Awox B205000S 50 İnç 126 Ekran İzlenimlerim.

E Çevrimdışı

excellentwarrior

Yeni Üye
12 Mar 2020
15
28
Merhaba tekrardan ürün geldi. Ekran anlamında sarı renklerde sorun yok. Şuan için ölü pixel veya ekran panelinde bir sorun yok. A205000S modeliydi sipariş verirken, bana gelen B205000S modeli oldu. Servisten kurulum için gelen kişi bu cihazdan daha önce hiç kurmadığını, bu ürünün 2020 yeni model olduğunu belirtti. Ya da kendisi bilmiyordu fikrim yok.

Cihaz Android 7.0 ve YouTube, Netflix, Wireless Display, Google Play, Internet tarayıcı, dosya yöneticisi, TV Clean uygulamaları yüklü olarak geldi. Geçmişteki Awox konularında yüklü gelen YouTube uygulaması ile 4K video açamadıkları belirtilmiş, bu cihazda bu durum söz konusu değil. 2 USB girişi, 3 HDMI girişi bulunmakta. Mouse taktım ve hiçbir kurulum olmadan direkt çalıştı, USB üzerinden APK kurdum sorunsuz çalıştı. Hatta dış kaynaktan yüklenen uygulamaya izin verilsin mi diye sorar normalde, bu cihazda direkt yüklüyor.

Kanal geçişleri biraz yavaş 2 sn bekletiyor ortalama, kanal listesi 2 sn kadar sürede açılıyor. Kanal listesi üzerinde düzenleme yapmak da uzun zaman alıyor. Örneğin 2. sıradaki kanalı 1. sıraya alırken 2 sn bekletiyor ancak 250. sıradaki kanalı 1. sıraya almak en az 30 sn sürmekte.

TV arayüzünde geçiş yapmak hiç sorun değil gayet akıcı. İnternet Browser akıcı ancak siteler TV'ler için düzenlenmediği için reklamlar bol ve film izlemek mümkün değil internet browser üzerinden. Ancak dediğim gibi harici bir çok program var bu sitede ve üzerinden TV kanalları, filmler, diziler oldukça fazla ve izlemesi oldukça güzel.

TRT 4K harici hiç kanal yok ve kalitesi muazzam tek bir donma kasma belirtisi yok. YouTube üzerinden izlenen videolarda 4K seçeneği varsa otomatik 4K olarak başlatıyor videoyu ve tabiri caizse gram kasma donma olmuyor.

Sonuç olarak cihazın avantajlarına gelecek olursak; cihazın fiyatı özelliklerine göre gayet yeterli, ekran kalitesi gayet iyi. Ön panelde marka yazmıyor sticker yok kesinlikle (bu avantaj çünkü bazıları marka görünmesini istemeyebilir ?), arayüz hızı gayet iyi, YouTube performansı muazzam, dış kaynaktan APK yüklemek oldukça basit ve çalışması sorunsuz, Wireless Display olması iyi, HDMI çıkışı oldukça iyi çalışıyor.

Dezavantajlar ise; ekran çok ince ve dokunsanız bile dalgalanma görünüyor dikkatli olmak lazım, ekrana sticker yapıştırmışlar 1 saat uğraştım zor geçti yapışkanı (neden cihazın arkasına yapıştırmamışlar veyahut ekrana yapıştırıyorlar madem neden yapışkanı kuvvetsiz kullanmamışlar anlamadım çok zorlandım.), kumandası çok kaliteli olmayan bir plastik kullanılarak yapılmış, Wireless Display olması iyi demiştim ancak kasmalar olabiliyor.

Benim izlenimlerim bu şekilde. Tavsiye konusuna kesinlikle girmeyeceğim, yukarıdakilerden kendinize uygun olanlar doğrultusunda tercih eder veya etmezsiniz. Yine sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplarım. Hayırlı günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Haklısınız ancak fotoğraf ekleyemiyorum ne yazık ki. Çerçevelerin inceliğinde şüpheniz olmasın. Baya ince.

Aşağıda yer alan resim ekle butonuna tıklayarak, açılan sayfadan resim ekleyebilirsiniz.
Eğer resim dosyalarınız büyükse, resimlerinizi sıkıştırmak için şu siteleri kullanabilirsiniz;

E Çevrimdışı

excellentwarrior

Yeni Üye
12 Mar 2020
15
28
Fotoğraf eklenmesi ilğili sorun forum kaynaklı mı.?
Değil cihazım çok kötü fotoğraf çekiyordu, TV gösterdiği renkle fotoğraftaki renklerin alakası yoktu o yüzden çekip atmadım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aşağıda yer alan resim ekle butonuna tıklayarak, açılan sayfadan resim ekleyebilirsiniz.
Eğer resim dosyalarınız büyükse, resimlerinizi sıkıştırmak için şu siteleri kullanabilirsiniz;

Hocam cihazım kötü fotoğraf çekiyor alakası yok TV ekranındaki renklerle.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt