kullandım. Ekran ters döndü. Panel yazılımı bulamadım hiç bir yerde. Elinizde mevcut mudur? Yada önereceğiniz bir yol var midir? Lütfen çok çaresiz kaldım yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler 🙏🏻

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Adem bey merhabalar. Vestel MB140
23415320
tv’ye
MB96 anakartını kullandım. Ekran ters döndü. Panel yazılımı bulamadım hiç bir yerde. Elinizde mevcut mudur? Yada önereceğiniz bir yol var midir? Lütfen çok çaresiz kaldım yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler 🙏🏻
Kullandığınız mb96 ana kart Samsung panel için tasarlanmıştır kullanmak istediğiniz panel ise lg dir. Bulunmamasının sebebi budur. Ancak ya tutarsa diye bir çok mb96 yazılımı denemek lazım bu arada ana kart tamamen çalışmaz duruma da gelebilir bu gün şans yolunda gitti full yazılım ile ana kart tekrar çalıştırıldı. Her zaman yolunda gitmeyebilir. Sonra mb140 Daha güncel bir ana karttır mb 96 Eskidir konu internet ise android box kullanmak daha mantıklı bir seçimdir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt