AWOX 55 inç 140 ekran led tv inceleme

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yeni bir tv arayışına girdikten sonra gerek bu forumdan (ado usta) gerek kendi bilgi ve tecrübelerime dayanarak bu tv kafama takılmıştı.Aslında 65 inç düşünüyordum fakat fiyatlar aniden yükselince 55 inç bir boyutunda azımsanmayacak büyüklükte olduğunu düşünerek n11 rota teknolojiden 1839tl-55tl çek ile 1784 tl ye bir tedirginlik ile almaya karar verdim. DH forumda 65 inç boyutun yorumları açıkcası beni kuşkuya düşürmüştü.Ölü piksel sorunları ışık sızması vs. ister istemez bunları duyunca acaba demeden geçemiyor insan....Fakat çok şükür ne ışık sızması ne ölü piksel maşallah en ufak kronik led tv sorunları şuana kadar yok.Maşallah ve inşallahda olmaz.Bundan önceki led lcd tvlerimde bunları kutuyu çar açmaz hepsinde yaşadım.(philips vestel finlux).
Genel olarak bakacak olursak tv bence fiyatının kat kat üstünde bir başarıyı hak ediyor.Benim için önemli olan görüntü kalitesi idi.Bu tv de inanın açık ara önde.CMO panel ado üstadın dediği gibi fark atıyor.Bir önceki tv im finluxda da CMO panel vardı.Fakat o bunu haketmiyordu.Hafif sağa kaysam görüntü doygunluğu düşüyordu.Bunda öyle bir sorun yok.Yani 178 derecelik açı kendini aman aman bozmuyor.
Tv nin kanal geçişleri yavaş değil.Yada normal harici bir uydu alıcısı takarsınız ya genel olarak aynı o hızlarda.Ben farklı uydu alıcılarıda (sunny 14700 ve mercury) takıp denedim.Bu uydu alıcılarının görüntü kaliteleri inanın tavsiye edebileceğim uydu alıcılarıdır. Fakat bu tv de nedense pek beğenmedim.Kendi dahili uydu alıcısı çok daha güzel ve başarılı.
Kanallar üstünde hazır geliyor fakat güncellenmeye ihtiyacı var amma velakin kendiniz 12380 v 27500 ile şebeke arama yapıp sıfırladığınızda ve bunları taşıma işlemine giriştiğinizde tam bir işkence. trt1 kayboluyor uçuyor vs. vs. kendi hazır kanal tablosu üzerinden düzenleme yapın ve olmayanları varsayılan olarak arama yapın listeye ekleyin.Taşıdığınız kanalı hazırladığınız listenin başına atmayın sorun oluyor.
Kasa olarak metal görünümlü kabin ve metal ayakları mevcut sağlam duruyor. Tv sehpada yerden biraz yüksek. Ayak dahil yüksekliği 80 cm ve genişliği 124.5 cm. Modül girişi tuner komponent kompozit pc girişi pc ses girişi üç hdmi giriş (arc yok galiba) bir usb giriş kontrol düğmeleri mevcut.
Tv nin ses kalitesini beğenmiyorlar. Çok kötü değil ama bir tık daha iyi olabilirmiş. AVL özelliği pek başarılı değil.Birde haber kanallarındaki alt yazılar bende titreyerek tekleyerek ilerliyor.Ama alıştım sorun yok.Kumandası ergonomik ve çekimi güzel illa öne tutmak gerekmiyor. Tv açıkken yeşil ışık yanıyor.Kumandadan tuşladıkça kırmızı yanıp sönüyor. Kapalıyken de kırmızı ışık.
Birde smart özelliği bulunmuyor.Eğer smart box ınız varsa sorun kalmıyor.Bende xiaomi mi box 4k olduğu için awox android oldu. Elektrik tüketimi 84 watt yazıyor.
Görüntü ayarlarında dinamik kontrast gibi özellikleri yok. Bence gerek de yok zaten. Fakat siyahlar aşırı siyah ayrıntılar pek gözükmüyor. Mesela vestelde olsa hdmi gerçek siyah açıp yada dinamik kontrastı kapatıp buna çözüm oluyor fakat bu seferde görüntü sisli oluyor bence.
Şimdilik bu kadar Eğer sadece tv izlerim diyoranız tavsiye ederim full hd olarak işinizi fazlasıyla görecektir. Aşağıda elimden geldiği kadar her açıdan resimledim.

img_20180422_192014-jpg.jpg

img_20180422_192019-jpg.jpg

img_20180422_192024-jpg.jpg

img_20180422_192027-jpg.jpg

img_20180422_192035-jpg.jpg

img_20180422_192206-jpg.jpg

img_20180422_192222-jpg.jpg

img_20180422_192243-jpg.jpg

img_20180422_192254-jpg.jpg

img_20180422_192420-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu ürün ile ilgili en büyük şikayetim kanal listesidir. Nit frekans arama komutu verdiğinizde sürenin çok uzun olması ve kanal taşıma işlemi esnasında bizlrin alıştığı o standart sıralama yapmak yerine, taşıdığını numaradaki kanal ile taşımak istediğiniz kanalın yer değişiyor olması da cabası.

Yani diyelim ki 100 numaralı kanalda fox tv var onu 15 numaraya taşıyacaksınız, siz TAŞI komutu verdiğinizde 15 numaradaki ATV HD yi 100 e alıp, 100 deki FOX HD yi 15 e alıyor.

Kanalı taşıdım mı taşıdım mantığı var bunda ki bence saçma. Halbuki 15 e kanal taşıdığınızda 15 deki kanalı otomatikman sıra kaydırıp 16 ya aldırmak yazılımsal anlamda zor bir şey değil.

AWOX markasına, Tüketicilere bu fiyata böylesine iyi kaliteyi ellerinden geldiğince iyi hizmet ile sunmaları nedeniyle saygı duyuyorum ancak sizin hiç mi mühendisiniz yok sayın yöneticiler? Hiç mi bu ürünleri değiştirmeye/geliştirmeye yönelik adım atmazsınız?

Yıllardır şu TV leri satıyorsunuz ve yıllardır aynı kanal listesi, aynı arayüz, aynı kasa, aynı yazılım.

Neden SMART yok bu TV lerde mesela? Tamam kabul ekonomik olsun diye düşünebilirsiniz, Peki aynı üründen 65165 model düz, 65165X model smartlı olarak iki ayrı ürün üretip iki ayrı fiyattan satmak zor mu?

Lütfen biraz değişim, Lütfen biraz vizyon :ok

Değerli kardeşim, İncelemeniz için çok teşekkür ediyorum size.

Beyaz eşya sektörüne de giriş yapıyor olan bu markaya ait ilk Beyaz Eşya inceleme videolarını da sizlere ben paylaşacağım nasipse.

Biz markayı destekleyelim ancak marka yöneticileri de sesimizi duysun lütfen.

Hatta duyurmak adına ben bu yazışmanın linkini de kendilerine ulaştırayım ki azımsanacak bir kesim olmadığımızı kendilerine ispat etmiş olalım :ok

Sizlerin de desteklerini bekliyorum arkadaşlar, Markaya, ürünlerine ve üretimlerine dair düşüncelerinizi benimle paylaşmanız rica ediyorum sizlerden :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ş
Benim mail adresime yollarmısınız rica etsem, ikinci mesajınızı revize edip oraya yerleştirelim resimleri :ok
Şuan bir işlem yapıyorum. Eğer olmazsa size göndericem.
Aynı zamanda dediğiniz gibi firma mühendislik konusunda tam bir yoksun. Yazılım anlamında bir çok eksiklikleri var. Umarım düzelir. Ki düzelmesi lazım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ş

Şuan bir işlem yapıyorum. Eğer olmazsa size göndericem.
Aynı zamanda dediğiniz gibi firma mühendislik konusunda tam bir yoksun. Yazılım anlamında bir çok eksiklikleri var. Umarım düzelir. Ki düzelmesi lazım

Elimizden geldiğince buradan baskı kurmaya çalışırız :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
A Ado henüz bir TV ihtiyacımız yok ancak ileride düz bir TV lazım olursa bu firmaya bir şans vermeyi düşünüyorum.
En azından ürünlerine yakından bir bakacağım. Merak ediyorum CMO paneli. :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri