ATATÜRK KÖŞESİ

A Çevrimdışı

Alex76 

Yeni Üye
20 Nis 2019
39
47
Kaynaklar belli mi acaba? Başka mecralarda paylaşmak istiyorum ayıp olmasın emek sahibine :ok

Ben bu yazıları sonuna kadar okudum ve her satırda günümüz ile harmanladım okuduklarımı.

Biz artık sevgili Domestos Domestos ile, bakışları ile anlaşabilecek kadar iyi dostlar vardır ya, o derece bu konularda birbirimizi anlıyoruz diye düşünüyorum, O biraz daha agresif tabi :kiskis hah işte bu bağlamda aslında çok şey yazarım ama, şu an sabırla beklemeyi tercih ediyorum.

Bildiğim tek şey var o da #YolumSensin Atatürk ?
merhaba Arkadaşım paylaşım ı bir guruptan almıştım ve alıntı olarakta belirttim hani bizim gerçekliğinden şüphe etmediğimiz destanlar vardır buda benzeri gibi Berlin de hakimler var sözü ve hikayesi malesef bazı muz CUMHURİYET lerinde güclünün üstün olduğu değil ,Adalet ve hukukun üstün olduğu yerlerin olduğunun bir nişanesi belkide hikaye ama gerçek olan “Adalet, mülkün temelidir” İlkesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
merhaba Arkadaşım paylaşım ı bir guruptan almıştım ve alıntı olarakta belirttim hani bizim gerçekliğinden şüphe etmediğimiz destanlar vardır buda benzeri gibi Berlin de hakimler var sözü ve hikayesi malesef bazı muz CUMHURİYET lerinde güclünün üstün olduğu değil ,Adalet ve hukukun üstün olduğu yerlerin olduğunun bir nişanesi belkide hikaye ama gerçek olan “Adalet, mülkün temelidir” İlkesi
Teşekkür ederim bilgi için, Alıntı olarak belirttiğinizi görmüştüm, konuyu derin inceleyebilmek adına merakımdan kaynak sormuştum :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
“Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
“Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
İlim, kültür, hoşgörü, akıl vicdan ve saygı unsurlarından en az biri eksikse Atatürk olsan da o toplum yozlaşarak yok olmaya mahkumdur...

Atatürk, devrimlerini, değişimi tepeden uygulamak yerine toplumun temeline yayarak insan olabilme iklimini bu topraklara ekebilseydi şimdi bereketli ve mükemmel bir hasat döneminde olabilirdik...

* * *

Toplumun temeline nüfuz etmiş, ortadoğu cahilliği, geri bırakılmışlık, dedikodu, kötülük ve inançlar ile kandırılmışlığı yok etmeden muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak mümkün değildir...

IMG_20200822_100956.jpg

İmkanı olan kitaptaki (109. Sayfadan sonrası) toplumsal sorunları ve çözümlerini okursa 90 yıl önceki halimizden bir adım ileri gidemediğimizi anlayabilir...

Bizim hatamız, sistemi değil de kişileri konuşmamız... Dedikodu ile vakit harcıyor olmamız, el alem ne der diye kaygılanmamız.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
İrdeledigi ve işaret ettiği ne varsa tarih boyunca örnekleriyle karşımıza çıkmış ve her zaman haklılığı defalarca kanıtlanmıştır.Onun eserlerine sahip çıkmayan dahada ötesi lanetleme şerefsizligine cesaret edebilen hiç bir oluşum tarafımdan kabul görmeyecektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri