AWOX 5600 STR TV'YE SES SİSTEMİ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?

H Çevrimdışı

hovic

Yeni Üye
4 Kas 2019
15
39
Merhabalar. Geçen hafta bende awox 55" 5600str sahibi oldum. Genel anlamda tvden memnunum. Hardal rengi ve ses seviyesi haricinde fena değil. Bende ses sistemine kendimce ufak bir dokunuş yapıp, elimde bulunan Lg marka tvye bağlı eski model bir Philips 5.1 dvd playerı, awox'a geçireyim dedim. Lg'de bu ses sistemini scart ve aux bağlantılarıyla (beyaz-kırmızı) bağlamıştım ve Lg'nin ses menüsünden, ses çıkışını kulaklık seçip, ses sisteminden de scart in ve aux bağlantılarıyla ses alabiliyordum bir şekilde. Ancak awoxta scart girişi yok. Benim ses sisteminde de optik bağlantı yok. Bende elimde bulunan bir HDMI kablosunu bağladım ama yine ses alamadım. Konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Daha sonra aklıma kulaklık çıkışına gerçekten bir kulaklık bağlayıp ses gelip gelmediğini denemek geldi. Kulaklığın jakını taktığımda hem tvden hemde kulaklığa ses geldiğini fark ettim. Tvnin ses ayarlarında sadece kulaklık çıkış gibi bir menü de göremedim.

Yeniden bir soundbar almadan bu 5.1'i kullanabilir hale getirmek istiyorum, inşallah çözüme ulaşırız.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

abi desteğine ihtiyacım var :) A Adem Helvacı

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ses sistemini AUX moduna alın, 3.5 mm RCA Stereo kabloyla sisteminize bağlayın.
Ama hem tv den hem kulaklık çıkışından ses veriyor olması saçma olmuş.

Bahsettiğim kablo şu;

3-5-mm-rca-stereo-cable84bb0e6b46f832ed.jpg

H Çevrimdışı

hovic

Yeni Üye
4 Kas 2019
15
39
Aynı dediğiniz gibi yaptım zaten önceki tvden tecrübeliyim o konuda. hatta ses sisteminden de aux moduna getiriyorum. Son olarak awox ses menüsünden sadece kulaklık seçmek istiyorum ama öyle bir menü yok. acaba servis menüsünde böyle bir ayar var mıdır?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Aynı dediğiniz gibi yaptım zaten önceki tvden tecrübeliyim o konuda. hatta ses sisteminden de aux moduna getiriyorum. Son olarak awox ses menüsünden sadece kulaklık seçmek istiyorum ama öyle bir menü yok. acaba servis menüsünde böyle bir ayar var mıdır?
Sürekli ses sisteminde değilde istediğiniz zaman ses sistemine almak istiyorsunuz ama gizliden aktif olsun istiyorsunuz galiba...
Scart girişi yok değilmi?

H Çevrimdışı

hovic

Yeni Üye
4 Kas 2019
15
39
Sorunu çözdüm arkadaşlar, sorun beyaz audio girişinin temassızlık yapmasıymış. Ancak 5.1 şu an 3.1 e düştü bu normal midir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sorunu çözdüm arkadaşlar, sorun beyaz audio girişinin temassızlık yapmasıymış. Ancak 5.1 şu an 3.1 e düştü bu normal midir?

Normal. Resimdeki kablo Stereo çünkü.
Surround ses modlarından birine alın 2 kanal seslerde. (Dolby Pro Logic modları gibi modlar vardır illaki.)

Onun haricinde filmlerde 6 kanal ses almak istiyorsanız, optik & koaksiyel veya HDMI ARC üzerinden cihaza sesi girmeniz gerekiyor.
TV'de sayısal ses çıkışı olarak sadece koaksiyel ses çıkışı varsa şunu da belirteyim, koaksiyel arabirim üzerinden DTS ses aktaramazsınız.
Sadece Dolby Digital destekler.

DTS için Optical veya HDMI ARC girişi & çıkışı şart.

D Çevrimdışı

Darpont

Yeni Üye
27 Ara 2020
1
49
Ses sistemini AUX moduna alın, 3.5 mm RCA Stereo kabloyla sisteminize bağlayın.
Ama hem tv den hem kulaklık çıkışından ses veriyor olması saçma olmuş.

Bahsettiğim kablo şu;

3-5-mm-rca-stereo-cable84bb0e6b46f832ed.jpg
Ben de bu kablo ile bağlanıyorum cihazım phılıps hdr3115 hdmı çıkışı var seside hdmı almak istiyorum olmuyor sadece aux ile ses alıyor başka tvlerde ayarlarda sesi tv den ve hdmı den ver sekmeleri var bizim Awox larda yokmu tv: 109 android tv

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de bu kablo ile bağlanıyorum cihazım phılıps hdr3115 hdmı çıkışı var seside hdmı almak istiyorum olmuyor sadece aux ile ses alıyor başka tvlerde ayarlarda sesi tv den ve hdmı den ver sekmeleri var bizim Awox larda yokmu tv: 109 android tv
HDMI ARC desteklemesi lazım, AWOX'da yok muhtemelen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt